AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Jose1 »

Noo, tak jsem se k tomu konečně dokopal....
Výměna repro kompletně, dodělání muziky do podoby, mě vyhovující - třeba se to bude někomu hodit.
- Při demontáži tapecírungu jsem vycházel z fotonávodu Patpera http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=27245" onclick="window.open(this.href);return false; , jenom bych doplnil, že tam nemám šrouby s hvězdou ale 10ku šestihran. Dále, že zpět se ten tapec dává líp tak, že se ty čudle, co zůstanou v plechu po demontáži, vytahají a zasunou do tapecu. Jde to pak celé líp zpět. Doporučuji si pár čudlů nakoupit dopředu, já jich zničil asi 10.
- Reproduktory vybrány dle poslechu a to Helix serie DarkBlue. Dopředu komponenty s vyhýbkou. Dozadu koaxiály dvojpásma. Na zadku potom původní výšky odpojeny (nechtělo se mi laborovat, co nacpat a jak, na původní místo) Třetí řada repro zatím vyřazeny z provozu. Poznatek - ty repra se prostě nazývají 16ky a je jedno jaký mají průměr jestli 16 16,5 17. Předek i zadek stejný.
Problém byl s montážní hloubkou, vyřešeno - do předních dveří podložky Al 15mm tloušťka http://www.bmshop.eu/auto-hifi/hlinikov ... -ar-16-15/" onclick="window.open(this.href);return false; , vejdou se v pohodě. Do zadu podložky ty samé ale pozor, nejde ten tapec domáčknout, takže výměna za 10mm (někdy).
- Kabeláž jsem nechal skoro původní, já vím má to malé průřezy, ale ty dveřní průchodky mají konektory a to bych to dělal ještě v noci. Takže předek vyhýbka napojena na stávající rozvod v místě původního výškáče. Výškáč nový nataženy nové dráty. Středobas ve dveřích jsem napojil v místě průchodky viz. foto. Šipkou je označen kabel, který jsem přerušil. Zadek ponechána kabeláž beze změn. Jen jsem všude musel překrimpovat konektory. Potvrzuji Vilíkovu informaci barvy kabeláže plus je plná barva (rudá, nebo modrá) mínus dvojbarva (rudo/hnědá).

Časem přibude ještě SW do kufru pasívní Helix 200W rms. Zesilovač pod sedadlo řidiče SinusLive 200W rms. Tak to sem taky hodím.

Fotky přiloženy:
Přílohy
Repro distanc.jpg
Repro napojení dveře.jpg
Repro palubka výšky.jpg
Repro svazek napojení.jpg
Repro uložení vyhýbky.jpg
Repro čudl.jpg
Naposledy upravil(a) Jose1 dne 10.09.2009 15:12, celkem upraveno 1 x.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od michall »

Prima, časem se snad taky k něčemu dokopu. U minulého auta jsem to dělal podobně - dopředu podložky asi 8mm z MDF. Dodělat jsem to nestihl. No ale teď koukám na tu čokoládu ... no fuj :!: Čokoláda do auta je poněkud nouzové řešení, ale budiž. Ale chtělo by to aspoň dutinky na konce a trochu ořezat ten plast.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Jose1 »

Noo jasně to jsem čekal..... :D
Chtěl jsem Michalle dát dutinky, myslel jsem, že je mám v kufru, ale ouha nebyly tam. Takže jsem sáhl po tom, co mám. A původně jsem to chtěl slisovat, do sebe (teď nevím jak se ta trubička jmenuje), a taky došly. Lisuju všechno, pokud možno.

EDIT 2.5.2013 - Jenom Michalle, kdyby jsi tohle téma ještě pročítal......dnes svorkovnice pořád drží, bez závad...!!! :D
Naposledy upravil(a) Jose1 dne 02.05.2013 20:14, celkem upraveno 1 x.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od michall »

Ber to s úsměvem .... taky jsem občas "prase" a udělám kroutilovu svorku :mrgreen: . Ale co se týká auta, snažím se dávat všechno do dutinek, fastonů, apod.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od abeljozef »

Jose s tymi dvernymi konektormi ti viem pomoct ale je tu jeden problem. Su male. Vacsina pinov je 1,5 mm priemer noza, tym padom je aj rozmer plastoveho drziaku pinu maly a hruby kabel tam nedostanes. Jedine to skusit zdvojit (namiesto 1 onektora na kabel poutzit 2 ale pri plnych vybavach tam neni vela volnych pinov. A neviem ci sa najdu 2 volne.

Soferove dvere - zistim tie su dost nabite.
V spolujazdcovych dverach v pohode
Zadne dvere tiez na ostro lebo neni tam tolko kablov ale aj konektory maju menej pinov takze su dst nabite.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Jose1 »

michall
Jo až to přestane hrát, tak aspoň budu vědět kde zasáhnout :D
abeljozef
Já už to Jozefe předělávat nebudu, to je zase práce na celej den. Rozdělat dveře, oddělat tapec ve sloupcích, natahat nové kabely ve dveřích a po autě. Prostě jsem se s tím slabším průřezem smířil a hotovo. Ostatně on ten drát není až tak slabej. Konkrétní průřez typoval bych tak 0,5mm2, je jen o málo slabší jak ten nejsilnější ve svazku. A to je tuším na stahování oken.
Ani nevím, kde bych sháněl ty piny do toho konektoru a protikusu.
A taky si myslím, že tam bude fakt plno. Koukni na tu fotku svazku, to jsou dveře šoféra.
Ale pokud máš schema, nebo o tom víš víc, tak to sem hoď, třeba to pomůže někomu jinému.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od abeljozef »

Ako chces pane. :wink:

p.s. Piny a vybavenie na vypinovanie mam.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Jose1 »

Tak už to v autí hraje, jenom ten SW ještě chybí. Nicméně jsem se dal dnes do měření, jen tak pro informaci. A dopadlo to takto. Podotýkám, že korekce jsem měl pěkně rovně, měřil na předním a zadním sedadle. Výsledky jsou, no řekl bych neuspokojivé. Chce to na těch 300 -700Hz prostě přidat a to nedoženu SW. Hlavně na 400Hz je pěkná díra. Chtělo by to vyplnit nějakým basovým reprákem s větší membránou. A nebo to skusit dohnat grafickým EQ. Už jsem koukal na rádia a má to Alpine (12 000,- ooo hrůzo). Normálně 31 pásem. Tak by to tím snad šlo, chce to tak 5dB, ne moc. No a pod 100Hz to dohraje ten SW.
Měření jsem dělal při SPL=80dB 90dB

Ale podotýkám měření je orientační, jen tak pro zajímavost. :D
Přílohy
Repro měření.jpg
Repro RTA.jpg
Repro SPL.jpg
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od marasoba »

Jaký byl pouštěný signál? Nějaká hudba, nebo růžový šum (či jak se to jmenuje)?
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Jose1 »

Růžový šum samozřejmě. Nemám na rádiu vstup z externího zdroje, takže zdrojem šumu byl záznam na CD.
Ještě mě napadlo - až tam bude ten subbas, tak změřím kolik to umí udělat SPL, než to začne kreslit. Samozřejmě, že taky jen tak pro zajímavost. :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Bitvi »

Jose1
Proc jsi nenechal origoš repráky a nenapíchl je přes zesilovač?
Já je chtěl taky vyměnit,ale bylo mi řečeno,že ty origoš hrajou suprově.
Koupil jsem 5ti kánálový zesilovač EM-Phaser (vešel se pod sedačku spolujezdce)zapojil původní repráky a fakt to hraje parádně.
Obrázek

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od abeljozef »

ee, tie origo repraky su totalne braky. Aj na seriovku je to hodne pod uroven serioveho audia. Vymen este aj tie repraky a uvidis dalsi skok do predu.

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Bitvi »

Zatim nemam duvod menit.Slysel jsi je hrat pres zesilovac?Kdyz to zene jen radio,tak je to fakt hruza,taky jsem je chtel vyndat a dat jiny,ale pak jsem slysel hrat jinyho Sharana s origos reprakama pres zesilovac bez subwooferu.
Proste uplne neco jinyho nez pres radio
Obrázek

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od abeljozef »

A keby si pocul kam to vytiahne z lepsimi reprakmi :mrgreen: :wink:

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Jose1 »

Tak já mohu jen konstatovat, že ty origo repráky jsou fakt na nic. Takže si myslím, že nové repro nadělají víc parády na zesilovač v autorádiu, než staré repro na nový zesilovač. Ono asi bude hodně záležet na typu rádia. Já jsem až na tu díru, co jsem popisoval, v slyšitelném pásmu, nadmíru spokojen. Je to hooodně velký rozdíl. Samozřejmě určitě by to hrálo ještě líp v kombinaci nové repro plus externí zesilovač. Ale až tak jsem to předělávat nechtěl.
Bitvi Kdy bude nějaký sraz, abychom to mohli posoudit? :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“