SEDADLA: sklopení a vyjmutí prostředního sedadla druhé řady

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

SEDADLA: sklopení a vyjmutí prostředního sedadla druhé řady

Příspěvek od matko001 »

Dakujem - tie haciky v podlahe som pouzival na upevnenie veci v kufri a vobec mi to nedoslo.

Vecer skusim pozriet, ake nalepky tam vlastne mam - viem ze mi tam nieco rozhodne nesedelo, ale nevpmatam si co konkretne.

Sedaky a operadla su v zadnych radoch rovnake? ( keby som potreboval vymenit konstrukciu tej poliatej za inu...)

Dakujem
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: sklopení a vyjmutí prostředního sedadla druhé řady

Příspěvek od patper »

Ano,vse je stejne,dokonce jde uplne bez problemu z leve udelat prevou a obracene - jen se presroubeje drzak na pas a obracene :idea:
Jinak, na ty zadni pasy je i drzak v plastu u okna - pokud jedes bez sedadel ,tak pas vycvaknes ze spodniho oka a zacvaknes nahore do plastu,aby ti tam nelital :wink:

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

SEDADLA: sklopení a vyjmutí prostředního sedadla druhé řady

Příspěvek od matko001 »

Ja som ich mal prave stale v tom plaste u okna a chcel som ich pripevnit niekam na sedacku. V manuale ani slovo, na sedacke ziaden uchyt do toho sedacky s nejakymi divnymi nalepkami, tak som to nechal ako bolo s tym ze budem riesit neskor. :-)
Edit: pri testovani som nasiel obrazky priamo na pasoch, ze ako ich pripevnit. Bohuzial v novembri nepomohlo ani to a nepochopil som.

Idem pozriet tie nalepky - som na ne zvedavy...

Edit: v strede mam only right, ale ma dve zapadky na pasy,
Vlavo mam only left
Vpravo mam only right
Zadna rada ma only left a middle or left, ale ta middle or left ma iba jeden uchyt na pas a druhe miesto prazdne a pasovala by doprava.

Cize sa asi niekto hral s podvozkami...
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Jackxjack
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 26.09.2010 21:05

Re: SEDADLA: sklopení a vyjmutí prostředního sedadla druhé řady

Příspěvek od Jackxjack »

Ahoj,
mám dotaz, jsou výškově sedačky v 2. a 3. řadě stejné? Nebo jsou tam dva typy? Seděl jsem u kámoše v zadní řadě a měl tam sedačky z novějšího modelu,ale nevím z jaké pozice.... A i když jsem si sedačku posunul na max. dopředu, nebylo možné si opřít hlavu, aniž bych se opíral o strop. Mám výšku teda cca 190cm. Díky za odpověď

Uživatelský avatar
Yon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 07.06.2010 15:17
Bydliště: mezi Prahou a Kolínem

Re: SEDADLA: sklopení a vyjmutí prostředního sedadla druhé řady

Příspěvek od Yon »

Sedacky jsou identicke pro 2 i 3 radu. My vetsiho vzrustu musime ridit :-)

patrikj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 05.08.2017 14:22

Re: SEDADLA: sklopení a vyjmutí prostředního sedadla druhé řady

Příspěvek od patrikj »

Mírně OT, ale týká se to prostředního sedadla druhé řady:
Koukal jsem i do původního německého techničáku, je tam 7 míst k sezení, koukal jsem do originál návodu, který jsem dostal s autem a serviskou a vším, je tam ilustrace střešního úchytu pásu pro prostřední sedačky druhé řady. A v reálu v autě tato sedačka má bederní pás. Avšak fyzicky stropní úchyt pásu nikde není, ani nic co by ho připomínalo, maximálně výdechy dvouzonové klimatizace ale jinak nic, třikrát jsme se dívali :-(. Tak mi to nejde do hlavy jak to soudruzi v NDR vymysleli. To má pasažér na této sedačce používat jenom ten bederní pás? To mi připadá velmi nebezpečné. Máte to někdo další taky tak?
Sharan 2002 1.9TDI PD 85kW, AUY

Uživatelský avatar
Yon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 07.06.2010 15:17
Bydliště: mezi Prahou a Kolínem

Re: SEDADLA: sklopení a vyjmutí prostředního sedadla druhé řady

Příspěvek od Yon »

Někdo má, někdo nemá...
Mrkni třeba sem: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 3&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;

thomas_GPA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 12.12.2019 17:33
Bydliště: Hostýnské vrchy

Re: SEDADLA: sklopení a vyjmutí prostředního sedadla druhé řady

Příspěvek od thomas_GPA »

Zajímá mne, jestli se někdo vyznáte, ve kterých vozech mimo koncern můžou být sedačky, které pasují? Byl jsem onehdá na vrakáči a tam multipla, no nedalo mi to a musel jsem vlézt dovnitř, ještě nikdy jsem v takové vobludě uvnitř nebyl, tak jsem tu příležitost prostě ze zvědavosti využil..

Sedačky ve druhé řadě jsou tam uchyceny velmi podobně (ne-li úplně stejně). Taktéž mi přijde ten mechanismus stejný u xsara picasso 1.gen.

Mám totiž problém, na té přední sedačce prostě nemůžu sedět, mám hlavu tak 20cm od opěrky a i když ji vyhnu úplně dopředu, je shora kulatá a hlava je tak v labilní pozici. Přijde mi, že ten tvar vymýšlel nějaký totální idiot, ještě se mi to v žádném autě nestalo.

Mám tam vpředu otočné, dalo by se eventuelně vyměnit na sedačce vše kromě "drátu"? Že bych tam prostě dal molitan a potah z nějakého jiného auta, případně ze SAG pofl...

Co Vy na to?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“