MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od rfarsky »

Mám 1,9tdi 81kw při jizdě po městě jetdím tak za7,5-8,5 průměrná spotřeba dlouhodobá 80/20 město/zbytek světa se pohybuji na 6,7.Manželka má spotřebu nižší většinou o litr,nevím jak to dělá a nechce mi to prozradit :lol:

Uživatelský avatar
mafy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

Příspěvek od mafy »

Já mám 2,8 VR 6 128 kw a na dálky veme tak 8,8 , pokud jezdím couračky tak jsem na 10. 8O

Uživatelský avatar
jmichalko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prievidza SK

Příspěvek od jmichalko »

Ja mám motor 1,9 TDi 66 kW, a kombinovaná spotreba mi vychádza cca 6 - 6,5 litra. V meste sa pohybuje od 7 do 8 litrov.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

Mám motor 1,9 TDI 85 PD dálky kolem 6,5 l, dlouhodobá cca 7,3 l, zima až 8 l, většinu jezdím město, je to počítáno z kilometrů a natankovaných litrů tj. včetně bufíku, nemám paubní počítač.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

mafy píše:Já mám 2,8 VR 6 128 kw a na dálky veme tak 8,8 , pokud jezdím couračky tak jsem na 10. 8O
To je moc pěkná spotřeba na skoro třílitra při tak těřkým autě.Taky jsem o tomhle motoru uvažoval ale jenom s kombinací plynu.

Uživatelský avatar
PetrK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od PetrK »

Já mám 2.8 V6 150 kW 4x4 - město tak 13-15 l/100km
mimo město 9-10 l/100km
dálnice nad 160 km/h - 13 l/100km

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

rfarsky píše:
mafy píše:Já mám 2,8 VR 6 128 kw a na dálky veme tak 8,8 , pokud jezdím couračky tak jsem na 10. 8O
To je moc pěkná spotřeba na skoro třílitra při tak těřkým autě.Taky jsem o tomhle motoru uvažoval ale jenom s kombinací plynu.
Kdysi pred jeho koupi jsem take uvazoval o plynu do Sharana, ale pak mi par lidi vysvetlilo, jak je to nelogicke a rekl bych, ze meli pravdu. Dava to smysl, protoze tim plynem jednak snizis vykon, ale hlavne plynovou nadrzi dost naboris ten bozsky prostor a variabilitu vnitrku vozu, kvuli ktere si lidi tato auta porizuji. To bych rekl, ze je jako koupit si rolexky a pak je nosit v pytliku, krabicce jeste radsi tasce, takze kouknout se kolik je hodin bude tak slozity, ze se radsi zeptam kolemjdoucich a luxus ktery mám si neuziju. Vykon tohoto motoru je do urcite miry luxus a ja bych rekl, ze potreba volit, bud vykon nebo nizkou spotrebu. Vsechno co je mezi tim byva kompromis a to si pak poradne neuzijes a ni vykonu, ani nizke spotreby. Bud poradne jezdim, nebo poradne setrim. Oboji je velmi zajmave, ale musim si vybrat. I kdyz musim uznat, ze pred spotrebou teto VR6 klobouk dolu, ale take jde o to jestli by mela takovou spotrebu, pokud bych s ni jezdil tak jak bych chtel jezdit kdybych si koupil VR6, protoze VR6 bych si koupil prave kvuli tomu abych vyuzil to co poskytuje.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

To ano ale dneska už je plyn někde a do Sharana se dělá místo rezervy takže místo v autě určitě neztratíš.Úbytku výkonu bych se moc nebál,stačí si zvolit takoví systém vstřokování plynu ,který vám to zaručí.Ale jedno je fakt,že auto mám kvůli prostoru a motor kvůli spotřebě.Občas mi jenom chybí se svézt něčím svižnějším.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

rfarsky píše:To ano ale dneska už je plyn někde a do Sharana se dělá místo rezervy takže místo v autě určitě neztratíš.Úbytku výkonu bych se moc nebál,stačí si zvolit takoví systém vstřokování plynu ,který vám to zaručí.Ale jedno je fakt,že auto mám kvůli prostoru a motor kvůli spotřebě.Občas mi jenom chybí se svézt něčím svižnějším.
Tak v tom s Tebou naprosto souhlasim, taky bych si zaradil ve ctyrkolce s trilitrem.

Uživatelský avatar
matyasss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TRUTNOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matyasss »

mam v nem zlatou klasiku 1,9 tdi 81 kw...a nedam na tenhle motor dopustit...neni to zadnej sprinter ale kdyz potrebuju tak taky pekne upaluje....a spotreba je nekde mezi 7 az 8 litry.......nemam palubak taze nevim presne.....i kdyz kdyby nekdo mel na prodej budiky s palubakem nebo i s dotem za rozumnou cenu..koupim je hned :)

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pistahufnagl »

Já mám 1.9.TDI 81 kW a jezdím dlouhodobou spotřebu 7,1 l/100 km. Po městě to je mezi 7-9. těžko to hodnotit protože každý kilometr navíc je znát. Jo a mám automat. :D dobrý ne?

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Příspěvek od sid666 »

já mám 1,9 TDI 66KW , moje dlouhodobá spotřeba teď ukazuje 6,3 litrů,ale v létě jsem jezdil za 5,5 .Jeli jsme letos s rodinou Chorvatsko a průměr byl 5,8 ...Ty vado je pěkný vidět když to jen tak šolícháte jak to jde dolu,třeba až na 4,3 ...no fakt nekecám ...Ale teď jen couračky do práce a po městě nákupy...to mne bolí u srdce,když se BEJČEK :mad3: ani pořádně nezahřeje a zase stojí na dvoře :cry: Takže teď pod sedm nejede...

Uživatelský avatar
mafy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

Příspěvek od mafy »

rfarsky píše:To ano ale dneska už je plyn někde a do Sharana se dělá místo rezervy takže místo v autě určitě neztratíš.Úbytku výkonu bych se moc nebál,stačí si zvolit takoví systém vstřokování plynu ,který vám to zaručí.Ale jedno je fakt,že auto mám kvůli prostoru a motor kvůli spotřebě.Občas mi jenom chybí se svézt něčím svižnějším.


Taky bych to chtěl takhle vyřešit, nádrž pod auto a přímej vstřik.Zatím holt musím s nohou opatrně a jen občas to osolit.

Uživatelský avatar
zidane
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od zidane »

Bora Variant 1.9 TDI 96kW (chip na cca 116kW):
- dlouhodobá (po cca 30.000 km) 5,9 l.
- když se přesunuju v zácpách po Praze tak se na vzdálenosti 13km dostanu na palubáku na hodnotu v průměru 8-9 l, ale opravdu jenom v zácpách...
- dálnice a dálkové trasy 80%, město 20%
- 260 km po českých dálnicích (D1, D2) dám v 5 lidech, plném kufru, zapnutou klimou a rychlostí kolem 140-150 km/h za 6,5 l
- od července jenom Shell V-P Diesel

Uživatelský avatar
kedaR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kedaR »

Já mám Alhambru původně 85Kw teď je tam 96kw a turbo z 110Kw+soft od mistra REESHY (jinak doporučuji Dieselpower fórum) takže tak bude nějakých 150 koníků a jezdím kombinovanou tak za 7,3L a kombinová je opravdu kombinovaná manželka po městě a když jedu osobákem náhodou já tak pro změnu dálnice někde i 200KM/h :D

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“