TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od trepifajxl »

Odpověď je jednoduchá, máš v autě nefunkční nezávislé topení. Odpověď na ještě nevyřčenou otázku, příčin nefunkčnosti je mnoho.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od lubos1947 »

Ahoj, tak jsem to propojil sufitkou, nastartoval motor a asi za 15-20 vteřin žárovička problikávala a asi za minutu zhasla a pak za chvíli znovu problikávala. (Na jeden drát co vede k čerpadýlku tak je stálý proud + a to i při vypnutém klíčku, přerušování dělá mínus z bufíka. )Dal jsem to dohromady, odvzdušnil hadičku a nastartoval motor za chvíli to z výfuku od bufíka kouřilo jak z parní lokomotivy a z výfuku ukapávala nafta a po chvilce přestalo-prostě nenaběhlo a začal jít ochlazovací proces. Zkusil jsem to několikrát a pokaždé stejné. Nakonec mě ještě napadlo vyvedl jsem od čerpadla drát co k němu vede mínus a brnkal jsem sním o mínus pol, výsledek stejný. Závada bude v bufíku ale v čem? Bud čidlo nebo v řídící jednotce? Podotýkám je to dva roky co byl bufík rozebrán a vyčistěn.
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od michall »

Pokud není viditelná jasná závada (přerušený kabel, ...), tak je snazší a rychlejší dát bufíka někomu, kdo má diagnostiku a ví, co a kde hledat. Sice to stojí nějakou kačku, ale to vyrovná časově náročný postup pokus-omyl.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od hiero »

a co sviecka? pokial si dal kovovu ta dlho nevydrzi....to vyzera na sviecku ze nie je schopna naftu zapalit....

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od lubos1947 »

Už jsem to vzdal. Až budu mít chut a náladu tak bufíka vyndám a dám to někomu opravit. Svíčku jsem nechal starou, fungovala dobře ale vše má svůj konec. Je chyba že je bufík tak blbě konstruován že svíčka nejde vyndat jednoduše. Já když jsem to před dvěma roky dělal tak to nešlo rozdělat šrouby byly v bufíku tak zkorodovaný že nepomohly žádné přípravky na uvolnění nakonec jsem musel složitě to odvrtávat. Jinak děkuji za rady.

Ps: Nebylo by možná lepší dělat nějaké typy místo řízené elektronikou tak ručně ovládané jako to měli staré autobusy RTO nebo ŠL? Ty fungovali bez problému byl to sice bufík vzdufový ale princip je skoro podobný. Karosy ( Bufík ohříval vodu)to měli ovládané elektronicky a samý problém
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od abeljozef »

P.S. To ručite :laugh:

spaca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 14.07.2011 14:51
Bydliště: Plzeň

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od spaca »

Poradí mi někdo jakou mám vyndat pojistku, aby mi neběžel příhřev. Lehlo mi čerpadlo, tak aby pořád nestartoval a nevypínal.
Seat Alhambra 1,9TDi, Tiptronic, 85 kW, 2007

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od michall »

12
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

spaca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 14.07.2011 14:51
Bydliště: Plzeň

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od spaca »

Tak 12 to nebyla, příhřev startoval pořád. Při pokusné vydávání jsem si udělal ještě problém s něčím od emisí, tak jsem raději opravil čerpadlo.
Seat Alhambra 1,9TDi, Tiptronic, 85 kW, 2007

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Maser1 »

Zdravim,hledal jsem po tomto tematu ale nic moc jse. nenasel k memu problemu.Mam VW Sharan rok 2005 special 1.9tdi 110kw.Jiz od koupi se auto ani v techto teplotach neohreje na 90 stupnu,bud se to pohybuje nekde okolo 50 nebo kdyz jedu dal tak je zazrak ze se to dostane k cca 70 stupnu.To same maly budik uplne v levo na teplotu oleje,taky se skoro nehybe nebo max tak 30-50 stupnu..Kdyz jsem mel kdysi galaxyho tak to delalo stejne, s tim,ze auto temer netopilo..Tady je to vsak jinak auto topi prijde mi normalne ale budiky ukazuji tyto hodnoty..Dekuji

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od BigBang »

bufík topí?
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Maser1 »

to nevim,jak to poznam?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od michall »

Dotaz stačí napsat do jednoho tématu.

Bufík topí = pod levým zadním prahem je slyšet zvuk stíhačky. RV 2005 bude pravděpodobně už novější typ D5Z-F (zahnutý výfuk) a u něj častěji odchází řídící jednotka. Nicméně závady můžou být i jiné, vadné čidlo, dmychadlo, ucpané sítko, .... Diagnostika napoví více.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Maser1 »

ok,dekuji moc.Jinak predpokladam,ze to je hlavni priznak bufiku?Nebo to muze delat i nejake cidlo teploty nebo neco jineho ze rucicky ukazuji to co ukazuji i kdyz auto topi?

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Maser1 »

Jinak pokud by se pak skutecne jednalo o jednotku,kde bych ji mel schanet?Pripadne kolik zhruba stoji?Diky

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“