TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
pitiwiesss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 23.12.2007 22:07

Kapající nafta

Příspěvek od pitiwiesss »

Zdravím chci se zeptat zjistil jsem že mi kape nafta při nastartování auta z části vozu ze strany řidiče blíže k zadnímu kolu z něčeho jako výfuk.Je tam slyšet něco jako čerpadýlko a to z čeho to kape vypadá jako malý výfuk tak se chci zeptat z čeho to vlastně kape a jak to opravit díky

Uživatelský avatar
vladas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Kapající nafta

Příspěvek od vladas »

Nezávislé topení.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od abeljozef »

Prihrev motora, ktory v zavisloti na vybave moze sluzit ako nezavisle kurenie.

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Honza42 »

Tak jsem ho rozebral možná více než bylo třeba a rozdělil jsem i tu část co v ní je svíčka od odlitku výměníku vody. Je tam ploché šedivé těsnění tlouštky cca 1 - 1,5 mm a docela se rozpadá na prach. Tváří se jako azbestové. Nevím čím ho nahradit. Vydržel by tam klingerit? Na fotkách vidím i bufíky s otevřenou spalovací komorou, takže někdo z Vás už ten problém musel řešit.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od abeljozef »

Ja som osobne radcej objednal novu sadu tesneni, viac tu. http://mimishop.cz/adusservis/detail.php?zbozi=250782

alebo tu komplet ak mas D5W http://mimishop.cz/adusservis/katalog.p ... orie=10767

alebo tu ak mas D3W http://mimishop.cz/adusservis/katalog.p ... orie=10766

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Mira077 »

Jojo, taky jsem tam objednával a rovnou i sadu šroubů, došlo mi to do dvou dnů a navíc jsem to objednával po telefonu, tak jsem se rovnou zeptal na důvod v čem bych mohl být problém a pán byl docela ochotnej a zodpověděl mi všechny otázky. Nakonec jsem zjistil, že jsem to rozdělával zbytečně, měl jsem uhnilý kontakty na podávacím čerpadýlku a zaoxidovaný kontakty na svorkovnici(konektor,který je venku u bufiku). Teď mám ale jiný problém, začlo mi to hustě bíle kouřit a konec výfuku je trochu mokrý asi od nafty. D3W sítko nemá, tak budu muset nějak seřídit trysku na čerpadýlku, měl jsem ji totiž taky rozdělanou. Když se dotáhne moc, nedává skoro vůbec, tak jsem ji povolil asi moc a dává to hodně a nestačí to spalovat. Nebo může být i jiná příčina??? Turbína se točí, čerpadýlko cvaká, ale neslyším takovy ten hukot při hoření

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od rcmony »

Honza42 píše:Tak jsem ho rozebral možná více než bylo třeba a rozdělil jsem i tu část co v ní je svíčka od odlitku výměníku vody. Je tam ploché šedivé těsnění tlouštky cca 1 - 1,5 mm a docela se rozpadá na prach. Tváří se jako azbestové. Nevím čím ho nahradit. Vydržel by tam klingerit? Na fotkách vidím i bufíky s otevřenou spalovací komorou, takže někdo z Vás už ten problém musel řešit.
Pokud je to toto a čistě náhodou by jsi jel přes HK tak dej vědět. Leží doma po opravě bufíku. Jinak se dá samo objednat jako ND samostatně nebo v sadě ještě s jedním těsněním.

Teď mě tak napadá, že Ty máš dvojkový model auta tj. bufik D5W, že?

Jinak nabídka platí i pro ostatní spřátelené duše. :P Těsnění je na bufik D3W. Jdu se podívat jestli pasuje i do D5W a doplním.

Tak ETKA tvrdí, že je pro všechny. Sada těsnění 7D0 898 003 samostatně 7D0 819 380.

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Honza42 »

Bohužel pořebuji to druhé, tvarované. Už jsem ho objednal. Tím se oprava odsunuje po Novém roce. Dal bych radu všem co bufíka rozebírají: Výměník nerozebírejte. Není tam co k vidění ani k opravám či čistění. Akorát vyhodíte 400 Kč za nové těsnění. Každopádně děkuji Abeljozefovi za odkaz na prodejce.

Uživatelský avatar
marek000
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 24.10.2007 16:32
Bydliště: PÍSEK

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od marek000 »

ahoj , mám dotaz ,kde najdu naftové čerpadlo k příhřevu ? Dík

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od michall »

Na prave straně u nádrže, zhruba naproti bufíku, je trochu utopené.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
marek000
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 24.10.2007 16:32
Bydliště: PÍSEK

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od marek000 »

vymontoval jsem příhřev ,jak odskouším žhavicí svíčku . A co všechno mám (JAK) skontrolovat . DÍKY MOC :?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od michall »

marek000 píše:vymontoval jsem příhřev ,jak odskouším žhavicí svíčku . A co všechno mám (JAK) skontrolovat . DÍKY MOC :?
Svíčku změřit ohmetrem nebo připojit na 8V, ale je dost "hladová", takže na zdroj tak 15A (ale stejně asi koupit novou, podle příznaků). Všechno vyčistit, zkontrolovat chod dmychadla, sítko na svíčce, těsnění, připojení kablíků ke svíčce, mechanicky díly bufíku. Já měnil těsnění, sítko, svíčku a všechny šroubky. Vyzkoušet na stole se mi to nepodařilo, jen v autě "jen tak na drátech a na hadicích", VAGem se dá rozběhnout dmychadlo a tuším i čerpadlo nafty, otestovat ŘJ. Teoreticky se to dá i mimo auto, ale neměl jsem čas to zkoušet (teplov autě bylo přednější).

Tady je rozebraný a vyčištěný D5W Z:
http://www.vw-club.cz/download/file.php?id=83119&t=1
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
SCULLY-1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od SCULLY-1 »

marek000 píše:vymontoval jsem příhřev ,jak odskouším žhavicí svíčku . A co všechno mám (JAK) skontrolovat . DÍKY MOC :?
Změřit ohmetrem, a vyzkoušet na zdroji 8Voltů jak rychle žhaví (cca do 5-10ti sec. by měla být špička rozžhavená)
DIAGNOSTIKA, CHIPTUNING, (VAG,TACHO,PIN)dojezd km na budíkách,ELEKTRIKÁŘ, kompletní SERVIS vozů
specializace na Galaxy, Sharan, Alhambra :-) opravy Maxi i polodotů tel.605040040

Uživatelský avatar
marek000
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 24.10.2007 16:32
Bydliště: PÍSEK

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od marek000 »

díky za pomoc , už mi příhřev de všechno bylo v čerpadlu na naftu , akorát musím řešit
menší problém, při zastavení cítim kouř uvnitř auta , nemohlo by to být těsněním v příhřevu
mám tam D3W Z. dík :roll:

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od widle »

marek000 píše:díky za pomoc , už mi příhřev de všechno bylo v čerpadlu na naftu , akorát musím řešit
menší problém, při zastavení cítim kouř uvnitř auta , nemohlo by to být těsněním v příhřevu
mám tam D3W Z. dík :roll:
máš tam výfuk?Takovou trubku z nerezi tuším....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“