Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 729 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy
PříspěvekNapsal: 29.11.2006 08:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

173

TRUTNOV

Rad bych se s vami podelil o nasledujici zkusenost s opravou a znovurozchozenim prihrevu neboli bufiku ...nevim jak to spravne nazvat....s blizicim se podzimem jsem zahy zjistil ze mi na aute nefunguje tento prihrev, ktery by se mel spustit sam okolo 5 stupnu a pomoci tak motor zahrat na provozni teplotu...v servisu me jednoznacne rekli mas to cele orezle ten bude v haji kup jiny....po precteni nekolika inzeratu v annonci jsem sehnal od jednoho pana za rozumnou cenu 3500kc...jinak vsude chteli 4 az 6 tisic coz nebylo zrovna malo...moje radost vsak netrvala dlouho nebot po namontovani ani tento druhy nefungoval.... :( asi tyden jsem jezdil a vsude jsem shanel informace kde by mohl byt problem.....nakonec mi zavolal mechanik at s autem dorazim ze uz asi vi ze mezitim resil neco obdobneho na VW T4 a mel to cele rozdelane a nastudovane..... no nakonec to dopadlo vsechno dobre a je to zpravene :D a kde byl problem?? tak za prve prvni nechte zkontrolovat cidlo teploty ktere hlida kdy ma sepnout prihrev...T4 ho mela v narazmiku :) a tam ho take muj mechanik notnou chvili hledal....nakonec ho nasel pod plastem pod steracema......ale to jeste nebyl ten problem nebot bylo v poradku....za druhe pod autem je jeste podavaci cerpadlo nafty ..ktere dodava naftu prave tomuto bufiku a v tom byl cely problem...kdyz ho rozdelal a videl ze veskera kabelaz je uhnila a tudiz nepouzitelna cele to vystrihal a preletoval a hotovo hurrraaaa bylo vyhrano :D .....no a za treti by mohla byt v haji jeste zhavici svicka....ale to uz nebyl muj problem......takze ted to poradne vyzkousim akorat se venku musi trosku vic ochladit abych videl jak to poradne maka....no a pokud bude vse v poradku budu mit ten muj puvodni prihrev na prodej jelikoz je pravdepodobne v poradku....tot ma zkusenost doufam ze to nekomu pomuze a mozna i usetri par korunek :D

ICQ   Profil

Předmět příspěvku: Přihřívač
PříspěvekNapsal: 29.11.2006 10:43 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

274

Sevwer

Ahoj,tak to mam něco podobného.Taky mi vůbec nenaskočil.Zajel jsem na diagnostiku a zjistilo mi to 5 závad,4x hlášeno opakované přerušení plamene a poslední závada zablokování funkce. Vymazaly paměť a přihřívač funguje.Ještě musím zjistit jestli funguje vodní pumpa. Chci z toho udělat nezávislé topení ,které budu zapínat přes mobil.Přihřívač jsem koupil jeden do rezervy za 2000kč z ústí ale je tam špatná svíčka. Jinak musim poděkovat za informace Daniel a MirekX z Dieselpower... Tak se měj a ať funguje jak má.

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29.11.2006 11:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

173

TRUTNOV

ahoj tak dej pak vedet jak to dopadlo a na kolik te to vyslo..myslim ze by to urcite zajimalo vicero lidi ...nezavisle topeni v aute by se mi take libilo :wink: ...ted jsem rad ze ten prihrev maka :)

ICQ   Profil

Předmět příspěvku: přihřívač
PříspěvekNapsal: 29.11.2006 12:32 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

274

Sevwer

Chci se zeptat jestli vám to dělá taky.Když zapne přihřívač tak funguje nějakou dobu,pak vypne ochladí se a pak se znovu zapne. Já myslel,že bude topit celou dobu bez přestání?

Jinak tady je odkaz na ten gsm paegar,je to jednoduchý.
http://shop.stuchly.cz/product_info.php ... geqf3b7925
Bude to zapojený i na alarm,když se spustí tak mi to prozvoní mobil. Je tam jeden výstup a tím se bude spouštět přihřívač a i na dálku vypnu třeba přívod paliva.Můžou se zapojit dvě relátka na jeden výstup. Budu kupovat do toho kartu Tmobile locator.
Není to tak drahý a je tam i levnější varianta..

Předmět příspěvku: Re: přihřívač
PříspěvekNapsal: 29.11.2006 18:42 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

53

Konicko

Ahoj!Zrovna jsem řešil podobný problém.Chtěl jsem předělat přihřívač na nezávislé topení.Po delším shánění jsem se spojil s Autoelektro Prokop v Olomouci.Objednali jsme sadu k dovybavení a pustili de do toho.Hned nazačátek se zjistilo,že přihřívač nepracuje.Závada byla v zadřeném ventilátoru ohřívače.Po výměně ventilátoru ohřívač pracoval,ale v systému vytápění je již z výroby montované pomocné elek.čerpadlo a to se ozývalo po pár minutách činnosti.Takže následovala třetí návštěva servisu,čerpadlo jsme vymontovali,což byl taky zážitek,neboť je umístěné až u motorové přepážky za filtrem paliva,tzn.baterka ven,povolit držák nádobky chlazení atd.Jelikož nové čerpadlo stojí okolo 6000 Kč!!!!,tak jsme se pustili do výměny uhlíků.Operace se naštěstí zdařila.A tu může být i tvůj problém,protože pokud čerpadlo nepracuje,tak ohřívač sice spustí,ale po chvíli ho automatika vypne,protože ohřáta voda neproudí a přehřívá se v ohřívači.Mě to dělalo to samé až do opravy čerpadla.Takže těď mi pracuje přihřívač i jako nezávislé topení spínané hodinami,ale nepodařilo se nám propojit ohřívač s climatronikem,aby pracoval automaticky i při vypnutém zapalování.Takže mne čeká ještě další návštěva v servisu.Ale topení funguje bezvadně,dnes ráno jsem vytáhl auto před garáž,zapnul topení a šel posnídat.Po 20 min.jsem přišel k autu,voda byla ohřátá asi na 70 stup.,prostě paráda!!
Takže jsi zkontroluj to čerpadlo,ale pozor,byl jsem upozorněn,že se nedá vyzkoušet naprázdno,hrozilo by přý zadření!!!Tak hodně štěstí Radoch

Předmět příspěvku: Přihřívač
PříspěvekNapsal: 29.11.2006 22:31 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

274

Sevwer

Ahoj, za kolik jsi koupil tu sadu? Potom včera jsem byl ve VW a podle win.karoserie mi zjistily že tam nemam to přídavné čerpadlo na vodu? Jinak někdo mi říkal že musí stačit vodní pumpa v motoru,při nastartovaném motoru, na to aby utáhla vodu v celym okruhu. Tak nevim co je na tom pravdy. Asi budou uhlíky pryč,musel jsi vypouštět vodu? Nedájí se uhlíky vyndat na autě?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29.11.2006 23:01 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

34

Zlinsko

Ahoj chlapi,měl jsem stejny problém s přihřívačem a byl to ten uhnily konektor u podávacího čerpadla jak píše matyasss
a už funguje. :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30.11.2006 11:52 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

274

Sevwer

Ahoj,tak jsem volal p.Prokopovi z Olomouce na radu.Bomba chlap poradil a řekl jak všechno mam udělat,dal přesný popis jaký tam mají být uhlíky v přídavným čerpadle, akorát se musí trochu upilovat:je to CARGO BX213 č.REPL1127014028 a objednat u Allstar http://www.autoelektrika.cz/ Sada stojí 69.-kč.Tak to jdu objednat ale u nás v autodílech kde to dokázaly taky sehnat.

Naposledy upravil lapaja dne 30.11.2006 12:22, celkově upraveno 3

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30.11.2006 12:03 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

673

Děčín

By stálo za to kdyby jsi nám ten popis hodil na web.Pěkně prosim. :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30.11.2006 12:10 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

274

Sevwer

JJ jak to budu měnit tak nafotim a dám sem foto,moc rád pomůžu ale zatim budu měnit jenom ty uhlíky na přídavném čerpadle. Teď je objednávám.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30.11.2006 12:16 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

5489

Praha-Rakovnicko-Praha

Nazdar,ja to vyresil dalkovym startem :wink:
Jinak origo sada na dovybaveni:

Přílohy:
DSC00240.JPG
DSC00240.JPG [ 404.99 KiB | Zobrazeno 18337 krát ]

Předmět příspěvku: Re: Přihřívač
PříspěvekNapsal: 30.11.2006 17:00 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

53

Konicko

Ahoj!Pan Prokop má na na hadici takový šikovný svěrky a tím pádem nemusíš vypouštět vodu,je to vlastně takový škrtič,dvě ploché železné destičky stažené k sobě dvěma šrouby.Uhlíky určitě nejdou vyměnit na namontovaném čerpadle,protože přístup k němu je hrůza!!Radovh

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30.11.2006 17:27 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

274

Sevwer

JJ už mam koupený i ty svorky,budou se hodit i na jinou prácičku. Zítra přijdou uhlíky tak hned v sobotu jdu na to.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30.11.2006 20:31 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

53

Konicko

Tak ti přeji hodně zdaru.Já jsem dnes taky kontaktoval p.Prokopa,který mi sdělil,že již našel řešení našeho problému nez.topení-climatronik a tak doufám.že to dotáhneme do úspěšného konce.
Pak se ozvi,jak jsi uspěl.Radoch

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30.11.2006 20:33 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

53

Konicko

Ahoj!Jaký způsob dálkového startu používáš?Taky jsem o tom přemýšlel.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 729 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]