OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
ragru
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28.10.2007 18:27

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládán

Příspěvek od ragru »

Jste moc hodný a děkuji za pomoc. A náhodou nemáte i nějaký obrázek, který se týká umístění pojistek, relé atd související s vyhříváním předního skla? Předem děkuji

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládán

Příspěvek od romank52 »

Rele pre okno je 23, poistka S127 je podla popisu: "Sicherung für beheizbare Frontscheibe, am unteren Relaisträger der Multifunktionseinheit" Neviem presne ako to v jednickach vyzera, ale malo by to v preklade znamenat: poistka pre vyhrievane okno je na spodnom drziaku rele multifunkcnej jednotky
Přílohy
rele23.png

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládán

Příspěvek od bodyvlk »

johnyM128 píše:otázočka, aký široký má byť pásik v strede kde nevyhrieva? mne tam ostalo skoro 20cm široký pás v strede od vrchu po spodok.... či je to normálne alebo niečo je KO :D

dakujem
No já tedy nevím jak u dvojky, ale u jedničky je pás široký cca 10 mm. 20 cm mi tedy připadá strašně moc.

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od tomas.nemo »

Potvrzuju, mám tam proužek cca 1cm :-)
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od crazyduke »

Tak mě také fungují všechna okna mimo pravého zrcátka....
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

D.a.n.y.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 29.06.2009 19:37

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od D.a.n.y. »

Zdravim,

mám VW Sharan TDI, r.v. 2005, motor 96 kW.
Neměl by jste někdo schéma zapojení vyhřívání čelního sklana tento model?

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od Skyppy »

Pomůže?
Printing from Tmplt6.pdf
(249.26 KiB) Staženo 486 x

D.a.n.y.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 29.06.2009 19:37

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od D.a.n.y. »

Řeším problém,
mám VW Sharan TDI, r.v. 2005, motor 96 kW, přestal mi ukazovat voltmetr, napájení diagnostické přípojky, vyhřívání čelního skla, při každém startu se mi nulujou budíky (hodiny, maxidot), blbne mi centrální zamykání (dveře řidiče jdou jinak než ostatní a musím několikrát zamknout a odemknout než se sejdou), neukazuje dioda při zamčení na dveřích řidiče a možná mi nejdou i jiné další funkce, které jsem zatím nezjistil.

Provedl jsem kontrolu všech pojistek, všechny jsou v pořádku, dále jsem přivedl proud do diagnostické zásuvky a připojil se na VAG, po vymazání všech chyb se načetla pouze jedna chyba 00971 - relé pro vyhřívané přední sklo vlevo (přerušení nebo zkrat na kostru), relé jsem zkontroloval a je v pořádku, provedl jsem opravu a kontrolu všech kabelů mezi dveřmi a sloupky.

Tato závada se projevila z ničeho nic, nedokážu si to s ničím spojit. Jediné, že jsem den před tím, než se tento problém ukázal, byl s podválem v německu, na podválu je horší elektrika, která mi vypálila pojistku u levého světla.

D.a.n.y.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 29.06.2009 19:37

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od D.a.n.y. »

Zdravim,
stále řeším problém s elektroinstalací ve svém voze, který popisuji v předchozím příspěvku ze dne 2. 7. :(

Podle schéma vyhřívání čelního skla (viz příloha), které jsem sehnal ke svému vozu jsem začal s měřením.
Mám pár dotazů:
je pojistka označená S232, pojistka č. 32?,
dále nevím, kde se nachází ve vozidle místo označené jako B156- Pozitivní propojení (30a), v kabelovém svazku interiéru.
Printing from Tmplt6.pdf
(249.26 KiB) Staženo 195 x
U pojistky č. 32 jsem provedl měření a zjistil, že proud mi do přichází. Dále jsem provedl kontrolu a zjistil, že z této pojistky nemám žádný odběr.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od michall »

S232 je pojistka 32, B156 asi nenajdeš, je, jak říká popis, ve svazku, tj. někde ve svazku je spojení dvou nebo více vodičů, místo je izolováno a je zamotáno u vodičů, není to běžně dostupný spoj. Začal bych postupným měřením, napětí proti kostře (mínus pólu) před pojistkou, za pojistkou, na pinu č.4 relé předního okna. Potom kontrola samotného relé (mimo patici). Následně odpojit vodič z pinu 1, konektor P7 a připojit ho na kostru - relé by mělo sepnout. Vodič zpět do konektoru. Potom při zapnutém klíčku stiskni tlačítko ohřevu, relé by mělo sepnout, na zmíněném pinu 1 konektor P7 by se mělo objevit 12V proti +12V. Pak už jen kontrola samotného spínače, kde by na pinu 1 mělo být 12V proti kostře při zapnutém klíčku, na pinu 2 totéž při sepnutém spínači a totéž na pinu 20 konektoru P7. Tolik ovládací část. Pokud ovšem stále nejde víc věcí, zaměřil bych se i na kostřící body, čemuž by trochu napovídala i závada z VAGu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

D.a.n.y.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 29.06.2009 19:37

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od D.a.n.y. »

Vše je dobře popsané, můj problém je ten,že přestože do pojistky přichází 12V a červenobílý drát který odvádí 12V na pin č.4 relé předního okna je prokazatelně připojen k pojistce 32 a leze z něj 12V na pinu 4 relé 12V nevyleze.Zároveň nevyleze napětí 12V ani na červenobílém drátu napájení diagnostické zásuvky-pin.16 OBDkkterý je tuším taky napájen pojistkou 32.Myslím že to ukazuje na spoj B156 nebo přerušení kabelu z pojistky do tohoto bodu.

Existuje seznam kostřících bodů?

machi44
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 25.05.2013 23:11

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od machi44 »

Cau.mam galaxy 1.9 rok 04 asi 11mesic.tak sem prolezl cele vlakno a nemuzu narazit namou zavadu.
Vcera sem odpojoval teplotni cidlo co je pod steracema a spina bufika.pritom sem si strejchl kabelama o - pol a odty doby mi nejde vyhrivani zadniho skla a predni se mi zapne jen kdyz dam ofuk na skla.netusite kde by mohl bejt problem?
Diky

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od rcmony »

Co zkusit pojistky? Pokud nejde něco z elektriky, tak je to první volba, ausgrechne když víš že jsi si šlusnul dráty.

EDIT: Něco z klubácké knihovny. :D :D
Přílohy
VW_SHARAN_pojistky_v_1_0.pdf
(101.9 KiB) Staženo 259 x
I LOVE TO FLY

tomas23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.02.2014 19:28

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od tomas23 »

ifos.cz píše:Tak dnes byl takovej slejvak, ze se mi uvnitr vsechno zamlzilo a tak jsem poprve poradne odzkousel vyhrivani celniho skla. Prekvapilo mne, ze to vyhriva jen v pruzich (proc jsou teda dratky vsude?) a hlavne posledni kus vlevo u ridice mi to nevyhriva vubec :( Skoda, ze jsem sebou nemel fotak, takhle se to blbe popisuje. Netusite nekdo v cem muze byt problem? Jestli jsem dobre pochopil predchozi debatu, tak je to napajene jen zleva plus zprava a nahore uprostred je zemnici pasek, tak proc mi bud netopi vsechno anebo nic? A ne takhle kousek jo, ne, jo a zase ne ... :(
Čau mám stejný problém nevím si rady

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od ifos.cz »

U mne to vyřešila až výměna skla, prostě tam byly některé drátky vypálené.
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“