ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od misoR »

Poistka 19 je v poriadku? Pozri sa na nu. Ked sa ti pri otoceni kluca zadymi spod kapoty, mas pokazeny vyhrev trysiek ostrekovacov

demolatortom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 30.08.2014 08:52

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od demolatortom »

Dik. Tu 19 som pozeral, je ok. Ostatne veci, ktore idu cez nu funguju. To vyhrievanie trysiek myslis na ostrek svetiel, vsak?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od michall »

Ne-e, ostřikovače čelního skla.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

demolatortom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 30.08.2014 08:52

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od demolatortom »

Dik moc, bolo to tym vyhrievanim praveho ostrekovaca a poistka 19 bola prepalena. Hlavne, ze som to 2x kontroloval... Vymenim pre istotu obidve trysky, nech mi to vydrzi.

Ked som sa v tom rypal, vsimol som si riadne ohoreny kabel v poistkovej skrini (ten krajny). Ide priamo od alternatora. Ked ide motor tak sa neda chytit, taky je horuci. Bude to chyba alternatora, alebo nieco ine?
Vdaka.
Přílohy
20170312_115820.jpg

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od michall »

Určité malé oteplení kabelu bude normální, může jím téct dost velký proud, nicméně větší ohřátí už v pořádku není a řeší se tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=17794" onclick="window.open(this.href);return false; .
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

demolatortom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 30.08.2014 08:52

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od demolatortom »

Dakujem rady a za link.

D.a.n.y.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 29.06.2009 19:37

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od D.a.n.y. »

Zdravim,

mám VW Sharan, 96 kw, model 2005.

Projevila se mi závada při které mi nefunguje přední a zadní vyhřívání okna, ventilátor topení. Jiné další závady jsem nezjistil. Měl jsem to připojené na VAG a žádnou chybu mi to nehlásí.
Kontrolou pojistek jsem zjistil, že mám shořelou pojistku č. 19 (5A), která se spálí pokaždé, když zapnu klíček.
Chystám se najít problém, ale nevím jaké všechny zařízení jsou na tuto pojistku napojené?

Děkuji za odpovědi
Dan

demolatortom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 30.08.2014 08:52

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od demolatortom »

Presne to som riesil pred nedavnom. Mal som vyhorete vyhrievanie ostrekovacov predneho skla. Skus, ci niektory z nich nesmrdi spaleninou. Alebo odpoj konektor vyhrievania pod stieracmi na strane vodica a daj tam tu poistku znova.

lubosvar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.08.2017 17:49

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od lubosvar »

Zdravím relátko na dobíjení taky nějaké je nebo ne?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od michall »

Altík je přlpojen přímo na akumulátor, regulátor je v něm. Silové relé tedy není žádné.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

severak1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 03.12.2017 16:03

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od severak1 »

Zdravím pánové
Mám Galaxy 1997 1,9TDi 66kW, a mám velký problém. Jezdí s ním momentálně dcera a stala se ta věc, že nejde centrál, vůbec nezamkne auto. :? Když otevřu kterékoliv dveře, začnou blikat blinkry cca 20 vteřin. Zároveň přestaly svítit dálkové světla, pouze svítí světelná houkačka. A navíc, když pustím ostřikovač, nestírá to. Stěrač navíc nestírá když dám páčku směrem dolů, ale pouze nahoru až na nejvyšší rychlost, na polohu III. :negative: Pojistky jsem zkontroloval, žádná není vypálená. Tedy v pojistkové skříňce pod volantem..

Uživatelský avatar
JohnyString
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 14.04.2010 21:19

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od JohnyString »

Zdravím, potřeboval bych najít relé cyklovače stěračů na sharanu 2003. Nikde jsem tu zatim nenašel. Resp. stěrače mi neustále stírají nezávisle na poloze páčky, tak mě napadlo jedině že odešlo to relé co to má nstarosti. dík za rady 8O

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od michall »

Páčka ovládá přímo motor stěračů, elektronika v něm si řídí rychlost, cyklování i dojezd. Nicméně stálo by za to zkontrolovat i páčku a doběhový, resp. "pracovní" kontakt přímo v motoru stěračů.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
JohnyString
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 14.04.2010 21:19

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od JohnyString »

Ahoj, takže jsem sehnal jiný motor stěrače a čekalo mě překvapení viz. foto. Motor který sem sehnal ma jiný počet pinů v konektoru. Takže jiný způsob řízení motoru? Nevím přesně jaký ročník byl ten druhý sag rok 2000+ ze kterého byl ten motor s méně piny kdyby to někoho zajímalo mužu zjistit. Tak jsem se dal do motůrku, ale nic špatného krom trochu mastnoty jsem na tom plošáku neshledal :) nevím jak to proměřit. No nejlepší asi bude zkusit sehnat jiný motor stěrače a vyzkoušet ale ta cena nového mě fakt zarazila ( 3500,- ) , no pokusím poptat něco staršího. Díky za každou radu nebo názor...
Zkoušel jsem proměřit páčku a ukázalo mi to toto (vubec nevim jestli jsem to měřil správně) :D

mezi černým hnědým neustále 12v
zelenožlutý proti nule (hnědý) poloha páčky 0,1,2,3 (páčka polohy směrem nahoru) 12v
hnědožlutý pol. páč 1 - 12V ostatní polohy 0v
žlutomodrý pol. páč. 0,1,2,3 pořád 12v
modrý pol. páč. 2 12v ostatní polohy 0v
fialový 0v na všech polohách packy
červenozelený 0v na všech polohách

nevím jestli se z toho dá rozluštit jestli ta packa funguje dobře? moc se mi to nezdá...
Přílohy
IMG_20180105_141648.jpg
IMG_20180105_141642.jpg
IMG_20180105_144836.jpg
IMG_20180105_155823.jpg
Naposledy upravil(a) JohnyString dne 05.01.2018 18:19, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od michall »

Na desce asi nic nenajdeš, hledej v té mechanické části, bude tam kontakt do kruhu, neuzavřený. Tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=490576#p490576" onclick="window.open(this.href);return false; jsou obrázky vnitřku zadního stěrače, přední bude v principu podobný. Ten kruhový kontakt zajišťuje to, že se motor točí tak dlouho, dokud se nedostane na prázdnou část, tam se má zastavit.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“