AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Jose1 »

Já měl s rozměry zesilovače štěstí. Válel se mi nevyužitý ve skladu a zrovna tam pasoval. :wink:
K tomu drátu můžu říct jen to, že to je koax. Takže nějaká anténa, nebo video signál.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Maron »

Ahoj lidi.
Moc děkuji za radu, že je díra u pedálů! Šlo to jak po másle. Nejdříve jsem protáhl gum. hadici a skrz ní ten napájecí kabel...
Ted řeším natažení kabelů od levé řidičovi strany (- prahu) do prostoru pod sedačku spolujezdce. Asi to nepůjde přes středový tunel, že?
Možná jsem to udělal blbě a měl ten kabel vést nad pedály pod palubkou k levému prahu. Asi to ještě předělám...

Nevíte někdo, co je ta "bílá věc" ve schránce pod sedačkou? Přikládám foto.
Bohužel jsem si neopsal číslo, které je na tom napsané. Musí to počkat, až se v tom zase budu vrtat.
Obraz003.jpg
Jde mi o to, že mi překáží zesilovači a rád bych ji umístil do jiné polohy. Jenže nevím, jestli to není nějaké čidlo, které musí být jen vodorovně...
Černý konektor je asi vyhřívání sedaček a žlutý jsou asi airbagy, že?

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Jose1 »

Jasně všechny kabely pod sedačky v první řadě tahat normálně prahama. Je tam na to místo a spojovací tunel mezi prahem a prostorem pod sedačkou. Není nic jednodužšího.
Není to čidlo od ESP tuším zrychlení vozu? (či jak se tomu říká). Pokud ano, tak je určitě potřeba zachovat způsob uložení a uchycení. Jinak posunout ho na stranu by nemělo vadit. Ale nech si to potvrdit ještě od znalců.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od abeljozef »

I. ky nemaju ESP. Ale to sme OT.

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Maron »

Tak jsem to nakonec vše předělal znovu a lépe...
Koupil jsem si 3m husí krk a nátáhl jej tou dírou od pedálů, nad volantem, kolem rádia, pod palubkou k prav. A sloupku a šup prahem pod pravou sedačku...
Samozřejmě už rovnou s kabelem pro zesík 8) ...
Až bude o víkend více času (doufám), tak vyndám sedačku a opíšu číslo z té bílé krabičky a dám to sem... Předem děkuji :D
Jinak zadní -boční dveře už repro mají a je to super rozdíl i zatím bez zesíku :ura1: Ground Zero GZIC 650X + 10mm podložky z textitu

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Maron »

Ahoj lidi.
Prosím, kde seženu schéma zapojení konektoru, který je v prav. "A" sloupku a jde do dveří? Myslím, že má označení T36...
Začali mi blbnout repro tak jsem sundal tapeci a vyndal ještě původní repro. Byl jsem připraven, že budou dráty na maděru a hle, vše je vizuálně OK. Jen ten propojovací konektor byl mírně "zoksodovaný"... Trochu jsem jej vyčistil sprayem na kontakty, počkal až vše vyschne a dal do kupy. A hle, ten reprák přestal hrát úplně :?
Výšky z palubovky mi jdou ok. Tak bych nějak potřeboval zjistit, jestli je závada v propojení konektoru, nebo za ním směrem do dveří. Ale nevím který dráty a piny v konektoru jsou na co...
Díky za rady.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Jose1 »

Jsou to ty nejsilnější kabely ve svazku zamotaný do sebe, Hnědá Modrá.....
Bývá to přelomené v ohybu mezi futrem a dveřmi, posáno zde v tématu, jak opravit.
Přílohy
Repro svazek napojení.jpg
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Maron »

Jenže to je právě ta potíž, že to není nikde vizuálně přelomené...
Ale jinak díky za info.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od michall »

Už to tady někde padlo (tuším u bufíku) ... že je izolace na kabelu OK neznamená, že je taky OK ta měď uvnitř. Nejlíp asi vzít měřák nebo pípátko a zkusit drát po drátu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Jose1 »

Serval bych tapec na dveřích, rozpojil konektor ve futrech. Napíchl pískátko na jeden drát na repro a druhý konec do pinu konektoru a tutově to nebude alespoň na jednom drátu pištět. Potom kabel vyměnit, nebo raději už oba.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Maron »

Ahoj lidi,
tak jsem se zase dokopal k demontáži sedačky a opsal čísla z toho neznámého dílu, který bych potřeboval přemontovat jinam.
Na tom dílu jsou 4 skupiny čísel :

SME IJ0909606G ___________________ 02000 404
*0250FD02VSMU* ___________________ 5WK42320

Nevíte, co to je?

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Jose1 »

S dotazem semhle pls.....http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=111381" onclick="window.open(this.href);return false;
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Peposu »

x-man píše:Zdravím
nemá někdo prosím Vás Tuning magazín 11/2006
Je tam první díl o zapojení hudby ve Ford Galaxy,nenašla by se dobrá duše která by mi to popřípadě oskenovala a poslala na mail x-man@email.cz" target="_blank
Díky všem

Vim ze se tento dotaz tu psal jiz pred 4 lety , ale nasel jsem ho az ted a nasel jsem i ten casopis tak az se k nemu za 3 tydnydosanu , tak se pokusim ten clanek sem vtlacit.
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od romank52 »

michall píše:Co máš s anténou? Napařená na skle, nahoře konekror, ve střeše předzesik pak už jen koax a drát do prostoru autorádia (aspoň myslím).
Zabudol si na jednu vec v suvislosti s antenou - napajanie toho predzosiku. Tovarenske radia napajaju antenny predzosilovac po koaxialnom kabli. Ak sa radio vymeni za neorigo treba pouzit napajaciu vyhybku. Ono silne stanice na VKV hraju aj bez napajania ale ked tam predzosilovac je, patri sa ho napajat. Podla Elzy tam je iba koax, ziadny dalsi drat...
Inac v mojom sharane su repraky iba v prednych dverach, ako prve som vymenil radio a kym sa dokopem k vymene origo reprakov (mam ich pripravene, ale musim vyrobit podlozky) som zatial strcil pod spolujazdcove sedadlo to co je na obrazku. Musim povedat, ze to vylepsilo stavajucu muziku asi o 300 percent. Kto chce mat v aute uchadzajuce basy bez naroku na priestor tak doporucujem. Je to aktivny 10cm woofer AWB40 od Autosoundu. Firma uz viacmenej neexistuje, resp.urcite ho uz nema v sortimente (ten moj mam cca 16 rokov), ale taky isty woofer (schvalne nepisem subwoofer) predaval aj Blaupunkt. Da sa este obcas kupit na ebay, alebo na polskom allegre.
Přílohy
610861698_v1_Big.jpg

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od michall »

No člověče s tím napájením nevím. Mám neorigo rádio a anténa šlape, jak má. Mám pocit, že napájení přezesu řeší auto samo .. po sepnutí klíčku ho prostě začne napájet. V minulé Alhambře mi to chodilo divně ... autorádio mělo výstup pro napájení antény (a sepnutí zesíku), tak jsem to zapojil. Pak jsem zjistil, že na tom vodiči, co měl napájet anténu se prostě s klíčkem objeví 12V.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“