SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
-Zemi-
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 02.03.2008 17:24
Bydliště: Most

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od -Zemi- »

Kelly. :lol: :lol: :lol:


Ja jich bral odsud asi tak 20 na svoji dilnu a mam je i na svym aute s kterym jsem najel za 7 mesicu celkem 40tkm.... Vlastne tam beru vsechno... :wink:

http://www.autodily-cardo.cz/spojka/spo ... 600001300/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od smolda »

No ať koukám jak koukám pod 15 se nedostanu: http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... HT7i6OufA=" onclick="window.open(this.href);return false;
To by mě zajímalo kde jsi přišel na cenu 10tis. A to když už se budu hrabat ve spojce, dám i nový ložisko, tak že Zemi, zamysli se nad sebou. A jestli jsi měl nedej bože na mysli Starline, tak na to taky honem zapomeň. Jiná písnička by bylo, kdybys měl takovýhle supr ceny na kompletní sady například aspoň od LUKu a ani to není žádná velká hitparáda.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
-Zemi-
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 02.03.2008 17:24
Bydliště: Most

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od -Zemi- »

Smolda prosim te cti prispevky... Starline ani neumim vyslovit. Servis mam 5let takze o kvalitach LUKu vim svoje, ale diky za prozreni. Sada na kterou jsem dal odkaz je vc. loziska.

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od PajaS »

Já koupil celý set včetně ložiska za 10 od uživatele Pája19. Mám na něm už asi 30 kkm a v pohodě.
Viz http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... 4#p2211624

dolansky965
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.08.2012 08:43

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od dolansky965 »

chlapy a urcite to je vte spojce? nemuze to delat ta prevodovka. mam docela stoho obavy. a nemuze se vimenit jen dvouhmotak.me to zarazilo kdyz sem stim najel 600 km a zacalo to delat, ale zatim to mam jen pujceny.a on mi tvrdil ze je tam nova spojka,setrvak,spojkovy valec. ma to najeto 220 tis.seat alhambra 1.9tdi 85kw.dik za odepsani?

Uživatelský avatar
-Zemi-
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 02.03.2008 17:24
Bydliště: Most

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od -Zemi- »

Vymen podle mazaciho planu napln v prevodovce a hlavne to co z ni vylejes prohlidni... Olej bude urcite puvodni...

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od smolda »

-Zemi- píše:Smolda prosim te cti prispevky... Starline ani neumim vyslovit. Servis mam 5let takze o kvalitach LUKu vim svoje, ale diky za prozreni. Sada na kterou jsem dal odkaz je vc. loziska.
Přijmi mojí srdečnou omluvu, tohle jsem opravdu přehlídnul...
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
-Zemi-
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 02.03.2008 17:24
Bydliště: Most

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od -Zemi- »

V pohode. :-)

kuban05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 21.09.2012 20:53

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od kuban05 »

čau .mam teď problém s celou spojkou u shrana1 (1.9tdi 81kw-r.v.99 .manual) a nemam žádnou servisku a nic takového,auto má podle tachometru najeto 280tis ale moc tomu nevěřím ale spojka bude a tuty originál jenže nevím jestli je tam obyčejný setrvák nebo dvouhmota . PORAĎTE PROSÍM
vw sharan 1.9 tdi 85KW 4MOTION highline 2001

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od smolda »

Já jsem měl Alhambru, rok 1999, 81kW, motor AFN a byla tam dvojhmota.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Tomik74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 13.10.2012 15:27

Re: SPOJKA - zvuky při uvolnění spojky

Příspěvek od Tomik74 »

jiri01 píše:Zdravím a chci se zeptat, jestli někdo ví, co způsobuje hučení při uvolnění spojky (dělá to při zařazení 4., 5. a 6 stupně nebo jen při sešlápnutí a uvolění spojky bez řazení při těchto rychlostech a je to jako hučení když na dálnici najedete na čáru). Auto mám v záruce a v servisu na první pokus výměna vnitřního kloubu - vydrželo 100 km, druhý pokus nová spojka + setrvák - vydrželo 1000 km a na třetí pokus vyjádření IVG že se vyvíjí nová spojka a do tý doby řešení nemají. Ještě poznamenám, že to nedělá vždycky, ale často (a je při tom cítit mírná vibrace v pedálu) a všichni mechanici na to koukaj jako že to nikdy neslyšeli. Taky mi škrtá dvojka za studena a prej že mám najeto 20000 km že to je málo a že si to sedne, ale mám ještě Roomstera a Fabii, obě do 20000 km a řazení dokonalý. Zná někdo řešení hlavně toho hučení? Jinak je Alhambra dokonalý auto, až na tohle.
čauky.Mam podobný problem při přeřazení ze 4 na 5.Známej říkal, že to dělá uložení 5tkové hřidele ve skříni, proj se to u těhle skříní vymele, je tam vůle a pak to ložisko dělá bordel.Udajně to dělá někdo v M.B , rozebere skřín, udělá nové futro(ocelové) a je na vždy po problému...Prej je to problém těchto 6ti stupňových převodovek

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od Dedla »

Tomík74:
Ano,dělá to Sixta.
http://www.prevodovky-sixta.cz/opravy-m ... prevodovek" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
armanny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 15.02.2012 12:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od armanny »

Zajímalo by mě co způsobuje změnu zvuku motoru když šlapu na spojku. Rozdíl je tam poměrně velký. Dělá to hlavně v místě pedálu kdy by šla spojka do záběru.
VW CADDY MAXI LIFE 1.9 TDI 77kW BLS, rv.09,

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od ajo »

Tak to by zaujimalo aj mňa. Zmenu počujem hlavne, keď je studený motor a v zime je to ešte výraznejšie. Žeby odchádzajúce ložisko spojky? , ale prečo ten rozdiel zvuku, keď sa motor ohreje nieje?
Obrázek

paolo69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 27.04.2011 20:10

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od paolo69 »

No mně to taky děla ten pazvuk ,a taky pouze na ten 5 rych.stup.Jezdim s tim dlouho ale hodně moc hoooodně bych rad vědel co to dělá.Až budete někdo vědet co to je tak dejte vědět.paolo69@seznam.cz DIIIIK.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“