ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
morfikcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02.09.2014 20:51
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od morfikcz »

Zdravíčko,
dnes ráno mi přestala svítit palubovka (vše co ovládá regulátor intenzity osvětlení), kouknu na pojistku č. 28, 3A - přepálená. Dal jsem tam 5A (menší jsem neměl) a svítilo to asi 5 sekund bez nastartovanýho motoru, zaplý jen parkovačky. A zase přepáleno. Neví někdo čím by to mohlo být? Doteď bez problémů. Nemám tam nic měněnýho ani přidávanýho, ani LEDky. Nechce se mi tam dávat ještě větší pojistku, aby to nezačalo hořet. A pochybuju že přes ní najednou teče 14V*5A=70W na žárovičkách.

Díky za jakoukoliv radu
Ondra
Sharan 85kW AUY 2002

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od michall »

Zkus mrknout na ten regulátor samotný. Mě osobně doslova vyhořel. Odpoj ho a pokud pojistka drží, zkus dát místo regulátoru žárovku dejme tomu 5W mezi piny 3 (+12V) a 5 (výstup regulátoru). Pokud žárovka žhne a svítí i palubka, může být chyba v regulátoru. Pokud palubka nesvítí a žárovka svítí plným jasem, hledej chybu v podsvícení. Závada může být třeba i v přechodce dveří, nebo podsvícené jsou i ovladače oken. Nezbývá než popřát hodně štěstí při hledání.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
morfikcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02.09.2014 20:51
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od morfikcz »

Díky za radu, zkusím. ono možná ty průchodky budou blbnout taky, sice jsem je propískával a šly, ale člověk nikdy neví. Třeba mi blbe auto dojezdy oken, někdy jdou, někdy ne, někdy se okno zastaví před koncem a musím to zmáčknout znova a tak... Asi tam toho bude víc.

Díky
Sharan 85kW AUY 2002

JirkaV6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 01.02.2017 21:02
Bydliště: České Budějovice

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od JirkaV6 »

s-l1600.jpg
Zdravím a prosím o informaci. Mám Sharana V6 2004 a chtel bych se zeptat na pozici 13, 14. 13 mi chybí, chybí mi také 10 ale to jsem zde již vyčetl. Divné je, že ta 10 opravdu nema ten vrchní plíšek (pin?) ale ta 13 ho ma a pojistka tam není. Pokud ta 13 popř 14 má co dočinění se startováním tak se díváte na vola.... :-)
SHARAN V6, 4 MOTION,r.v.04 AYL

Uživatelský avatar
aramej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.07.2018 20:44

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od aramej »

Ahoj, aku velkost poistkoveho puzdra z odbockou pre Sharan 2006? https://www.viofo.com/accessories/84-4p ... older.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Sharan 1.9 TDI 85kw 2006

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od michall »

No to podle toho, kam to chceš. Dole v pojistkovém pouzdře jsou ty první zleva, přímo na centrálce tipuju druhá zprava.

Mmch … není lepší se dojít podívat do auta?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
aramej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.07.2018 20:44

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od aramej »

Neviem kde mi tu autokameru VIOFO A129 DUO - https://www.isix.cz/gitup-viofo/gitup-- ... gps-cerna/" onclick="window.open(this.href);return false; zapoji auto-elektrikar, tak idealne by bolo aby to islo tam kde to ma ist a podla toho chcem priobjednat aj to poistkove puzdro z odbockou.
Sharan 1.9 TDI 85kw 2006

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od michall »

Tak to nech na tom autoelektrikáři, určitě si poradí.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
aramej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.07.2018 20:44

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od aramej »

Existuje na Sharana takýto prehľadný rozpis osadenia poistiek = priamo napísane čo sa na ktorej pozícii nachádza.

Prehľadný rozpis z OCTAVIA tu:
Obrázek

A takto pomocou piktogramou to máme na Sharane
Obrázek
Sharan 1.9 TDI 85kw 2006

radim807
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 04.07.2015 16:35
Bydliště: Kuželov

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od radim807 »

Zdarec , včera během jízdy ,se mi v autě objevil smrad hořící umělé hmoty. Po chvíli jsem zjistil ,že přestal jít i bufík. Přepálená pojistka 19 ,která hned po zapnutí klíčku okamžitě prdla. Po třetí výměně pojistky se hodně zahulilo z trysky ostřikovače a bylo jasno-pitomé vyhřívání trysek ,roztavilo trysku i s jejím držákem , takže druhý plast i tryskama na vraku za 500,- a dráty k výhřevu jsem zrovna ustřihl. Pojiska 19 5A napájí výhřev trysek ,ovládací okruh vyhř. zad. okna a zrcátek a jde přes ni i signál od altíku pro bufíka.

Faraonvideo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.04.2018 13:25

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od Faraonvideo »

Ahoj, ví někdo jakou hodnotu má mít pojistka na pozici 32? Mám tam 5A tak jestli je to správně. Když ji vyměním tak se hned přepálí.
Na ni je napojeno dost věcí, tak bude těžký najít co to je. Moc díky.
Sharan 2001

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od michall »

Viz příloha
Přílohy
poj_32.JPG
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Faraonvideo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.04.2018 13:25

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od Faraonvideo »

Díky

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od coto.je »

Ahoj,
Auto nestartuje. Jenom cvakani l. Na dvě otočení baterka prázdná. Zkouseno s dvemi ks.
Opraven starter vyzkoušen.
Zkontrovana kabeláž uzemneni.
Při pokusu o start opakovaně praskne pojistka 25 30A, startér ani neskytne...
Co je prosím za tou pojistkou? Případně schéma.
Dekuji
Almara 96kW 2004

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od michall »

U manuální převodovky je za ní startér. Určitě je startér v pořádku? Pojistka je až za spínačkou.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“