SVĚTLA ZADNÍ: kolik má svítit zad. mlhovek? voda v lampách

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SVĚTLA ZADNÍ: kolik má svítit zad. mlhovek? voda v lampá

Příspěvek od M@rty74 »

MaCe píše:To máte tu zadní mhovku všichni vcajku? Já si to taky myslel než jsem se došel podívat dozadu :( To mám vážně sám tuhle dvojzpátečkovou specialitu bez mlhovky?
Napadá mne, že by mohl být třebas připravený kabel pod deklem 5. dvěří, ale než se do toho pustím, chtěl to mít potvrzené.
Spíš nás většina (alespoň ti které znám osobně ) má starší model s hranatýma světlama...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

MaCe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 03.11.2009 14:46
Bydliště: Hrejkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA ZADNÍ: kolik má svítit zad. mlhovek? voda v lampá

Příspěvek od MaCe »

crazyduke píše:MACE hoď foto dvojzpátečky!!!!
Včera jsem to konečně nafotil. Nějak je brzo tma:). Orientace je při pohledu z kufru na zadní dveře. Další fotky klidně přidělám.
Pravé a levé zadní světlo
Pravé a levé zadní světlo
Vyndané pravé a levé světlo
Vyndané pravé a levé světlo
Zapnutá mlhovka.
Zapnutá mlhovka.
Přílohy
Zařazená zpátečka.
Zařazená zpátečka.
Naposledy upravil(a) MaCe dne 24.11.2011 09:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
misdom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 09.08.2009 21:53
Bydliště: Přerov, Morava

Re: SVĚTLA ZADNÍ: kolik má svítit zad. mlhovek? voda v lampá

Příspěvek od misdom »

No já bych raději bral tyto 2 zpátečky! Já mám jen vpravo a můžu říct,že kolikrát večer vidím úplný hov.. !Kolikrát za rok použiješ mlhu?!Zpátečku používáš pořád!Škoda,že se nenajde nějaký koumák,který by zprovoznil oboje dvoje,2 x mlha + 2x zpátečka... :blush: :thanks:
* prodej autodílů na všechny automobily, vyhledání dílu podle VIN*.... klubákům 20% sleva na vše

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SVĚTLA ZADNÍ: kolik má svítit zad. mlhovek? voda v lampá

Příspěvek od M@rty74 »

Mno z pohledu fotek usuzuji tolik - bráno po směru jízdy auta:

- pravé světlo z logiky věci a podle uložení žárovky vypadá na zpátečku - svítící prostředek
- levé světlo pak logicky mlhovka a podle uložení žárovky - svítící červené kolem zpátečky

teorii, že je každé světlo "jiné" napovídají i různé barvy kabelů do svorkovnic u držáku žárovek . . .

poslední fotka mě ovšem zaskočila - je vidět, že pravé světlo svítí správně pouze střed, ale to že levé světlo svítí celé je mi záhadou . . .

mrkni do průchodek dveří jestli namáš polámané a zkratované káble . . .

Jinak je vidět, že novější verze světel už není univerzální jako dříve, kdy stačilo vylomit záslepku a dát žárovku....

Edit: další možností je samozřejmě nějaká pat a mat úprava provedená předchozím majitelem - šel bych prioritně po kabelech jestli to není někde propojené a LEVÉ světlo nějak upravené, tak, že svítí celé. Ozvěte se někdo se stejným modelem jak to máte v reálu správně.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
misdom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 09.08.2009 21:53
Bydliště: Přerov, Morava

Re: SVĚTLA ZADNÍ: kolik má svítit zad. mlhovek? voda v lampá

Příspěvek od misdom »

V každém případě na levém světle máš vylomený ten prostředek,který zabraňuje svícení bílého světla!Tzn. teď ti to svítí jako zpátečka,ale mělo by červeně jako mlha!To,že to svítí při zařazené zpátečce je špatně a bude někde problém s dráty.Když povytáhneš hlavní vypínač světel na zapnutí zadní mlhovky tak se ti něco rozsvítí??


EDIT: správně to má svítit vlevo červená mlhovka a pravá bílej couvák!
* prodej autodílů na všechny automobily, vyhledání dílu podle VIN*.... klubákům 20% sleva na vše

MaCe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 03.11.2009 14:46
Bydliště: Hrejkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA ZADNÍ: kolik má svítit zad. mlhovek? voda v lampá

Příspěvek od MaCe »

Nenechte se zmást bleskem, (poslední fotka) pří zařazené zpátečce svítí pravá světlo zpátečka a levá červený prosvit kolem - mlhovka (uvnitř je záslepka do středového zpátečkového světla).To že to svítí celé je způsobené bleskem, který se odrazil v neprosvětleném středu zpátečky :) . Při vytažení mlhovky do polohy pro zadní mlhové světlo se rozsvítí pouze kontrolka na palubce, v poloze pro přední mlhovky se pak rozsvítí přední mlhovky.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA ZADNÍ: kolik má svítit zad. mlhovek? voda v lampá

Příspěvek od michall »

Čistě teoreticky by možná šlo tam dobastlit pár výkonových LEDek tak, aby na zpátečku svítil jen ten střed a na mlhovku jen červené mezikruží, ale bude tam problém s místem pro chlazení, i 5W LEDka bude nejspíš svítit málo (jsou i 20W, ale cena vysoká). No a "nepodstatný" problém s nehomologovatelností takovéto úpravy. To už je pak jednodušší vyměnit zadní světla za předfaceliftová.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SVĚTLA ZADNÍ: kolik má svítit zad. mlhovek? voda v lampá

Příspěvek od M@rty74 »

MaCe píše: při zařazené zpátečce svítí pravá světlo zpátečka a levá červený prosvit kolem - mlhovka (uvnitř je záslepka do středového zpátečkového světla).
Pak bych šel opravdu po drátech - přijde mi to jakože je mlhovka odpojená a spojená se zpátečkou ( nebo např. šlus v průchodce.. )... Jenže pak by zase kontrola žárovek při zapnuté žárovce měla signalizovat "prasklou" žárovku, když jí "nenajde" připojenou - dělá to něco takového ?

michall píše:To už je pak jednodušší vyměnit zadní světla za předfaceliftová.
to přijde asi dráž než oprava ne ? pokud vidím dobře podle fotek, tak by musel vyměnit komplet na včetně panelu SPZ, do etky jsem nekoukal, ale dveře vypadají stejně...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

MaCe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 03.11.2009 14:46
Bydliště: Hrejkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA ZADNÍ: kolik má svítit zad. mlhovek? voda v lampá

Příspěvek od MaCe »

Při rozsvícení mlhovek se neobjeví žádná signalizace prasklé žárovky, vše OK. Podrobně jsem prohlížel a porovnával konektory (na světlech) a procházel i průchodku mezi 5. dveřma a kastlí. Vše OK. Konektor na mlhovce je normálně naknimpovaný kleštěma do koncovek včetně konektoru - žádný bastl. Asi budu muset sundat celý zadní dekl a prohlídnout pořádně rozvod. Ještě mne napadla taková idea - kvůli levo a provostrannému řízení stačí přehodit záslepky ve světlech a třebas přehodit i konektory někde v pojistkovce a pak jsou mlhovka i zpátečka na obrácených stranách. Na stejných dílech (světla, zadní dveře apod.) je pak pokrytý celý trh.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SVĚTLA ZADNÍ: kolik má svítit zad. mlhovek? voda v lampá

Příspěvek od M@rty74 »

Idea levo a pravostraného řízení je dobrá - leč čistě logicky vzato - pokud máš jednu mlhovku musíš jí mít na LEVÉ straně vozidla a blíže ke středu vozovky...

Michalle nebo někdo - hoďte se MaCemu ke stažení schéma zapojení zadní mlhovky ať to má jednodušší prosím.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA ZADNÍ: kolik má svítit zad. mlhovek? voda v lampá

Příspěvek od michall »

M@rty74 píše:
michall píše:To už je pak jednodušší vyměnit zadní světla za předfaceliftová.
To patřílo k tomu požadavku na dvě mlhy a dvě zpátečky. Oprava stávajícího je levnější. Dveře jsou opravdu stejné, jiná jsou jen světla ... alespoň myslím.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

MaCe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 03.11.2009 14:46
Bydliště: Hrejkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA ZADNÍ: kolik má svítit zad. mlhovek? voda v lampá

Příspěvek od MaCe »

Pokud máte někdo stejný ročník jaké barvy drátů máte v zadních světlech (zpátečka, mlhovka)?
Díky.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SVĚTLA ZADNÍ: kolik má svítit zad. mlhovek? voda v lampá

Příspěvek od M@rty74 »

Barvy bych řekl, že máš správné - hnědá je kostra a pak by měla být bílo-šedá a bílo-modrá - ale vyčkej, až ti to někdo potvrdí, je to jen moje doměnka . . .
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
armanny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 15.02.2012 12:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA ZADNÍ: kolik má svítit zad. mlhovek? voda v lampá

Příspěvek od armanny »

Jakým nejsnažším způsobem na zatékání do zadní lampy?
Z jedné strany je lampa po stisknutí volnější, zatékání způsobuje uvolněné těsnění z horní strany lampy. Čím nejlépe přelepit a jak postupovat? díky
VW CADDY MAXI LIFE 1.9 TDI 77kW BLS, rv.09,

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA ZADNÍ: kolik má svítit zad. mlhovek? voda v lampá

Příspěvek od michall »

Ta guma není těsnění lampy. Nejlíp asi sundat a najít dirku a tu zalepit, nebo rovnou přejet horní a boční spoje plexi/plast silikonem. No a aby se voda v lampách nedržela, stačí na spodní straně vyvrtat malou dirku. Trochu drastický způsob, ale funguje. A teď do mě :baseball: :mrgreen:
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“