Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 250 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení
PříspěvekNapsal: 03.04.2015 10:17 
VWjunior
VWjunior

Hodnost:

VWjunior

31.03.2015

3

Díky Chlapci :-)

Předmět příspěvku: Reproduktory sharan r.v.2005
PříspěvekNapsal: 12.07.2015 22:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

609

Zlín

Jelikož jsem nikde nenašel nic o originálním zapojení reproduktorů tak se tady ptám,jestli někdo poradí.Při přehazování neoriga rádia za origo jsem si všiml,že jsou zapojeny jen přední repro (viz obrázek),včera jsem šel do auta vzít něco ze zadních sedaček a zjistil jsem,že hrají í zadky a i výšky,na rádiu nejde nastavit předek a zadek (nabídka není ani v rádiu),jen levá a pravá.Kamarád má to samé rádio v sharanu a funkce předek zadek v jeho rádiu je.Dnes jsem rádio vytáhnul a šel jsem po káblech a nikde žádné jiné dráty od repráků nejsou a vypadá to,že je to zapojené origo z fabrikyDotaz zní,kde můžou být zadní repro spojeny s předníma?Chtěl bych to zapojit tak aby to hrálo jak má.

Přílohy:
Nepojmenovaný 1.jpg
Nepojmenovaný 1.jpg (52.43 KiB) Zobrazeno 1260 krát

PříspěvekNapsal: 13.07.2015 13:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

193

Praha, Kralův Dvůr

Ja mam v konektore tak isto zapojene iba predne, ale v zadnych dverach repraky nemam. Skus informativne zmerat odpor reprakov v konektore, ak niekto pribastlil zadne mal by si namerat menej ako 4 ohmy....

PříspěvekNapsal: 13.07.2015 17:00 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

24.10.2012

528

Bílina

To není zcela přesné, 4 ohmy se dají naměřit, i když na to připojí někdo zadní. Záleží jak je zapojí. Pokud by je zapojil na prasáka, paralelně k předním a zapojí tam také 4 ohmové, tak tam budou 2 ohmy a to už je na zesilovače v autorádiích docela kotel, dlouhodobě to běžný zesilovač nesnese.

Zobrazit autorovy stránky  

PříspěvekNapsal: 13.07.2015 18:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

193

Praha, Kralův Dvůr

Samozrejme je to tak ako hovoris, preto pisem ze informativne, robil som servis vo firme co predavala autoradia a zazil som strasne prasaciny v zapojeni - potom reklamovali, ze radio sa prehrieva, ale kupodivu radia co sme predavali vydrzali vela :-)

Předmět příspěvku: Re: Reproduktory sharan r.v.2005
PříspěvekNapsal: 29.08.2015 00:05 
VWagenista
VWagenista

Hodnost:

VWagenista

15.07.2015

1

bembas píše:
Jelikož jsem nikde nenašel nic o originálním zapojení reproduktorů tak se tady ptám,jestli někdo poradí.Při přehazování neoriga rádia za origo jsem si všiml,že jsou zapojeny jen přední repro (viz obrázek),včera jsem šel do auta vzít něco ze zadních sedaček a zjistil jsem,že hrají í zadky a i výšky,na rádiu nejde nastavit předek a zadek (nabídka není ani v rádiu),jen levá a pravá.Kamarád má to samé rádio v sharanu a funkce předek zadek v jeho rádiu je.Dnes jsem rádio vytáhnul a šel jsem po káblech a nikde žádné jiné dráty od repráků nejsou a vypadá to,že je to zapojené origo z fabrikyDotaz zní,kde můžou být zadní repro spojeny s předníma?Chtěl bych to zapojit tak aby to hrálo jak má.

vrať se o stránku zpět a přečti si příspěvek od TORNADO1,docela srozumitelně popsal tvůj problém

PříspěvekNapsal: 10.09.2015 13:31 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.04.2013

82

Valašsko

Protože mi odešel pravý reproduktor ve dveřích do audio nebe, rád bych se zeptal zde zkušenějších, či jdou tyto reproduktory ve dveřích jednoduše bez nějaké složité instalace vyměnit za neoriginální druhé, kde se nemusejí řešit konektory, či kde je to jednoduché bez pájení. Přečetl-li jsem si téma správně, tak do dveří u mého modelu (rok 2008) by měly být 16,5 cm - s menší hloubkou (cca do 6 cm?? či kolik to přesně je prosím??) a rád bych o nějaké doporučení od zkušenějších, (Značka, typ... ať to nemusím řešit zas nějak brzy) netřeba mi nějaké extra super "Bedny" - nejsem žádný audio guru - dcery poslouchají (jedna 3,5 roku, druhá 1 rok) své: "Já do lesa nepojedu...., když jsem husy pásala..." mě stačí, když "to jakžtak hraje" hlavně ať to nechrčí a nešumí... Díky

PříspěvekNapsal: 10.09.2015 15:02 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

25.09.2007

4693

Praha

Origo repro má na sobě spešl konektor (= rozuměj takový, jaký na běžných není). Nicméně není problém vyrobit přechod, resp. dva, protože určitě uvažuješ o výměně obou. 16,5cm je správně a musí být z řady "malá montážní hloubka". Origo má cca 35mm.

Realizace slaboproudých a bezpečnostních systémů.
A trocha mých konstrukcí.

SEAT Alhambra II, AUY, 2002; SEAT Alhambra II, AUY, 2000; Škoda Favorit 135LX, 1993 (už je asi v pánu) vše s trojblikem od krt.ecka; Tornado EVO - nemá blinkry, nemá trojblik :-(; Piaggio X9 500 2002; Puchetta (kříženec Puch Newport II, asi 1978 s Babettou)

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 13.09.2015 19:58 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.04.2013

82

Valašsko

Spešl konektor určitě myslíš viz příloha níže:

Ohledně repro:
Tak asi budu měnit oba dva, bo i ten levý chrčí (jsem myslel nejdřív, že bych sehnal jen starší originál a vyměnil kus za kus.. ale asi to nebude to pravé ořechové). Jestli jsem to správně pochopil, tak do dveří (ať už řidičových, tak v II. řadě) přijdou středobasové (u nohou), pod předním sklem v palubce a v zadních 3,4 dveřích u kliky jsou výškové. Předpokládám, že pro III. řadu po bokách (za sedačkami II. řady) budou asi nějaké smíšené (koaxiální) nebo jaké vlastně (středové)? Pročetl jsem celé vlákno, ale nikde jsem nenašel, nebo pokud jsem přehlédl, tak se omlouvám:

u modelu od. roku 2001 do 2010
1.) hloubka i průměr středobasových repro ve dveřích ( u noh) je pro první i druhou řadu stejná? či jaká přesně je? nebo jaké se Vám tam vlezlo repro bez dist. podložek?
2.) jaké jsou montážní možnosti (průměr, hloubka) pro výškové repro? ať už pro výšky pod předním sklem, či u klik dveří ve II. řadě, případně jaké se Vám tam podařilo dostat bez distančních podložek, redukcí?

3.)jaký repro je vlastně za těmi sedačkami ve II. řadě, jak na ně při výměně, rozměry?

Jak jsem četl, tak někteří z Vás už výměnu repro řešili, ale buďto jsou některé odkazy s již provedenou výměnou už nefunkční, nebo nenapsali následně ty údaje o montáži.

Nechci rozhodně si jen tak cvičně sundávat tapec ve dveřích (hrozí ulámaní těch plastových bazmeků), či lámat krytku u repro za těmi sedačkami ve II. řadě, či se rýpat v palubce.

Budu mockrát vděčný za info, ( a věřím, že tyto informace určitě zajímají i některé ostatní, třeba ty co přemýšlí nad výměnou za něco lepšího)

Díky moc.. Hanz

Přílohy:
konektor repro.jpg
konektor repro.jpg (22.17 KiB) Zobrazeno 1040 krát

PříspěvekNapsal: 13.09.2015 20:30 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

25.09.2007

4693

Praha

Na repro je toto. V zásadě budeš buďto schánět repro s malou montážní hloubkou, které tam sice pásnou bez úprav, ale obvykle jsou dražší, nebo tam vrazíš "standardní" repro, ale budeš dělat kroužek třeba z MDFky. Já tam s kroužkem nacpal DSK165 http://mujweb.cz/michal.celeda/auto/rep ... ve_det.jpg

Přílohy:
20150913_202822.jpg
20150913_202822.jpg (539.91 KiB) Zobrazeno 1031 krát

SEAT Alhambra II, AUY, 2002; SEAT Alhambra II, AUY, 2000; Škoda Favorit 135LX, 1993 (už je asi v pánu) vše s trojblikem od krt.ecka; Tornado EVO - nemá blinkry, nemá trojblik :-(; Piaggio X9 500 2002; Puchetta (kříženec Puch Newport II, asi 1978 s Babettou)

PříspěvekNapsal: 13.09.2015 21:07 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.04.2013

82

Valašsko

ano..- přesně ten konektor odpovídá.. zapojí se místo původních repro a ty koncovky (tuším se tomu říká odborně faston) se zepojí u nového reproduktoru

mě jde hlavně o ty rozměry.. nechci rozebrat auto a pak teprve shánět repro.. - rád Bych koupil třeba i ty výšky k tomu.. (jen jsem si říkal, že bych kdyžtak, když už se do toho pustím pořešil všechny repro. ( k tomu dejme tomu to odhlučnění (nějaké nové úchyty tapecu- bo něco polámu nejspíš) a pak jak budu moci třeba spáchal montáž s někým... (výborný ogar, co se mi zdá, že ovládá ty naše vágeny, když se nechá překecat, je např v Trnave,((jen se nesmí mluvit o fórových blbostech)))

já bych si rád vybral to co bych zvládl finančně a měl aspoň pocit, že jsem o něčem mohl rozhodnout...

PříspěvekNapsal: 07.10.2015 13:05 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.04.2013

82

Valašsko

Při výměně reproduktorů jsem tedy identifikoval max. hloubku středobasových reproduktorů bez rámečků. Měřeno od stahovačky okna po hranu montážního otvoru - věřím, že i z obrázku je patrná hodnota 55 mm.

Přílohy:
repro hloubka.JPG
repro hloubka.JPG (445.33 KiB) Zobrazeno 958 krát

PříspěvekNapsal: 07.10.2015 15:02 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

25.09.2007

4693

Praha

Může být. Raději bych ale volil repro s o něco menší hloubkou, třeba tyhle mají 50mm http://eshop.aliso.cz/AXTON-AXC-26S-d672.htm , ale je to jen příklad, vyber co tvému uchu lahodí a vejde se do dveří :D

PříspěvekNapsal: 14.07.2016 18:58 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

11.04.2008

10

michalle nepamatuješ jsi jak vysokou podložku z MDF jsi použil ? já jsem zkoušel DSK 165 z podložkou 22mm ale pak byl problém s tapecem ... nedoléhal .... pomohlo by ... díky !

PříspěvekNapsal: 14.07.2016 19:09 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

25.09.2007

4693

Praha

Jo, to kdybych věděl. Už mám jen fotku
http://mujweb.cz/michal.celeda/auto/rep ... ve_det.jpg
jestli z toho něco vyčteš. Nejspíš byla tak 15-18mm, vzadu to bylo dost natěsno s oknem, tapec seděl bez úprav.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 250 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]