OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

Já to dnes taky prvně zkoušel,ale poznal jsem to právě na zamlženým okně.Asi po půl minutě.Stále tam nemám čidlo venkovní teploty a funguje to i tak.
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: nejde zapnout vyhřívání

Příspěvek od Tommate »

nejde mi zapnou vyhřívání zadního okna a zrcátek, tlačítko by po stisku mělo svítit a po nějaké době by se to mělo samo vypnout, jenže kontrolka zasvítí jen po dobu stisku a hned zhasne a je slyšet cvakání relátka, sklo ani špigly samozřejmě nehřejí, je tam nějaké časové relé nebo něco takového? a kde ho najdu a jestli by nešlo použít to z vyhřívání předního skla, díky

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, VENTILACE: předního okna, pocení skel, (econ)

Příspěvek od widle »

chci se zeptat, zda-li nevíš....mám na autě vyhřívané čelní sklo, ale nemám na něj vypínač, myslíš že jsou v palubce dráty a bude stačit koupit jen ten spínač, nebo to bude chtít komplet elektriku?
Dík
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, VENTILACE: předního okna, pocení skel, (econ)

Příspěvek od jardahes »

jednou se to tu už řešilo s výměnou skla pro pojišťovnu. Někdo ji tu chtěl drobet očurat a rozbité nevyhřívané vyměnit za zdravé vyhřívané a ptal se na to samé. Myslím, že mu někdo odpověděl, že musí odloupnout krytku u malého okénka u sloupku myslím, že na straně řidiče a podívat se jestli tam má už připravenou přípravu na sklo. Myslím, že měl tenkrát štěstí, že jen osadil pojistku a dokoupil vypínač na středový panel a bylo. Ale když chvíli vydržíš tak se tu objeví někdo kdo napíše vyčerpávající odpověď.
Jarda

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od Shemik »

Pri velkem tresku to zmizelo, tak to sem dam znova. Zde je odhaleni me zahady s vyhrivanim celniho skla. V datakarte auta je uvedene ze vuz byl prodan s vyhrivanym celnim sklem, ale interier tomu neodpovidal, tlacitko pro zapnuti vyhrivani celniho skla tam proste neni, viz foto v mem prispevku o par prispevku vyse. Ve skle vyhrivaci dratky skutecne jsou, tak jsem se zacal pidit a dopidil jsem se k nasledujicimu. Resp. pojistky, ktere jsou pro vyhrivani skla (jsou tam 3 a nevim jestli jsou pro vyhrivani vsechny) jsem nasel spise obracenym postupem. Vsiml jsem si jich, resp. prazdne pojistkove skrinky (obrazky 1 a 2) a nevedel na co je, tak jsem ji vycistil, svihl do ni pojistky (obrazek 3 a 4) a po stisku tlacitka ESP (funkci ESP ve voze i podle datakarty nemam) zacalo fungovat vyhrivani predniho skla. Takze evidentnbe je to nejaka dodelavka, ale minimalnbe divne je, ze uz podle datakarty vozu, auto vyhrivani celniho melo, ale vypinac nikoli, resp. spinani celniho skla je na tlacitku ESP, tak si mozna byvaly majitel auta jen chtel pripadat frajersteji a vymenil tlacitko vyhrivani za tlacitko ESP, nebo mu odesel vypinac vyhrivani a nemel poruce jiny nez s napisem ESP. 8)
Přílohy
shemik - pojistky 1.JPG
shemik - pojistky 2.JPG
shemik - pojistky tl.esp 3.JPG
shemik - pojistky tl.esp 4.JPG

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od kazbic »

ragru

Tak Ti posílám obrázky pojistek a relé ,které Tě zajímali.U relátek se zaměř na silové kontakty relé R14 a R16.Protože,vyhřívání jak předního tak i zadního skla je časově omezené,tak řízení odpojení zajišťuje relé R20. :wink:
Přílohy
pojistky 23 až 33.JPG
pojisty 33 až 40.JPG
rele 14,16,20.JPG
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

ragru
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28.10.2007 18:27

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od ragru »

Strašně moc děkuji,kde jsi vzal zdroj těhle informací?
Prosím, ještě mi prozraď, kde najdu relé ve spodní části obrázku. Horní část je mi známa. Díky za odpo.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od patper »

ragru - Strašně moc děkuji,kde jsi vzal zdroj těhle informací?

....jsem ti psal,ze Kazbic nezklame... :D :wink:

ragru
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28.10.2007 18:27

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od ragru »

patper píše:ragru - Strašně moc děkuji,kde jsi vzal zdroj těhle informací?

....jsem ti psal,ze Kazbic nezklame... :D :wink:
Hledím, co se zde vše dá najít, ještě tak elektroschéma :D Kluci díky!

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od kazbic »

Je to z programu APM TEC
viz foto :arrow:
Relátka by měli být v prostoru pojistek.Od roku 1998 se to dělalo i u spolujezdce.
Přílohy
APM TEC.JPG
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od Shemik »

Ahoj Ragru,
vítej v nejlepším fóru o vozech Sharan Alhambra a Galaxy v ČR
Buď zde jako doma. Tady je pro Tebe menší úvodní info:

:arrow: Jakoukoli informaci budeš potřebovat, najdeš
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 41&start=0 v tématu ABECEDNÍ SEZNAM VŠECH TÉMAT V SEKCI SHARAN - SHARAN SHERLOCK a pokud ji tam nenajdeš, tak tam vyhledej příslušné téma, které se týká Tvého problému a napiš svůj dotaz tam. Pokud nenajdeš ani příslušné téma, které se týká Tvého problému, tak založ nové a napiš svůj dotaz do něj.
:arrow: Pro začátek také určitě koukni
sem: http://www.vwc.cz/viewtopic.php?f=50&t= ... 4b#p346578 do tématu NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA a další info - ČTI NEŽ NAPÍŠEŠ. Mimo jiné se tam dozvíš, jak ve svém příspěvku opravit chybu po jeho odeslání, kdy a jak lze vlastní příspěvek smazat, jak vkládat do příspěvků fotky a jiné soubory, jak a kdy zakládat či nezakládat nová témata, jak používat Poptávku a Nabídku a další informace potřebné ke správnému a jednoduchému používání Sharan-fóra. Přečtení návodu Ti zabere 3-4 minutky, ale v budoucnu Ti ušetří spoustu času a práce s vyhledáváním, psaním a odesíláním potřebných informací zde ve fóru.
:lol: Chceš-li, napiš něco o svém mazlíkovi nebo o sobě
sem: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16504 do tématu Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové ..., ostatní Tě zde rádi uvítají, případně se
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16360 v tématu FOTKY VAŠICH MAZLÍKŮ: Vaši megaprostoroví krasavci pochlub se svým mazlíkem na fotkách.
:arrow: Pokud by sis s něčím nevěděl rady, tak se na mě obrať přes SZ (soukromu zprávu) nebo e-mail. :mail:
Zdraví Tě Shemik moderátor. 8)

ragru
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28.10.2007 18:27

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od ragru »

kazbic píše:Je to z programu APM TEC
viz foto :arrow:
Relátka by měli být v prostoru pojistek.Od roku 1998 se to dělalo i u spolujezdce.
Někde pod otevíracím šuplíkem? Díky tvým obrázkům jsem zjistil,že mi tam chybí relé pro ohřev zadního okna, ale kde by mohly být relátka ve spodní části obrázku, je mi záhadou. Budu po tom pátrat zase zítra. Bohužel problémy s autem mi kolidují se stavbou. Takže nevím co dřív. :lol:

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od kazbic »

ragru

U roku 97 nevím,kde jsou.Myslel jsem si,že jsou vždy v prostoru pojistek.
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od bodyvlk »

Dával jsem si na auto vyhřívané přední sklo, ale nemám spínač a relátka. Nemá je někdo? Ty schémata pojistek a relátek jsou skvělé. konečně vím, co v pojistkové skříňce vlastně mám. Kde se dá sehnat ten program?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“