Sharan 2001 zacne brzdit sam od sebe a sviti trojuhelnik v sipce

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Jarusss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 21.10.2021 02:32

Sharan 2001 zacne brzdit sam od sebe a sviti trojuhelnik v sipce

Příspěvek od Jarusss »

Mam problem se svym sharanem 2001 1,9 85kw. Normalne jezdi, a najednou zacne brzdit, nekdy flekuje az to s autem zaclouma - i dost nebezpecne a pak se rozsviti kontrolka trojuhelnik v sipce oranzovy. Po chvili to prestane, a jede dal, jen kontrolka sviti. Po vypnuti zapalovani chyba zmizi, po rozjeti se to drive nebo pozdeji opakuje. Netusite nekdo, co by to mohlo byt a co znamena ta kontrolka? Rekl bych ze neco s abs. Potreboval bych to vyresit nejlip asi vyndanim.nejake pojistky, jsem v UK a pptrebuju s autem porad jezdit. Ze nejde abs by.mi.nevadilo, tady nemrzne, ale je to velmi nepříjemné az nebezpecne. Kdyz v 80ti zaflekuje na dalnici.diky za tipy ci odkaz na tema kde se to resi.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Sharan 2001 zacne brzdit sam od sebe a sviti trojuhelnik v sipce

Příspěvek od michall »

Nech si to napíchnout na diagnostiku (nebo si kup kabel a sežeň SW VAG-COM) a tam se ukáže, v čem je problém. Úvaha o ABS bude asi správná, může to být snímačem, kabelem, jednotkou, kroužkem, ... A nechej to opravit.

Oprava vyndáním pojistky ABS je jako dát místo jističe hřebík.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

shaolin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 11.09.2014 20:33
Bydliště: Poprad

Re: Sharan 2001 zacne brzdit sam od sebe a sviti trojuhelnik v sipce

Příspěvek od shaolin »

Michal ti dobre radí ...diagnostika a následne oprava. Na akú sumu si ceníš svoje zdravie či život? Vymeníš ho za 500 libier?

Vyzerá to zlé vyhodnotenie stavu vozidla jednotkou. Ja som mal problém s jedným zadným kolesom, kde sa mi medzi krúžok a senzor na kolese dostal kus odpadnutej hrdze a tam sa krútil a vyrábal extra signály. V pravotočivej zákrute mi to jednotka vyhodnotila ako pretáčanie kolesa a auto mi začalo brzdiť. Chybu objavila diagnostika s vykreslením priebehu impulzov čidiel do grafu. Bolo tam vidieť zákmity, hlavne pri jazdení dopredu a dozadu - tak sa ten pliešok tam kdesi púresúval. Mne to trvalo mesiac kým som na to prišiel čo to je.

Porozmýšlaj či si s autom niečo robil predtým než to začalo, nejaký problém (výmena gulového čapu,...), náraz, veľa vody na ceste (konektory), ... Niekedy to môže robiť aj hlavný konektor do ABS. Je toho strašne veľa čo to môže byť ...
Vw Sharan , motor 1.9Tdi BVK 85kW, 4motion, edicia United, rok 2009

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“