PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Mike
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec [LN]
Kontaktovat uživatele:

PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od Mike »

Po zapnutí zapalování a nastartování mi svítí žlutá kontrolka žárovky, která po chvíli, nebo po sešlápnutí pedálu zhasne. Uř jsme to řešili v jiným tématu na fóru, tak jsem založil samostatný téma pro upřesnění. V manuálu na Sharana II (od Shemika :-) )jsem našel tohle vysvětlení, které žřejmě vylučuje původní dojem že jde o závadu žárovky, spíše se jedná o kontrolu brzd, nebo tak něco, i když to tam vlastně taky není uvedeno, přikládám foto pro úplnost
Přílohy
viz. manuál od Shemika
viz. manuál od Shemika
P1010012.jpg (42.76 KiB) Zobrazeno 9500 x

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od vilik »

Jo to je přesně to co mě trápilo.Taky jsem myslel, že je vadná nějaká žárovka. Všechny byly OK. Jenom je trochu blbé, že pokud třeba 10km nebudu mít potřebu šlápnout na brzdu, tak to svítí a svítí a svítí a........

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

vilik píše:Jo to je přesně to co mě trápilo.Taky jsem myslel, že je vadná nějaká žárovka. Všechny byly OK. Jenom je trochu blbé, že pokud třeba 10km nebudu mít potřebu šlápnout na brzdu, tak to svítí a svítí a svítí a........
To jo ,ale to bys musel bydlet v Austrálii a honit se s klokanama :velo:

Uživatelský avatar
abe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlinsko

Příspěvek od abe »

No stačí když při startu tukneš o brzdu a kontrolky zhasnou,pokud máš žárovky v pořadku. :idea:

Uživatelský avatar
eddddy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most

Příspěvek od eddddy »

No chlapi já nevím jak vy, ale já na tu brzdu musím vysloveně dupnout, aby kontrolky zhasly. :idea: :idea:

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od vilik »

rfarsky píše:
vilik píše:Jo to je přesně to co mě trápilo.Taky jsem myslel, že je vadná nějaká žárovka. Všechny byly OK. Jenom je trochu blbé, že pokud třeba 10km nebudu mít potřebu šlápnout na brzdu, tak to svítí a svítí a svítí a........
To jo ,ale to bys musel bydlet v Austrálii a honit se s klokanama :velo:
Já jsem zvyklý brzdit motorem. Mám malotraktor, kterému už dávno nefungují brzdy. A když za sebou vezu 4 kubíky dřeva, tak musím umět brzdit motorem :D
Ale teď vážně. Někdy opravdu není potřeba pár kilometrů brzdit. Taky mě ta kontrolka svítí, ale vidím, že nejsem sám a pravděpodobně to není závada.

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

Mě taky svítí do té doby,než šlápnu na brzdu.A žárovky jsou OK

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pistahufnagl »

kdo má automat, tak pokud chce někam jet, tak na tu brzdu musí šlápnout hnedle. :wink: :wink:

Uživatelský avatar
Whitecat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Whitecat »

Nevim jak u VW, ale u starsich typu BMW svitila na Check controlu kontrolka "bremslicht" tedy brzdove svetlo ktere se logicky nemuze zkontrolovat do te doby nez ho ridic uzije.

Uživatelský avatar
radoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Konicko
Kontaktovat uživatele:

Re: varovná/žlutá kontrolka žárovky po startu

Příspěvek od radoch »

Tak já jsem byl taky zvědavý,co ta kontrolka vlastně signalizuje,jeden mi tvrdil,že mi někde nesvítí žárovka,já chodil jako pešek okolo auta,všechno svítilo a kontrolka se při každém zapnutí zapalování stále rozsvěcuje a rozsvěcuje!!!A že by to mohla být kontrola brzd mně nenapadlo,ikdyž bych se ani nedivil,protože jednou se mi za jízdy rozsvítila kontrolka žhavení a počítač napsal"závada motoru,motor do dílny"což mne zcela vyděsilo a pak jsem po radě kamaráda zkontroloval brzdový světla a byl to vadný brzdový spínač!

Uživatelský avatar
Mike
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec [LN]
Kontaktovat uživatele:

Re: nemas nahodou xenony

Příspěvek od Mike »

abeljozef píše:Nemoze to byt kontrola funkcnosti automatickeho nastavovania sklonu svetiel pri xenonoch ?
těžko bohužel nemám xenony a kontrolka svítí :-)

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od daber »

Taky se mi to občas stává a opravdu stačí jen brnknout o brzdu a je to v pohodě.Bydlím na sídlišti,takže se mi nemůže stát,že bych ujel deset kiláků,než šlápnu na brzdu.

Uživatelský avatar
KOUDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOUDA »

je to opravdu jen kontrolka na brzdova svetla......dokud neseslapnete brzdovy pedal, tak bude svitit, protoze neprobehla kontrola brzdovych svetel....pocitac sice projizdi vsecky zarovky, jestli jsou funcni, tedy jestli nejsou praskle, ale na brzdovky to neplati....uz jsme to resili v tematu spinac v brzdovem pedalu.........asi tak pred necelym tydnem.....ja to mel tak, jak jsem psal, celkem 4 krat za sebou, protoze ty spinace v pedalu jsou dost vadny....v celym koncernu vw a pry nejen tam....takze.....nastartovat, i kdyz neni potreba, seslapnout brzdu a je klid...a nebo ne a hned vite na cem jste panove...

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

mne vzdy zhasne

Příspěvek od abeljozef »

Neviem preco ale mne sa rozsvieti a nasledne po par sekundach zhasne. Ked som mal vypalenu obrysovu ziarovku cervenu zadnu tak mi chybu nehlasil. Nepamatam sa ako sa choval pri vypalenej brzdovej ziarovky ale zda sa mi ze tiez nic nehlasil. Ale v tomto pripade si nie som uplne isty.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“