AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od tornado1 »

není to radiem ale jiným zapojením z výroby, v autě byla Beta a proto je to zapojeno jinak.. nutná úprava kabeláže, v ISO konektoru pro repro máš jenom 4 dráty, že?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Goodmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 13.03.2008 19:38

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Goodmen »

No máš pravdu jen čtyři :( Co s tím, moc se mi do úpravy kabeláže nechce(tahat kabely od rádia až do zadních dveří není na moje nervy), nebude lepší sehnat tu betu nebo obdobné s podobným zapojením?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od tornado1 »

pouze Beta... ke každému repráku jeden drát a máš hotovo
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Goodmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 13.03.2008 19:38

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Goodmen »

No ale jak jsem tak koukal po netu, tak to jsou pouze 2x20w, tudíž to nebude jeden reprák jeden drát, ale repro zapojené na pravé i levé straně (předek i zadek) zapojen jako jeden reprák protože v ISO konektoru je 2x + a 2x - káblík

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od tornado1 »

to není 2x plus a 2x mínus... je tam 4x +
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Goodmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 13.03.2008 19:38

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Goodmen »

Tak se v tom někdo vrtal, já měl totiž za to, že plusy jsou v jedné řadě a mínusy v druhá řadě ISO konektoru, no a já mám v ISO konektoru zapojeny dva drátky v horní řadě uprostřed, a dva v dolní řadě uprostřed 8O

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od tornado1 »

Ano tak je to spravne
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Goodmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 13.03.2008 19:38

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Goodmen »

No počkej, tak to mi chceš říct, že mám všechny káblíky zapojit do jedné řady, anebo že rádio BETA má 4 plusy tak jak to mám v konektoru já tzn, dva nahoře a dva dole

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od tornado1 »

beta má 4x plus, tzn že ke každému repráku musíš přivést - a stačí pouze do sloupků..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Goodmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 13.03.2008 19:38

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Goodmen »

Tak jsem začal zadníma dveřma, no a ke sloupkům vedou dva dráty pro repro. Natáhl jsem tudíž klasickou dvojlinku pro repro od nového ISO konektoru, (který mám dle:http://www.autohifi-jean.cz/page.html?chapter=0&id=3 správně zapojen) k zadním sloupkům, ty dva dráty jsem cvaknul a místo nich napojil novou dvoulinku. Do nového ISO konektoru jsem je(ty nové dvoulinky zapojil na pozici 1,2 a 7,8 no a na pozici 3,4 a 5,6 jsem zapojil původní kabely(jak ostatně byly před mou úpravou zapojeny) no a zadní repro hraje supr ale z předních repro mi hraje pouze spodní v levých dveřích. Jsem z toho jelen ...asi to budu muset svěřit odborníkům :? Tornado anebo mi chceš tvrdit, že beta rádio mělo na pozicích 3,4 a 5,6 plusy? Tak jak je potom možné že tam mám rádio Blaupunkt a hrály mi téměř všechny repro kromě levého zadního středobasu

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od tornado1 »

protože to bralo kostru přes radio...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
nesertema
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 12.02.2015 15:29

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od nesertema »

v prvom rade vdaka vsetkym co prispeli do tohto vlakna uzitocnymi informaciami. mozno niekomu pomoze este, ked sa podelim o svoju skusenost:

predne dvere:
de-facto bez distancnych kruzkov vlezu jedine 16ky slimy. max. hlbka takych 55mm, skor menej, ako viac. zavadzia kolajnica okna. montoval som pioneer TS E 170Ci. maju hlbku cca. 65mm. vytrcali viac ako 1 cm. 18mm distancny kruzok nepasoval, kedze po nahodeni tapacu sa to dotykalo repro. vyriesilo sa to napokon 10mm kruzkami, podlepene 3mm penovou paskou. je to o chlp - magnet je tesne nad kolajnicou okna, ale OK a tapac je na jednom mieste tesne nad repro, ale ziaden kontakt. pri repro s vyssou hlbkou je to riesitelne len zasahom do tapacu - opilenie casti plastovej mriezky a preglejky. alebo dopasovanie kruzkov/zosikmenie.

nahodene:
Obrázek


zadne dvere:
tam je miesta este menej! kedze islo o zadne dvere, rozhodol som sa pre cestu najmensieho odporu, nahodili sa slimy pioneer TS 170Ci. sadli tam bez problemu - montazna hlbka cca. 45mm. bez redukcie max. montazna hlbka odhadom 50mm. montaz distancneho kruzku problematicka, kedze tapac je este blizsie ako u prednych dveri. odhadujem ze max 10mm sa tam vojde bez toho, aby sa tapac nedotykal repro.

nahodene:
Obrázek
Sharan TDI, 96kw, 2003

mustang1964
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 31.03.2015 09:27

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od mustang1964 »

Chlapy, prosím Vás. Koupili jsem minulý týden Sharana 1.9 TDi, 81 KW, r.v. 2000. Repráky tam defacto nehrají. Jelikož se je chystám o víkendu přehodit, kolikapalcové pasují dopředu a kolika palcové pasují dozadu. Řeším pouze velké ve dveřích. Chci je vyměnit na první dobrou, tapecírunk je už trochu unavenej. :-)

Uživatelský avatar
nesertema
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 12.02.2015 15:29

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od nesertema »

16ky. preluskaj aj toto vlakno, kym sa na to vrhnes.
Sharan TDI, 96kw, 2003

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od the.max »

16cm, né 16".
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“