BRZDY: jak rozchodit zarezlý brzdič?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: BRZDY: jak rozchodit zarezlý brzdič?

Příspěvek od vikino1 »

Aj ja som dnes vymenil zadné brzdiče za nové. Tie pôvodné boli zhrdzavené, gumičky potrhané. No jeden piestik sa mi podarilo zatlačiť ale druhý nie. Takže ma čaká oprava keď bude čas.
Mám jeden dotaz menil som aj kotúče a platničky, na nových platničkách boli zo zadnej strany /od válčeka/ také tenké pliešky na čo slúžia? Ešte som sa stým nestretol, sú zn. Meylle.

krejcar.vlad
Člen klubu
Příspěvky: 70
Registrován: 19.09.2012 10:13
Bydliště: Pitárne
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: jak rozchodit zarezlý brzdič?

Příspěvek od krejcar.vlad »

Nevím co řešíte, repase stojí pár korun a ještě když vrátíte staré tak vám pošlou peníze zpět. autokšeft.cz.
Také jsem se s tím mordoval půl roku a kupoval 2x destičky jelikož jsem je vždy sjel. Po kompletní výměně i kotoučů a lanovodů mám 3 roky klid a na TK vše na 100%. Fakt neváhejte a měňte to.

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: BRZDY: jak rozchodit zarezlý brzdič?

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Zdravim, budu měnit zadní třmen, a zajimalo by mě, až budu nový třmen montovat na brzdovou hadičku, jestli je nutne dokoupit nějaké těsnění, nebo jak se to vlastně dotěsní?, Vím je to banalita ale takovou drobnost jsem bohužel ještě nikdy nedělal, a ještě jak se řeší po dotažení na doraz, když třmen nebude natočen do správné polohy, aby hadička potom nešla třeba do skrutu, nebo neměla v opaćném případě tendenci se povolovat. Děkují
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: BRZDY: jak rozchodit zarezlý brzdič?

Příspěvek od hiero »

nic zlozite....ziadne tesnenie trubka s kuzelovou plochou jembe dotiahnut a keby to nesedelo rak povolit srobenie na spoji trubka a hadica a hadicu pootocit...napln zo strmenu ja nevylievam po montazi si strmen oilozim tak aby odvzdusnovak bol co najvysie potom ho povolim a hecham samospadom vytekat a doplnam v nadrzke kvapalinu...tento sposob ma nikdy jesklamal...

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: BRZDY: jak rozchodit zarezlý brzdič?

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Děkuji za radu, ještě mám pár nejasností, do čeho je napojená hadička vyznačená na fotce zelenou šipkou? Tu musim při výměně třmenu taky nějak odpojit? Že je její uchyt připevněn k vrchnímu šroubu třmenu vím, ale kam vede? Všimnul jsem si že na levém kole tato hadička není, a k čemu vlastně slouží? Taky by mě zajímalo, slyšel jsem že od určitého roku výroby, byly použitý větší rozměry kotoučů, nevím jestli se to týkalo jenom předních nebo i zadních. Třmen budu objednávat přes internet, tak mám obavy aby mi přišel ten správný, nebo je jenom jeden rozměr? V příloze posílám typ který chci objednat, bude pro můj vůz ten správný? Rok výroby mám 2005. Jo a asi dám novou i brzdovou hadičku co vede do toho třmenu, je to ta co má délku 140 mm? Mooooc děkuji za pomoc a odpovědi na tolik otázek, vážím si toho.
Přílohy
Screenshot_2019-09-11-23-38-21.jpg
Třmeny.jpeg
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: BRZDY: jak rozchodit zarezlý brzdič?

Příspěvek od hiero »

opravoval si niekedy auto? to nie je hadica to je kabel co ide do dosky kde je snimac opotrebenia...pidla popisu auta by si mal mat vzadu priemer 268 mm. 294 sa davali vacsinou do 110 kw verzie a stvorkolok...najlepsie bude dat dolu kooeso a premerat. pokial maly kotuc tak su to spravne strmene..podla foto budes mat 268 avsak nemas nahodene 17ky kolesa

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: BRZDY: jak rozchodit zarezlý brzdič?

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

No musim přiznat že žadný mechanik nejsem a na autě dělám spíš jen běžnou údržbu .Ale toto bych si vyměnil rád sám a taky se chci trochu přiučit, protože jezdit s každou maličkostí do servisu se mi taky nechce. Kola mám 16ky, tak asi to budou ty jak říkáš, ale každopádně pro jistotu sundam ještě kolo a přeměřím to. Moc Ti děkuji za reakce na moje dotazy.
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: BRZDY: jak rozchodit zarezlý brzdič?

Příspěvek od hiero »

nie je zac...napis ako si dopadol...ahoj

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: BRZDY: jak rozchodit zarezlý brzdič?

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Ale jo je zač, je milé že se najde dobrá duše která poradí když si druhý neví rady. Až budu mit hotovo tak dam vědět, ale asi se do toho pustím až další vïkend. Ahoj.
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: BRZDY: jak rozchodit zarezlý brzdič?

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Ahoj, přemyšlím že s třmenem vyměním rovnou i brzdovou hadičku co do něho vede, samozřejmě opět nevím jaka tam přesně patří, myslíš že ta co je na fotce je správná? Díky
Přílohy
Screenshot_2019-09-14-08-21-10-126.jpeg
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: BRZDY: jak rozchodit zarezlý brzdič?

Příspěvek od hiero »

ano

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: BRZDY: jak rozchodit zarezlý brzdič?

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Opět děkuji
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: BRZDY: jak rozchodit zarezlý brzdič?

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Tak mám hotovo, a tobě "hiero" děkuji za rady, nakonec to byla docela brnkačka, a zase jsem o něco znalejší.
Přílohy
20190921_160725.jpg
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: BRZDY: jak rozchodit zarezlý brzdič?

Příspěvek od hiero »

:good: :drinks:

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: BRZDY: jak rozchodit zarezlý brzdič?

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Tak a mám další otázečku, je odvzdušňovací šroub na předních brzdách stejný jako na zadních? Chtěl jsem si koupit do náhrady, kdybych je někdy potřeboval, chci to pořádně odvzdušnit. Prodavač mi tvrdil že má jenom na zadek, a na přední že nemá a jsou pry jiné, ale nebyl schopný mi zjistit jaké a vlastně je ani objednat. Díky.
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“