MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od pistahufnagl »

Teď jsem podruhé načepoval Shell Power Diesel a spotřeba šla minimálně o půl litru dolů (automat, 1,9 TDi, 81 kW). Tratě nad 20 km jezdím okolo 6,5 l, i když dneska jsem šel až na 6,2.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Korda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Korda »

Tak pánové ujel jsem se Sharanem 2,0l benzín rovných 10 000km a můžu říct že spotřeba je opravdu v průměru 9litrů. při normálních podmínkách a jízdě dle předpisů.Umí jet jak za 8 tak i za 10l.Jsem spokojen :lol:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Víte, proč miluju TDi ???

Příspěvek od Marek77 »

Všimněte si prosím denního ukazatele ujetých kilometrů a současně ukazatele paliva.

Fotka pořízena bezprostředně po zaparkování auta (motor se ještě točil). Myslím, že tento výsledek stojí za zveřejnění.

Rád bych předeslal, že vzdálenost byla ujeta 2/3 po dálnicích a zbytek po silnicích I. a II. třídy. Výhradně s plně naloženým vozem (4 dospělí + 2 děti + zlatý retrívr = 450 až 500 kg) a s boxem na střeše (narvaným oblečením k prasknutí - odhadem 50 až 60 kg). V rámci této trasy byl podniknut i výlet na vrchol nejvyšší hory Krušných hor (1244 m.n.m.).

Trasa: Třebíč - Praha - Sokolov - Ústí nad Labem - Praha - Třebíč.

Nádrž byla na počátku trasy natankována do plné (tedy cca 78 litrů) a od té chvíle se do nádrže nedoplnila ani slza. Ukazatel paliva na fotce ukazuje asi na sílu ručičky pod půl nádrže, tedy v nádrži odhadem zbývá cca 32 litrů nafty.
Co se týká rychlostí, po dálnici v průměru 120 - 125 km/h, po jedničkách 90 - 100 km/h, takže "v rámci předpisů".

Jednoduchou matikou vychází 6 l / 100 km. Bylo-li spotřebováno cca 46 litrů nafty na dráze 782 km, sedí to přesně.

Co tomu říkáte ???


PB041774.JPG

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: Víte, proč miluju TDi ???

Příspěvek od kazbic »

Marek77

To nepotřebuje komentář.Prostě paráda Obrázek
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

Přiznám se, že mě samotného to dosti překvapilo. Jezdím celý rok pravidelně stejnou trasu (za dětmi) a výsledná spotřeba se mi vždycky pohybovala trochu výše.
Pokud jsem jel s boxem na střeše, nikdy to nešlo pod 6,5 l, s klimatizací kolem 6,8 - 7 l, pokud jsem jel sám (a tedy bez boxu), jel jsem zpravidla mnohem svižněji a tudíž spotřeba byla také přes 6,5 l, spíš k sedmi.

Teď se asi spojily temné síly a vyšlo z toho tohle.............

Uživatelský avatar
S-H-A-R-I-K
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 329
Registrován: 14.10.2007 13:13
Bydliště: VW-KLUB a nejvíc BŘÍZA-KLUB
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od S-H-A-R-I-K »

marku 77 a ostatni :D ja mam vw sharan 1,9tdi 81kw typ motoru AFN
a spotreba ? jaka spotreba :P :P vubec to snad nezere 8O
natankuji plnou a ujedu hafec .
to s eskortem 1,4i jsem jezdil i za 12-13litru 8O 8O
takze ted jsem asi v raji :jok: 7 sedadel a mega komfort za cca 7l/100km :jok:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

Proto miluju TDi ............................

Uživatelský avatar
S-H-A-R-I-K
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 329
Registrován: 14.10.2007 13:13
Bydliště: VW-KLUB a nejvíc BŘÍZA-KLUB
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od S-H-A-R-I-K »

tdi mam poprve ale mnel jsem fiestu 1,6d r.v88 zlata holka ekonafta byla cca za 12-14kč a zrala 4L/100km a to jela v poho 160.
objela semnou svet :-)
a benzina uz nechci ridil jsem jich dost a vzdy nehorazna spotreba.
zlata nafta a tdi tak tak (jeste ze nemam VR6 jezdil bych urcite za 20litru)
ale kazdej ma rad neco jineho to je jasne :-))

MOTIF
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.10.2007 22:27

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od MOTIF »

Tak panové.. Mam 2.0 Galaxy... Rovnou rikam, že jezdim pomerne jako das.. Jezdim prevázne dálnice.. Bydlim v Říčanech, takže jezdim porad po D1... Vetsinou dělam Říčany-Opatov 10-15min.. Radeji neresim kolik spotrebu mam pri takovémhle stylu jizdy. Nicmene jsem jednou za tu celou dobu co to auto mam (2 roky) meril spotrebu.. Jezdil jsem opet dalnice, max. 130km/h, BEZ klimi a spotreba byla 12,72 litru.. Nevim jak Vase, ale tohle je takovy zrout, ze nevim kudy kam!! Natankuju za 2300kc plnou nadrz a ujedu !!!550!!!km.. Peklo.. Jestli priste bude opet takovehle skvele vozítko, jako ze bych moooc chtel, tak jedine TDi nebo 2.8 v plynu.. Mezi nama ten 2.0 nejak zazracne nejede..

Uživatelský avatar
S-H-A-R-I-K
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 329
Registrován: 14.10.2007 13:13
Bydliště: VW-KLUB a nejvíc BŘÍZA-KLUB
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od S-H-A-R-I-K »

motif
ano tis to napsal uplne presne !! proto jsem si poridil tdi 81kw ale to auto si vic jak 10litru nikdy neveme a to je pro mne strasnej bonus u takhle velkyho auticka :-) ja i u auta kde je normalni spotreba benzinu tak 8-9 tak ja litam za 11-12 a to nejsem nejakej idiot co neumi jezdit :-) jezdim dene a furt a vsude :-) vivat disel.

MOTIF
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.10.2007 22:27

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od MOTIF »

S-H-A-R-I-K píše:motif
ano tis to napsal uplne presne !! proto jsem si poridil tdi 81kw ale to auto si vic jak 10litru nikdy neveme a to je pro mne strasnej bonus u takhle velkyho auticka :-) ja i u auta kde je normalni spotreba benzinu tak 8-9 tak ja litam za 11-12 a to nejsem nejakej idiot co neumi jezdit :-) jezdim dene a furt a vsude :-) vivat disel.


Sel bych taky do TDi... Budu muset kontaktovat nekoho z Vas z Prahy, aby me v tom svezl, protoze jsem nikdy v TDi 81kw nejel, tak abych nahodou neudelal nejaky pruser... Doufam, že to pojede aspon stejne jako ten benzín.. :-).. To predpokladam ze jo..

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od rcmony »

to MOTIF: Přesedlal jsem na Sharana (81kW) z Passata VR6 a můžu Ti říci, že moc velký rozdíl v dynamice jízdy nepozoruju. Abych nebyl obviněn z mlžení (protože někteří vědí že mám Sharika čipnutého na 107kW) tak i Passat byl čipnutý na 153kW. Ale jezdím za polovic (zato několikrát tolik). Dříve jsem víc přemýšlel kam a kdy pojedu, teď sednu a jedu.

MOTIF
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.10.2007 22:27

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od MOTIF »

rcmony píše:to MOTIF: Přesedlal jsem na Sharana (81kW) z Passata VR6 a můžu Ti říci, že moc velký rozdíl v dynamice jízdy nepozoruju. Abych nebyl obviněn z mlžení (protože někteří vědí že mám Sharika čipnutého na 107kW) tak i Passat byl čipnutý na 153kW. Ale jezdím za polovic (zato několikrát tolik). Dříve jsem víc přemýšlel kam a kdy pojedu, teď sednu a jedu.



Tak to je super! Je fakt opruz stale propocitavat kolik projedu, kam je t a nejet.. Asi budu muset menit za TDi...

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

S-H-A-R-I-K píše:jsem si poridil tdi 81kw ale to auto si vic jak 10litru nikdy neveme a to je pro mne strasnej bonus u takhle velkyho auticka
Docela by mě zajímalo, jak a kam s tím jezdíš.
Mně totiž tenhle motor nikdy za celou dobu nevzal víc jak osm (a to jsem to práskal po dálnici v otáčkách kolem 4000 - 4500, tedy nadoraz). Běžně jezdím kolem 6,5 litru.

Uživatelský avatar
rowan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od rowan »

MOTIF píše:Tak panové.. Mam 2.0 Galaxy... Rovnou rikam, že jezdim pomerne jako das.. Jezdim prevázne dálnice.. Bydlim v Říčanech, takže jezdim porad po D1... Vetsinou dělam Říčany-Opatov 10-15min.. Radeji neresim kolik spotrebu mam pri takovémhle stylu jizdy. Nicmene jsem jednou za tu celou dobu co to auto mam (2 roky) meril spotrebu.. Jezdil jsem opet dalnice, max. 130km/h, BEZ klimi a spotreba byla 12,72 litru.. Nevim jak Vase, ale tohle je takovy zrout, ze nevim kudy kam!! Natankuju za 2300kc plnou nadrz a ujedu !!!550!!!km.. Peklo.. Jestli priste bude opet takovehle skvele vozítko, jako ze bych moooc chtel, tak jedine TDi nebo 2.8 v plynu.. Mezi nama ten 2.0 nejak zazracne nejede..

Ahoj, to co uvádíš jsou hrozně velký čísla, dle technických parametrů toho tvého motoru bys měl mít kombi spotřebu 9.4, viz. http://www.volkswagen.cz/page.php?show= ... right=2953

R.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“