AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od michall »

Spectrony (ovály triaxy) jsem měl ve Feldě
http://www.volny.cz/michal.celeda/autot ... eproz2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
a rozhodně lepší, než co tam byly originály. A to byly jako FreeAir (= bez ozvučnice). Jakkoli je Spectron spíše nižší kategorie repro (a všeho), svou práci udělá a jak píše Jose1 - snad cokoli je lepší než co je tam origo.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Maron »

Jose1 píše: Ale....
Rozhodně, ale rozhodně je potřeba si to poslechnout, porovnat.
No, jo Jose, ale jak si to mám poslechnout? To si to nejdříve musím koupit a pak už je pozdě něco měnit...

Ty jsi dával 4x Helixy... Předek+ zadek by mě stál cca 4tis. Ty 4x Spectrony mě budou stát celkem 1800,- Jsou ted ve výprodeji za méně jak 1/2 ceny.
http://www.autohifi-jean.cz/reproduktor ... -1081.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Což je pro mne cenový rozdíl víc než zajímavý. Ty Helixy jsou v celkovém dojmu také o 100% lepší?

A ten zesík uslyším také jen na SW. Prodávající ho tak má zapojený a já jej nemám kam zatím zapojit. A ani skoro ( :wink: díky za rady.) nevím zatím jak...

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Jose1 »

Těžko říct jestli jsou ty Helixy lepší ve srovnání s tvými repro. Rovněž vzhledem k ceně. Já to pro srovnání neslyšel. Jen jsem poslouchal, co bylo možné poslechnout. Vybíral jsem mezi asi 20ti repráky různých výrobců.
Ať se daří.......
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
mekks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 25.03.2010 20:32
Bydliště: Košice

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od mekks »

prene tak,maš odpálené koncáky,ak nechceš vyslovene kupovať iné rádio tak si to daj opraviť.Oprava cca 20 Eur.

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Maron »

mekks píše:prene tak,maš odpálené koncáky,ak nechceš vyslovene kupovať iné rádio tak si to daj opraviť.Oprava cca 20 Eur.
...nevím, jest-li to je na mne, ale já neřeším žádné "koncáky". Rádio mi přestalo vyhovovat, protože to je starej kazeták. Mám nové Pioneer DEH 2920MP...

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Jose1 »

.....taky se nějak nemůžu dopátrat na který příspěvek mekks reaguje. :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
mekks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 25.03.2010 20:32
Bydliště: Košice

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od mekks »

sorry ludia zle som klikol a nedopatrením mi preskočila stránka :(

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Maron »

OK.
Už se tu někde probírala ta integrovaná anténa do skla? Alespoň já to tak mám ve své G1. Nemohu o ní nic najít a něco by mne zajímalo.

2x Editováno:
Tak než jsem se rozhoupal ke koupi těch Spectron SP-026C, tak je doprodaly. Třeba je to dobře...
Nakonec jsem objednal:
Ground Zero GZTC 16Mk2 a Ground Zero GZIC 650X tak jsem zvědav...
Ten zesík Haitai PA-4600 už taky mám. Jen jsem zvědav, kam jej nacpu. Je to pořádný macek.

Prosím, poradte mi, kudy nejlépe dostanu k sedačce kabel od baterky, pro napájení zesilovače?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od michall »

Co máš s anténou? Napařená na skle, nahoře konekror, ve střeše předzesik pak už jen koax a drát do prostoru autorádia (aspoň myslím).

Kabel k sedačce .... asi bych se držel stávajícího kabelového svazku v prahu, do kabiny se dostaneš průchodkou u pedálů. Hlavně POZOR na ostré hrany, ať se to nikde nepředře a dobrá je i pojistka kabelu u baterky. Kabel uchytit k ostatním. Signálové kabely ideálně někde mimo svazek anebo to chce pořádně stíněné (což nemusí být zrovna ty nejdražší).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Jose1 »

Pojistka napájení zesilovače je nejen dobrá, ale i nutná. Dimenzovat dle průřezu kabelu, zapojit hned za akumulátorem. Jinak hrozí, že se ten kabel tlustej jak malíček prodře a pak třeba i vyhoříš.
Jinak cesta kabelu, jak říká Michall. U pedálů je na topřímo díra jak stvořená. Drát pěkně přisvazkovat pásky, a gumovou průchodku pane!!! :wink:
ostatně http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 3#p1486703" onclick="window.open(this.href);return false;
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Maron »

Ahoj lidi,
objednal jsem si tuto napájecí sadu pro připojení:
http://www.autohifi-jean.cz/napajeci-se ... ath=14_157" onclick="window.open(this.href);return false;
tak snad bude vše OK.
Díval jsem se na ten fotoserial od Jose1.. To se tak někdo má, když tomu rozumí a má zesík jak krabičku od mýdla...Nic ve zlém Jose1, jen ti závidím ty rozměry...
Ten můj je jako kráva: 300x240x65mmm... A já jsem v-l, že jsem to koupil :( No, snad to tam nějak nacpu...

K té anténě:
By mně zajímalo, jest-li je dobrá, nebo je lepší ji vyměnit za klasiku do střechy?

Jak se tak hrabu v autí a dělám si přípravu na ten zesík, objevil jsem nějaký nezapojený kabel v prostoru za řadicí pákou...(viz foto- sry, je to focené telefonem)
Kam vede, to fakt nevím...
Rádio hraje docela ok a anténí kabel mám zapojený, tak co by to mohlo být?
Obraz007.jpg

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od michall »

Nemáš vzadu na střeše ještě jednu anténu? Takový malý "vajglík"? Mohlo by to být od HF sady, ale v tomhle místě ?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Maron »

michall píše:Nemáš vzadu na střeše ještě jednu anténu? Takový malý "vajglík"? Mohlo by to být od HF sady, ale v tomhle místě ?
Ne, žádnou anténku na střeše nemám. Ledaže by byla schovaná někde jinde...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od michall »

Jestli dobře chápu je to před řadičkou, tj. někde pod rádiem. Nedá se aspoň odhadnout, kam to vede (směřuje)? Tipoval bych právě anténu od HF, ale zase na tu je to dost tlustý. Nebo tam někdo něco bastlil a použil to, co měl při ruce.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Maron »

michall píše:Jestli dobře chápu je to před řadičkou, tj. někde pod rádiem. Nedá se aspoň odhadnout, kam to vede (směřuje)? Tipoval bych právě anténu od HF, ale zase na tu je to dost tlustý. Nebo tam někdo něco bastlil a použil to, co měl při ruce.
Vzhledem k tloušťce koberců jde směr vedení těžko odhadnout. Až budu příští týden tahat kabely k zesilovači, pokusím se tomu přijít na kloub.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“