SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od BOBSEN »

Opravu převodovky mám dohodnutou u Sixty z M.B. a ten mě právě jednoznačně doporučuje spojku od LUKU, že se SASCHEM má velmi špatné zkušenosti, že hodně praskají pružiny, tak právě nevím jakou sadu vzít.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od hiero »

tak ano sixta je kapacita skoda ze je tak daleko...no a neviem ake pruziny myslel neviem pytal som sa aj chlapca co predava diely a on len sachs a tak isto chalani na forach....co som dal link tak dokonca teraz ma 5 oercent zlavu takze sada stoji 317 eciek....precitaj si vlakno tu na fore ohladom toho kto co montoval...

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od BOBSEN »

Tak a mám zlatíčko komplet doma. Oprava převodovky u Sixsty, komplet nová spojková sada od Luku na 96 kw. Dále nové přední brzdové písty + destičky, tyče stabilizátoru, komplet manžety na poloosách a nakonec i gufero na klikovce. Celkem 35 750,-- kč při placení se usmívejte :yahoo: A pro další, kteří se rozhodují jakou spojkovou sadu. Sixsta doporučuje jednoznačně LUK, když jsem se ptal před tím v servisu jakou sadu dáme, odpověděl, že montují sady od LUKU a že do LUKU tam byly montovaný v prvovýrobě což se potvrdilo když starou vyndali z auta osobně jsem jí viděl LUK a dokonce na ní byli i znaky koncernu VW, AUDI atd. Použít sadu na 85 kw na 96 kw o tom v servisu nechtěl ani slyšet. Celkový dojem po opravě, auto je mnohem tiší, lehce se řadí, paráda. A dále info od p. Sixsty převodovky nejsou zas tak poruchový ale lidi si za to můžou samy olej v převodovce měnit cca. po 120 tisících km a na 150 tisících dělat spojku, protože tu převodovku ničí právě spojka, v servise mě to potvrdil ale sám řekl, že to lidi neřeší a příjdou až když se to rozsype. A dále je nesmysl dělat novou spojku bez opravy převodovky nebo naopak.Tak snad to bude pro někoho přínos.

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Tak jsem to tady pročetl a konečně se tedy máš a užíváš si zaslouženě klidného a pohodového svezeníčka, jak jsem psal mě to za měsíc čeká taky, u p.Sixty,uż se i těším na hladké řazeni a že na mě už nebudou troubit na křižovatce když blikne zelená a já tam ani za boha nemůžu vrazit jedničku, nebo při parkování nemohu vyřadit zpátečku. Ale postřehl jsem, že když je venku dost teplo, jde mnohem lépe řadit, nejhorší to bylo v chladných dnech v zimě, to jsem myslel kolikrát že ani nedojedu. Chci se zeptat, objednal jsem si taky sadu spojky od LUKu, je tam snad vše potřebné a kompletní pro výměnu, ale v popisu sady je napsáno že je bez VODICÍHO LOŽISKA, potřebují ho dokoupit ještě k té sadě zvlášť? Přijde mi divné že je to komplet sada a není tam vodící ložisko.Děkují.
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od BOBSEN »

Tak jak je to s vodícím ložiskem to nevím já sám nekupoval nic.

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

https://www.autodily-pema.cz/autodily/f ... n%5B0%5D=6" onclick="window.open(this.href);return false;
Toto je to co jsem si objednal, můžeš prosimtě kouknout jestli něco podobného máš taky? Nebo dokonce úplně to samé? Samozřejmě že ty máš na 96kw, to mi je jasné. Myslím že je to komplet sada nic už není třeba dokupovat, díky
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od BOBSEN »

Volal jsem servisákoj a mám tam https://www.autodily-cardo.cz/nic/spojk ... -seat-vw/l" onclick="window.open(this.href);return false; a vodící ložisko prý objednal zvlášt.

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Hodi mě ten odkaz na Cardo ,stránka nebyla nalezen a je ta stránka prazdna,ale každopádně díky, tak to vodící ložisko si pro jistotui seženu taky
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od hiero »

ako viem tak vodiace lozisko sa pouziva u pozdlznych verzii passat atd...nase priecne by ho nemali mat...ide o ihlickove lozisko ktore je v klukovke ako je osadeny zotrvak...

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od BOBSEN »

Jo je to tak, spojkový sady jsou bez vodícího ložiska protože ho potřebují jen některá auta, SAG patří k těm, které ho nemají, dnes jsem mluvil jěště s mechanikem, včera jsme si nerozuměli to vodící ložisko objednával na Superba ne pro mě.

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Tak díky chlapi za komentáře, máte pravdu, je to tak jak píšete. Dnes jsem si byl vyzvednout tu svoji spojkovou sadu v obchodě, a ptal jsem se prodavače, vypadal že se v tom i vyzná, a taky říkal že do našich aut vodící ložisko nepatří. Pro jistotu se díval do katalogu nabídky náhradních dilů, nějaké vodící ložiska tam našel, ale ani jedno pro SAG, takže říkal že i kdybych ho chtěl doobjednat tak nemá mi co nabídnout, tím se to ještě potvrdilo.
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

matesborek163
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.12.2018 21:13

sharan 1.9 TDI 96 kw

Příspěvek od matesborek163 »

Prosím o radu: Když sešlápnu spojkový pedál tak je slyšet rachtání ale jen v určié poloze a je to čím dál víc slyšet. Co to dělá? díky

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: sharan 1.9 TDI 96 kw

Příspěvek od hiero »


nitros
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 01.06.2018 20:14
Bydliště: Havířov

Nová spojka a pořad hučí ložisko

Příspěvek od nitros »

Zdravím po výměně spojky pořád hučí ložisko, nesetkal se s tím někdo ?

nová sada od Sada spojky SACHS
Nový Hlavní válec, spojka SACHS

závada se projevuje když sešlápnu spojkový pedál a pustím tak většinou se ozve ložisko. Pedál někdy nevrací.
¨(odvzdušňovalo se to 3x)
Seat Alhambra 2004 TDI 96kw je jasná volba !! VW Golf 4 SDI

na prodej olej original VW se slevou od 990kč do 1090kč 5L

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: Nová spojka a pořad hučí ložisko

Příspěvek od hiero »

odvzdusnit tak ako sa ma, hriadel prevodpvky kde ide lamela namazany? a to hucanie asi ko prevodovkavaku axialnu volu mal hriadiel prevodovky?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“