STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od patper »

:? Dnes jsem se dal do zjisteni zavady neodstrikujiciho sterace :?
Pri odstrikovani jsem mel mokro kolem zamku zadnich dveri....sundal jsem tapec ... vse v pohode ...rozebral jsem motorek a praskla trubicka :idea: Ale dalsi kousek se me nepodarilo dostat z hridelky ven,takze jsem to zase slozil a neodstrikuju :evil:
Přílohy
22122010364_změna velikosti.JPG
22122010365_změna velikosti.JPG

Uživatelský avatar
HONEY
Pilot
Pilot
Příspěvky: 781
Registrován: 08.03.2009 17:29
Bydliště: K.VW. kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od HONEY »

Ahoj mě se stalo to samý. Přioxidovala mi vevnitř, a ukroutila se. Měl jsem tady motůrek z passata, ale ten ji má kratší. Tak jsem ji kousek odspodu odřízl, udělal pertl, a naletoval jinou. A maká. Jinak zbytek co tam zůstal jsem tahal šroubkem do sádroše. Natočil a ve svěráku vyškubnul. Kousek po kousku.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od patper »

Ja to asi po hodce vzadl :oops:
Jeste se zeptam - je jedno na jakou stranu to taham :?: Ale udelal jsem si takove udelatko a klepal jsem na to, ale ani se to nehnulo :idea: :evil:

Uživatelský avatar
HONEY
Pilot
Pilot
Příspěvky: 781
Registrován: 08.03.2009 17:29
Bydliště: K.VW. kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od HONEY »

To se nedá vyklepnout. To je tak přirostlý,že sem to musel opravdu proříznout tim vrutem a opravdu po závitu vytrhat. Jo, k tý horní straně, co je tryska. Potom jsem to ještě pořádně promáznul, dal tam ten 0 kroužek, a je klid.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od patper »

A co to odvrtat :?: :?: :?:

Uživatelský avatar
HONEY
Pilot
Pilot
Příspěvky: 781
Registrován: 08.03.2009 17:29
Bydliště: K.VW. kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od HONEY »

To by určitě taky klaplo. Já když to vyndaval, tak sem nevěděl jak to vypadá vevnitř.

vsochy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 15.06.2009 17:53

Kde sehnat nové uhlíky do motorku zadního stěrače?

Příspěvek od vsochy »

Tak jsem také čerstvě po opravě zasekávajícího se zadního stěrače, rozebral jsem, očistil konec pochromované hřídelky od rzi, vše promazal, přihnul kontakty pod modrým plast. kolečkem (+očistil jsem z těch měděných špuntů zelený povrch) a vše opět funguje jak má. Akorát jsem si při rozebrání všiml, že jsou uhlíky témeř nadoraz. Nevíte tedy někdo kde a zda-li vůbec se dají sehnat náhradní?
SEAT Alhambra II 1.9 TDI 85kW (AUY)

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od vhml »

Kluci, kterak otevřít převodovku zadní stěrače první generace? Víko je tam nanejtované. Nejty obrousit a pak? Nahradit samořezkama? Nebo jak to složit?

EDIT: beru zpět, už jsem se proklikal na ten správnej odkaz. Odkaz z první stranky nefunguje. http://www.gsa.kabel1.cz/oprava%20zadniho%20sterace.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

janda.m
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 19.01.2017 21:35

Re: STĚRAČ, ZADNÍ: zasekává se při vracení, údržba stěračů

Příspěvek od janda.m »

dá sa celá tá trubička kúpiť?...mne sa to ulomilo a ukrútilo celé...tiež mám prasknutú tú fajku čo vedie vodu do motorčeka... a takisto som zistil že mám dierku v hadičke v prechodke a bohvie koľko to predchádzajúcemu majiteľovi tieklo ale všetko tieklo do rohu piatych dverí ktorý je komplet vyhnitý...takže tam muselo byť riadne jazierko...taká banalita ale škoda riadna...:/
z_sterac.jpG
1,9 tdi, 85kw, rv 2002, 4 motion

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“