TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
matyasss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TRUTNOV
Kontaktovat uživatele:

TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od matyasss »

Rad bych se s vami podelil o nasledujici zkusenost s opravou a znovurozchozenim prihrevu neboli bufiku ...nevim jak to spravne nazvat....s blizicim se podzimem jsem zahy zjistil ze mi na aute nefunguje tento prihrev, ktery by se mel spustit sam okolo 5 stupnu a pomoci tak motor zahrat na provozni teplotu...v servisu me jednoznacne rekli mas to cele orezle ten bude v haji kup jiny....po precteni nekolika inzeratu v annonci jsem sehnal od jednoho pana za rozumnou cenu 3500kc...jinak vsude chteli 4 az 6 tisic coz nebylo zrovna malo...moje radost vsak netrvala dlouho nebot po namontovani ani tento druhy nefungoval.... :( asi tyden jsem jezdil a vsude jsem shanel informace kde by mohl byt problem.....nakonec mi zavolal mechanik at s autem dorazim ze uz asi vi ze mezitim resil neco obdobneho na VW T4 a mel to cele rozdelane a nastudovane..... no nakonec to dopadlo vsechno dobre a je to zpravene :D a kde byl problem?? tak za prve prvni nechte zkontrolovat cidlo teploty ktere hlida kdy ma sepnout prihrev...T4 ho mela v narazmiku :) a tam ho take muj mechanik notnou chvili hledal....nakonec ho nasel pod plastem pod steracema......ale to jeste nebyl ten problem nebot bylo v poradku....za druhe pod autem je jeste podavaci cerpadlo nafty ..ktere dodava naftu prave tomuto bufiku a v tom byl cely problem...kdyz ho rozdelal a videl ze veskera kabelaz je uhnila a tudiz nepouzitelna cele to vystrihal a preletoval a hotovo hurrraaaa bylo vyhrano :D .....no a za treti by mohla byt v haji jeste zhavici svicka....ale to uz nebyl muj problem......takze ted to poradne vyzkousim akorat se venku musi trosku vic ochladit abych videl jak to poradne maka....no a pokud bude vse v poradku budu mit ten muj puvodni prihrev na prodej jelikoz je pravdepodobne v poradku....tot ma zkusenost doufam ze to nekomu pomuze a mozna i usetri par korunek :D

Uživatelský avatar
lapaja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwer
Kontaktovat uživatele:

Přihřívač

Příspěvek od lapaja »

Ahoj,tak to mam něco podobného.Taky mi vůbec nenaskočil.Zajel jsem na diagnostiku a zjistilo mi to 5 závad,4x hlášeno opakované přerušení plamene a poslední závada zablokování funkce. Vymazaly paměť a přihřívač funguje.Ještě musím zjistit jestli funguje vodní pumpa. Chci z toho udělat nezávislé topení ,které budu zapínat přes mobil.Přihřívač jsem koupil jeden do rezervy za 2000kč z ústí ale je tam špatná svíčka. Jinak musim poděkovat za informace Daniel a MirekX z Dieselpower... Tak se měj a ať funguje jak má.

Uživatelský avatar
matyasss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TRUTNOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matyasss »

ahoj tak dej pak vedet jak to dopadlo a na kolik te to vyslo..myslim ze by to urcite zajimalo vicero lidi ...nezavisle topeni v aute by se mi take libilo :wink: ...ted jsem rad ze ten prihrev maka :)

Uživatelský avatar
lapaja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwer
Kontaktovat uživatele:

přihřívač

Příspěvek od lapaja »

Chci se zeptat jestli vám to dělá taky.Když zapne přihřívač tak funguje nějakou dobu,pak vypne ochladí se a pak se znovu zapne. Já myslel,že bude topit celou dobu bez přestání?

Jinak tady je odkaz na ten gsm paegar,je to jednoduchý.
http://shop.stuchly.cz/product_info.php ... geqf3b7925" target="_blank
Bude to zapojený i na alarm,když se spustí tak mi to prozvoní mobil. Je tam jeden výstup a tím se bude spouštět přihřívač a i na dálku vypnu třeba přívod paliva.Můžou se zapojit dvě relátka na jeden výstup. Budu kupovat do toho kartu Tmobile locator.
Není to tak drahý a je tam i levnější varianta..

Uživatelský avatar
radoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Konicko
Kontaktovat uživatele:

Re: přihřívač

Příspěvek od radoch »

Ahoj!Zrovna jsem řešil podobný problém.Chtěl jsem předělat přihřívač na nezávislé topení.Po delším shánění jsem se spojil s Autoelektro Prokop v Olomouci.Objednali jsme sadu k dovybavení a pustili de do toho.Hned nazačátek se zjistilo,že přihřívač nepracuje.Závada byla v zadřeném ventilátoru ohřívače.Po výměně ventilátoru ohřívač pracoval,ale v systému vytápění je již z výroby montované pomocné elek.čerpadlo a to se ozývalo po pár minutách činnosti.Takže následovala třetí návštěva servisu,čerpadlo jsme vymontovali,což byl taky zážitek,neboť je umístěné až u motorové přepážky za filtrem paliva,tzn.baterka ven,povolit držák nádobky chlazení atd.Jelikož nové čerpadlo stojí okolo 6000 Kč!!!!,tak jsme se pustili do výměny uhlíků.Operace se naštěstí zdařila.A tu může být i tvůj problém,protože pokud čerpadlo nepracuje,tak ohřívač sice spustí,ale po chvíli ho automatika vypne,protože ohřáta voda neproudí a přehřívá se v ohřívači.Mě to dělalo to samé až do opravy čerpadla.Takže těď mi pracuje přihřívač i jako nezávislé topení spínané hodinami,ale nepodařilo se nám propojit ohřívač s climatronikem,aby pracoval automaticky i při vypnutém zapalování.Takže mne čeká ještě další návštěva v servisu.Ale topení funguje bezvadně,dnes ráno jsem vytáhl auto před garáž,zapnul topení a šel posnídat.Po 20 min.jsem přišel k autu,voda byla ohřátá asi na 70 stup.,prostě paráda!!
Takže jsi zkontroluj to čerpadlo,ale pozor,byl jsem upozorněn,že se nedá vyzkoušet naprázdno,hrozilo by přý zadření!!!Tak hodně štěstí Radoch

Uživatelský avatar
lapaja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwer
Kontaktovat uživatele:

Přihřívač

Příspěvek od lapaja »

Ahoj, za kolik jsi koupil tu sadu? Potom včera jsem byl ve VW a podle win.karoserie mi zjistily že tam nemam to přídavné čerpadlo na vodu? Jinak někdo mi říkal že musí stačit vodní pumpa v motoru,při nastartovaném motoru, na to aby utáhla vodu v celym okruhu. Tak nevim co je na tom pravdy. Asi budou uhlíky pryč,musel jsi vypouštět vodu? Nedájí se uhlíky vyndat na autě?

Uživatelský avatar
abe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlinsko

Příspěvek od abe »

Ahoj chlapi,měl jsem stejny problém s přihřívačem a byl to ten uhnily konektor u podávacího čerpadla jak píše matyasss
a už funguje. :lol:

Uživatelský avatar
lapaja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lapaja »

Ahoj,tak jsem volal p.Prokopovi z Olomouce na radu.Bomba chlap poradil a řekl jak všechno mam udělat,dal přesný popis jaký tam mají být uhlíky v přídavným čerpadle, akorát se musí trochu upilovat:je to CARGO BX213 č.REPL1127014028 a objednat u Allstar http://www.autoelektrika.cz/" target="_blank Sada stojí 69.-kč.Tak to jdu objednat ale u nás v autodílech kde to dokázaly taky sehnat.
Naposledy upravil(a) lapaja dne 30.11.2006 11:22, celkem upraveno 3 x.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

By stálo za to kdyby jsi nám ten popis hodil na web.Pěkně prosim. :lol:

Uživatelský avatar
lapaja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lapaja »

JJ jak to budu měnit tak nafotim a dám sem foto,moc rád pomůžu ale zatim budu měnit jenom ty uhlíky na přídavném čerpadle. Teď je objednávám.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

Nazdar,ja to vyresil dalkovym startem :wink:
Jinak origo sada na dovybaveni:
Přílohy
DSC00240.JPG
DSC00240.JPG (44.33 KiB) Zobrazeno 25412 x

Uživatelský avatar
radoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Konicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihřívač

Příspěvek od radoch »

Ahoj!Pan Prokop má na na hadici takový šikovný svěrky a tím pádem nemusíš vypouštět vodu,je to vlastně takový škrtič,dvě ploché železné destičky stažené k sobě dvěma šrouby.Uhlíky určitě nejdou vyměnit na namontovaném čerpadle,protože přístup k němu je hrůza!!Radovh

Uživatelský avatar
lapaja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lapaja »

JJ už mam koupený i ty svorky,budou se hodit i na jinou prácičku. Zítra přijdou uhlíky tak hned v sobotu jdu na to.

Uživatelský avatar
radoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Konicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radoch »

Tak ti přeji hodně zdaru.Já jsem dnes taky kontaktoval p.Prokopa,který mi sdělil,že již našel řešení našeho problému nez.topení-climatronik a tak doufám.že to dotáhneme do úspěšného konce.
Pak se ozvi,jak jsi uspěl.Radoch

Uživatelský avatar
radoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Konicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radoch »

Ahoj!Jaký způsob dálkového startu používáš?Taky jsem o tom přemýšlel.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“