SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
lerakm
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 15.01.2008 16:40
Bydliště: bratčice

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od lerakm »

ahoj mám problém s pedálem spojky nevrací se, někdy nejde vyřadit,už jsem vyměnil
hlavní válec a taky t kus kde je odvzdušňovák tak ted už jen vydělat
převodovku a asi se uvidí?mám sharana 1.9Tdi rok 2004 a údajně se tam při
výměně spojky musí vydělat i přední náprava je to pravda?díky za rady

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od golfgti16vv »

maš to pořadne odzvdušněne ? jinak s napravou nic dělat nemusiš

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od Jose1 »

lerakm
Rozhodně odvzdušnit, zjistit event. nětěsnosti. A je tam ještě jeden válec, hned u pedálu, tam to může taky váznout.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pruzik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VelkoCity Vchlabí

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od pruzik »

Zdravím.
Mam taky problem s vibracemi spojkového pedálu Sharan II 85kW. Dělá to při řazení:
- jedu jedu a když řadim na vyžší/nižší rychlost tak cítím nohou jak se mi vrní pedál. Auto je v klidu a nikde se nic jinýho neklepe. Na technický vše bylo na "1" takže nápravu předem vypouštím. Divný zvuky auto taky nevydává.

Má někde s něčim takovym zkušenost??
Díky za odpověď.

pbxlinux
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.06.2009 09:53

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od pbxlinux »

Potrebujem poradit. Mam Saharana 2005 96kw AZS 170t. Spojka mi ide velmi tazko. Sem tam sa mi stane, ze ked je auto studene a ja casto pouzivam spojku tak ostane v polovicke drahy a ja ju musim vytiahnut nohou do povodnej polohy. Potom je vsetko OK. No dnes sa mi stalo nieco cudne. Zastal som z kopca na rucnej brzde, po 5 minutach som zaradil spiatocku pustal spojku, ozval som cudny zvuk a auto sa ani nepohlo. Pustil som auto z kopca so zaradenou jednotkou, zase rovnaky zvuk ako keby nieco drsne o seba trelo, bolo citit jemny tah. Po niekolkych pokusoch a meroch sa rozbehnut sa vsetko vratilo k normalu. Zriadne vybracie. Co to moze byt. Bojim sa, ze sa mi to rozpadne na dlhsej ceste!

Ján Porada
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 09.07.2009 18:42

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od Ján Porada »

Mám 2,0 TDI 2006a mám ten istý problém s 5 stup)nom hore aj dole pri radení a pustení spojkového pedála. Zasfiští zvuk typu " žžžžt " a je ticho. Servis podal vyjadrenie, že sa nejedná o mechanickú závadu, problém budú riešit až ked sa to prejaví vážnejšie.

Ján Porada
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 09.07.2009 18:42

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od Ján Porada »

Tak zajtra idem menit celý set, mám dvojhmotný zotrvák cena 1100 Evri predbežne.

Ján Porada
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 09.07.2009 18:42

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od Ján Porada »

Ďaľší problém, v prevodovke sa vybilo púzdro, akýsi hriadeľ s ložiskom a to ložisko spravilo elipsu v obale prevodovky. Preto mi v posledne dobe ani nešla vyradiť spiatočka a sem tam jednotka. Cena aj so spojkou komplet okolo 2000 Evri!!!!!!! Ma porazí a potom - no nekup to, a že vraj VW. S...m na to staram sa oň jak o maľovené vajce nesklamal ma a to má 250000 km.

bond500
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 06.05.2010 10:06

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od bond500 »

Dobrý den pánové. Konečně se mi podařilo najít pár lidiček, kteří mají stejný problém jako já a servisy si neví rady. Mám alhambru 2008 2.0 TDI 103 kw. Nejprve jsem si divného zvuku všímal jen při přeřazování z 6 na 5 na 4 a vždycky v tom tak vrzlo krátce. Servisáci nic neslyší. Teprve včera se mi podařilo zjistit, kdy tento zvuk slyším velice krásně. Stačí jet na 2 nebo 3. A při přidávání plynu lehce vymáčknu spojku a pustím zpátky. Zvuk je ten samý, jako když jsem brzdil motorem. Protože jsem dlouhou nevěděl odkud zvuky jdou byl jsem nervozní. Auto má najeto 35.000, což si myslím, že není moc. Záruka na spojku je bohužel jen 10.000 nebo půl roku. Takže pokud se to týká spojky mám bohužel už smůlu. Budu velice rád, pokud k této závadě se tady ještě někdo vyjádří, jak ji odstanil.

Uživatelský avatar
marcello
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02

ložisko v převodovce

Příspěvek od marcello »

cao,
potřebuji rychle poradit - závada: najednou vypadával pedál spojky,nešlo řadit, při sešlápnutí zůstával dole. Dojel jsem do místního servisu a ted mi volali, že je to ložisko v převodovce...Původně jsem myslel, že to bude váleček ve spojce, respektive pedálu. Tak mě to trochu překvapilo, že ne spojka, ale převodovka. Je to možný...?A netušíte co to může stát ?
Marcello

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: ložisko v převodovce

Příspěvek od Brady7 »

musel by jsme to vidět. Je možné že to klidně odešlo :-(
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Uživatelský avatar
marcello
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ložisko v převodovce

Příspěvek od marcello »

divný je, že jsem ještě jel bez spojky a řadil jsem v pohodě (teda jak jen to bez spojky jde....rozjezd na zařazenou 1, dále jsem s meziplynem řadil bez spojky). Trochu to ted na mě dělá dojem, že si přihrál zakázku, která nemusela být...totiž ten váleček to je taky...takže stačilo možná jen vyměnit ten váleček. přbližná odhad ceny netušíš???

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: ložisko v převodovce

Příspěvek od widle »

mi dělali v servisu převodovku...sice jný problém, než máš ty, ale našli u dvou ložisek prasklou klec, byla z plastu...ale řadil jsem normálně.Nebudeš mít spíš špatné axiální ložisko, co je na válečku u spojky?
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
marcello
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ložisko v převodovce

Příspěvek od marcello »

ne, tvrdil že je to na převodovce...
widle píše:mi dělali v servisu převodovku...sice jný problém, než máš ty, ale našli u dvou ložisek prasklou klec, byla z plastu...ale řadil jsem normálně.Nebudeš mít spíš špatné axiální ložisko, co je na válečku u spojky?

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: ložisko v převodovce

Příspěvek od Jose1 »

Nech si ukázat vymontované, vyměněné díly..... :wink:
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“