NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

Příspěvek od Auto1 »

Jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže Sharana? Musí se sundat nádrž,nebo odčalounit koberec podlahy,nebo jak?
Naposledy upravil(a) Auto1 dne 07.02.2007 11:45, celkem upraveno 2 x.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klasek »

mám takový pocit,že tam musíš sundat celou nádrž. :?

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: Jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

Příspěvek od jenda »

Auto1 píše:Jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže Sharana? Musí se sundat nádrž,nebo odčalounit koberec podlahy,nebo jak?
Pod krajním sedadlem ve druhé řadě pod kobercem je víčko k nádrži ale jestli se tudy dá vyndat čerpadlo nevím. .

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Ještě jsem neviděl že by měl diesel v nádrži čerpadlo .Naftové čerpadlo je na motoru ze předu a podávací čerpadlo na bufíka je mezi nádrží a prahem.

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Příspěvek od anacixem »

rfarsky píše:Ještě jsem neviděl že by měl diesel v nádrži čerpadlo .Naftové čerpadlo je na motoru ze předu a podávací čerpadlo na bufíka je mezi nádrží a prahem.

Asi mysslí TDi PD to ma v nadrži myslím
Lupo TDi ++
Sharan TDi

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

rfarsky píše:Ještě jsem neviděl že by měl diesel v nádrži čerpadlo .Naftové čerpadlo je na motoru ze předu a podávací čerpadlo na bufíka je mezi nádrží a prahem.
Podle etky je v nádrži jednotka čepací i u vozidel s motorem vznětovým díl č.7M3 919 088 A

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

PDčko jsem ještě neměl zatím ,ale tam je taky jinej sistém čerpadla tak tam asi jo ,jinak u klasiky by být neměl.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

U PDcka je a u ostatnich tdi-jak u ceho ,ale davaji se take...

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Auto1 »

Hele,čerpadlo v nádrži mám,je to Sharan TDI PD AUY
Asi bude problém v relé napájení,čerpadlo v nádrži netlačí naftu.
Takže do nádrže mi jde 2.4V,ale nevím přesně co to živí,jsou tam čtyči dráty,asi dva na plovák a dva na čerpadlo,si myslím,no takže když startuju,čerpadlo v nádrži netlačí naftu!!! (sundal jsem hadice co vedou k nádrži)
Takže asi jde napětí jen na plovák,a na čerpadlo nejde..
Mám pod volantem pojistky,našel jsem dvě s symbolem nádrže,jsou to č.14 a č15,obě mají 12,4V
pojistku č14 když vytáhnu a vložím zpět,tak mi něco zacvaká,asi relátko? pojistku č15 když vytáhnu a vložím,tak nic,necvaká...

NAPADÁ VÁS NĚCO?

(Auto má bufík,doufám,že to nesouvisí,protože vždy po vytažení klíčku se rozjede el.vodní pumpa na asi 2min. aby to ochladilo bufík,snad to nějak nekoliduje s napětím nebo relátkem pro čerpadlo v nádrži..)
Naposledy upravil(a) Auto1 dne 07.02.2007 11:07, celkem upraveno 2 x.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

Příspěvek od Auto1 »

jenda píše:
Auto1 píše:Jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže Sharana? Musí se sundat nádrž,nebo odčalounit koberec podlahy,nebo jak?
Pod krajním sedadlem ve druhé řadě pod kobercem je víčko k nádrži ale jestli se tudy dá vyndat čerpadlo nevím. .
Ano,díky,přesně tak,pod kobercem ve střední řadě na pravé straně je vstup do nádrže.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Auto1 »

PéDéčka mají čerpadlo nafty,myslím od roku 2000 výše..
Junak vyřešeno,nějaký studený spoj konektoru někde za pojistkovou skříní,stačilo znova nasadit.. Hm
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

Auto1 píše:PéDéčka mají čerpadlo nafty,myslím od roku 2000 výše..
Junak vyřešeno,nějaký studený spoj konektoru někde za pojistkovou skříní,stačilo znova nasadit.. Hm
Tak hlavně,že to šlape jak má
Obrázek

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

Příspěvek od Dandim »

Chlapi potřebuji pomoc. Začalo to tak, že mi Sharan špatně startoval..zkoušeli jsme žhavičky..byli OK.... A pak jsme si všimli, že na průhledné hadičce je bublina 3 cm velká!...při volnoběhu tam pořád prolítavají bublinky..Od někud to nasává vzduch... Zkoušeli jsme vyměnit (protože se nějak divně pohyboval) ventil na čerpadle (kus plast za 200,- :( ). Ale nepomohlo to. Jakou další věc navrhujete vyměnit, vyzkoušet? Musíme najít někde netěsnost. Je nějaká slabina na Sharanovi, kde nasává vzduch. A hned jsme se dívali na nádrž, byla politá naftou. Asi přes horní víčko nádrže. Je to nějaká závada? Když jsem natankoval úplně až po hrdlo? Na zemi žádné známky unikající nafty. Jak se leze do nádrže? TDI AFN nemá palivové čerpadlo v nádrži, že? Kde to můža nasávat vzduch? Nikde jsem podrobnější navody na padající naftu nenašel...Moc díky za pomoc... :D

Uživatelský avatar
anydraj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

Příspěvek od anydraj »

Zkus vymenit T-ecko na filtru.Na Octavii mi to delalo taky, nafta nikde neunikala, ale nasaval kolem plastu zespodu.Pak se hodne trhaji i gumicky na tomhle tecku.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?

Příspěvek od vilik »

Natankovat až po hrdlo lze. Dělám to poměrně často. Jestli jsi měl na nádrži naftu, asi bude nějaká netěsnost v hadici od nádrže k víčku a v odvzdušňovacích hadičkách, co jsou okolo toho. Na těchto fotografiích je vidět přístup do nádrže.
http://www.vw-club.cz/download/file.php ... &mode=view
http://www.vw-club.cz/download/file.php ... &mode=view

Dál bych se podíval na změť palivových hadiček okolo filtru. A taky pod auto , kde je chladič paliva, pokud ho tam máš, jestli to někudy nepřisává.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“