TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od sid666 »

foto klemy....
Přílohy
11112007102-klema.JPG

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od sid666 »

podívám se ještě po nějakých fotkách kde bude vidět víc... :wink:

Andrej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 12.10.2007 23:21
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Andrej »

Side, fotka s číslom 221000305300 je riadiaca jednotka, tá s tým farebným papierom neviem čo to je. Tak že to zhrniem ako som to pochopil. Otvoril si prihrievač, drôty na konektore B2 na pine č. 10 a 11 si spojil dohromady, na pine 7 a 8 si tiež spojil dohromady (boli tam vôbec tie drôty keď sú kreslené prerušovane?) Alebo si len piny 10 a 11 preklenoval a tak isto aj piny 7a 8 si preklenoval na konektore B2 vo vnútri prihrievača. Prihrievač si zatvoril. Z konektora B1 si vytiahol z pinu č. 3 zelený kábel a spojil si ho s hnedým káblom na pine č. 2 čím si dosiahol prepojenie podávacieho čerpadla na + a - ako to D5WZ vyžaduje. Trafil som sa :?: Potvrď mi to a pozri sa na tu schému D5WS, ktorá má vyvedený kábel na el. čerpadlo z bufíka vonku, či mi stačí preklenovať len ten kábel alebo aj niečo v prihrievači, myslím ten pin 7 s 8. Potom idem na vec. Díky.

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od sid666 »

Andreji,nic neotvírej...jen propoj ty dva dráty které jsem ti popsal na fotce, přeruš ten zelený.pin 3 a naletuj ho na ten hnědý pin 2...nic víc nic míň...ta druhá fotka (jak píšeš -barevný papír) ,je taky řídící jednotka,ale otevřená...je na rámu pod řidičem,ale tam nic nedělej...
Přílohy
11112007102-klema.JPG

Andrej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 12.10.2007 23:21
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Andrej »

Side, díky , je to veľmi pekne nafotené aj vysvetlené, ako sa vraví , že aj pre blbca. Ale aj napriek tomu mám ešte otázočku, lebo servisák mi povedal, že je tam vložený medzikus (zväzok káblov) z rozširovacej sady.To znamená, že konektor, ktorý ide od zväzku z prahu je zasunutý do konektora medzikusu, z medzikusu idú káble k rozširovacej sade, druhá strana medzikusu je spojená s konektorom od prívodu bufíka. Máš tam tiež ten medzikus? Dúfam ,že to z môjho popisu pochopíš.

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od sid666 »

Andreji,já bych teď kecal kdybych řekl,že jo nebo ne...Já se na to o víkendu podívám a dám vědět...

Andrej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 12.10.2007 23:21
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Andrej »

Tak dobre Side, ja som si aj tak vybavil dielňu až na pondelok ,tak že počkám v pohode.Keď ma niečo napadne ,tak sa ozvem. Dík.

Uživatelský avatar
loser_2006
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 21.10.2007 09:13
Bydliště: Brno

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od loser_2006 »

Nazdar chlapci,
přečetl jsem důkladně všech 28 stránek. S čím si ale nejsem jisty, je jaký druh bufíka mám ve svém autě - myslím Webasto nebo Eberspacher? Mám Alhambru II. 03/02, 1,9 85kw

Vůbec mi nic nenaskočí i když je kosa, motor se zahřívá cca 10min (kolem 0) až 25 min (-8 tuhle středu).

A ještě jeden dotaz prosím: kabeláž vede zad. levýma dveřima? Tam mám totiž několik drátků holejch až přerušenejch - co když to je tím? Už teď se mi nestahuje lev. zadní okýnko, ale jsem línej jak prase.

Tak děkuji
loser

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od abeljozef »

Je tam eberspacher a pravdepodobne model D5W Z.

Uživatelský avatar
Alfan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Alfan »

Nazdar pánové.
Tak jsem si nechal u pana Trykara v Chomutově opravit bufíka, to už jsem psal.
Ale zlobilo mě to, že mi pořád běžel, i když byl motor už ohřátý. Respektive se vypnul a pak zase zapínal.
Nevěděl jsem, jestli to náhodou není tím, že se mi nikdy ručička teploměru nedostala na prostředek tedy 90 stupňů... :?:
Tak jsem nelenil a nechal jsem si vyměnit čislo teploty 500 Kč (snad se to tak jmenuje), je to na ty silný hadici oprostřed auta u motoru skoro vpředu a zároveň jsem nechal vyměnit termostat (300 Kč) + práce a výsledek je takový, viz foto... :)
Jenže teď bylo docela teplo a já nevím, jestli byla úplně příčina, ale zatím se mi po zahřátí bufík nezapíná, ale jak je teplo tak ani při startu 8)
Dám vědět, jak to bude. Minimálně mi ukazuje korektně teploměr vody :!:

EDIT
Tak si myslím, že bufík pracuje tak, jak má, aspoň mi to tak přijde a nebudu se v tom dále "patlat"... :wink:
Přílohy
teplomer_web.jpg
Naposledy upravil(a) Alfan dne 02.01.2008 16:55, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Andrej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 12.10.2007 23:21
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Andrej »

Side, dneska som skúsil to prepojenie ale nič. Som zase :cry: , zrejme to bude tým že ja som tam zapojil tú D5WS a ty D5WZ.Ale aspoň som na nete konečne zohnal schému zapojenia D5WZ namiesto D3WZ. Skúsim zohnať tú Zetkovu a potom to už snáď pôjde. Vôbec mi nešiel signál na podávacie čerpadielko. Skontroloval som si aspoň či mám tam pridanú tú riadiacu jednotku ako ty z rozširovacej sady.Je tam, tak s tým Zetkom by to mohlo behať bez problémov.
Přílohy
sprinter_manual.pdf
(255.52 KiB) Staženo 299 x

Uživatelský avatar
divoch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od divoch »

mám měněný termostat a čidlo teploty na motoru. Po nastartování příhřev naběhne jak má, voda se ohřeje na budíku ukazuje teplotu 90 C. Ale teď nastává můj problém,protože se vůbec příhřev nevypne. Ať jedu pomalu nebo rychle i třeba 3 hodiny v kuse tak stále běží. Nevíte prosím co je špatně? Galaxy 2002 Tdi85kW

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od milda »

Čidlo vější teploty,je u stěračů nad příčkou před řidičem.

janci
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 16.12.2007 13:52
Bydliště: Košice

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od janci »

Chcem sa opytat to podavacie čerpadielko bufiku ma prerusovat samo. skušal som ho na 12V ale davkuje len ked prerušujem kontakt na baterke?
VW Sharan I, 1,9 TDI 66kW,AHU, r.v.96

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od rfarsky »

janci píše:Chcem sa opytat to podavacie čerpadielko bufiku ma prerusovat samo. skušal som ho na 12V ale davkuje len ked prerušujem kontakt na baterke?
Ano tak je to správně je to pulsní čerpadýlko.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“