MOTOR, SPOTŘEBA: náhlé zvýšení spotřeby, okamžitá spotřeba

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SPOTŘEBA: náhlé zvýšení spotřeby, okamžitá spotře

Příspěvek od obrocnik »

Rob ili ste to cez LOGIN -12233 a potom PRISPOSOBIT-1skupina a prepisujes hodnotu z 32768 napriklad na 32790 alebo uberes uz nepametam a das test ak bude klesat tak postupujes pokim pojde.pri vecsom znizeni bude asi treba posuvat vrskom cerpadla,navod tu je but v sekcii B5,5 motortdi alebo tu.naposledy som isiel cestu 200km Jazda po dialnici 95km/h davka 2mg :mrgreen: co netreba prehanat ale auto spotreba 4,7litra na 100km a cesta spet davku dal na 3,6mg a spotreba 5,4litra tak testujem tich 2mg dal som plnu nadrz skoro po hrdlo spravil 200km a rucicka este stale je za plnou nadrzou co predtim som tusim pri 190km mal uz rucicku opretu na plnu nadrz.jazda 50na 50 pomala na spotrebu a plny p :drinks: plyn
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

kaspi12
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 07.11.2010 18:01
Bydliště: PLZEŃ

Re: MOTOR, SPOTŘEBA: náhlé zvýšení spotřeby, okamžitá spotře

Příspěvek od kaspi12 »

obrocnik píše:Rob ili ste to cez LOGIN -12233 a potom PRISPOSOBIT-1skupina a prepisujes hodnotu z 32768 napriklad na 32790 alebo uberes uz nepametam a das test ak bude klesat tak postupujes pokim pojde.pri vecsom znizeni bude asi treba posuvat vrskom cerpadla,navod tu je but v sekcii B5,5 motortdi alebo tu.naposledy som isiel cestu 200km Jazda po dialnici 95km/h davka 2mg :mrgreen: co netreba prehanat ale auto spotreba 4,7litra na 100km a cesta spet davku dal na 3,6mg a spotreba 5,4litra tak testujem tich 2mg dal som plnu nadrz skoro po hrdlo spravil 200km a rucicka este stale je za plnou nadrzou co predtim som tusim pri 190km mal uz rucicku opretu na plnu nadrz.jazda 50na 50 pomala na spotrebu a plny p :drinks: plyn
______________________
No.psal jsi změnit hodnotu z 32768 na 32790,nebo jinou,ale to prostě nešlo..dole v rámečku Nová hodnota,tak tam ano,ale nahoře v aktuální přednastavené hodnotě se nic neukázalo,ani při potvrzení,testu,nebo podobně.Takže kdo ví,jak na to,ať to tu napíše,teď se nechci bavit o posunu víkem čerpadla,což prý je taky nelogické,ale o tom,zda jde vůbec ta původní hodnota 32768 změnit za jinou a hlavně jak,když to většině lidí co znám prostě nešlo!Tak buď je to blbost a nebo jak to tedy udělat,mě to nejde!!

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SPOTŘEBA: náhlé zvýšení spotřeby, okamžitá spotře

Příspěvek od obrocnik »

V pondeli udelam foto a hodim to sem aby nebolo ze taram ako bubertak :mrgreen:
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SPOTŘEBA: náhlé zvýšení spotřeby, okamžitá spotře

Příspěvek od obrocnik »

Slubil som dake foto
Přílohy
zaciname
zaciname
login kod a proved
login kod a proved
klikneme potom na prisposobenie
klikneme potom na prisposobenie
klikneme 1skupinu
klikneme 1skupinu
tu som prepisal hodnoti ktore zvysuj po 50dajme tomu,hore vidis tu davku v mg
tu som prepisal hodnoti ktore zvysuj po 50dajme tomu,hore vidis tu davku v mg
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SPOTŘEBA: náhlé zvýšení spotřeby, okamžitá spotře

Příspěvek od obrocnik »

Upozornujem je to len testovanie,skusanie za dosledky po dlhsej dobe nezarucujem.Auto ide zivsie o hodne a spotreba urcite mensia na pol nadrzi spravim minymalne o 100km viac ako ked davka 3,6mg.Vzdy ked niekomu nastavujem davku tak urcite davam doporucenu tich 3,6mg a odporucam ju aj ked Menej je v tomto pripade viac :mrgreen:
Přílohy
Tu je vidiet zmenenu davku a spotrebu na volnobehu
Tu je vidiet zmenenu davku a spotrebu na volnobehu
Tu je foto kolko som nabehal zatial a mal som dotankovane skoro po hrdlo,jazda denne 14km do prace,jazda na zimnych gumach s taskou nohou a lahuckou 50na50
Tu je foto kolko som nabehal zatial a mal som dotankovane skoro po hrdlo,jazda denne 14km do prace,jazda na zimnych gumach s taskou nohou a lahuckou 50na50
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Alda
Profík
Profík
Příspěvky: 916
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HK

Re: MOTOR, SPOTŘEBA: náhlé zvýšení spotřeby, okamžitá spotře

Příspěvek od Alda »

No tak já tedy nevím, ale když jsem měl dávku 1,2mg, tak mi otáčky na volnoběh houpaly jako sviňa a auto opravdu šlo jako blesk za plynem. Na druhou stranu se mi spotřeba zdála větší než při 3,6mg.

Zase teď když jedu a šlápnu na plyn, tak tam je taková prodleva, než auto začne jt, což by taky nemělo být, ale nevím zda dávku opět snížit nebo ještě zvýšit.

Alda

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SPOTŘEBA: náhlé zvýšení spotřeby, okamžitá spotře

Příspěvek od obrocnik »

Ano ked na miestepridas plyn tak otacky pomenej klesaju ale ked idem tak fakt hladkam plyn a nemusim zbytocne tlacit na plyn aby to slo.Vyssie som napisal ze nieze to radim,jeto na kazdeho rozhodnuti :wink: konecny verdikt kolko urobim km kim bude polka nadrze sa ukaze no skoda ze dlhsiu trasu som nerobil este ale tento piatok idem na dlhsiu tak sa uvydi kolko spravim km na nadrzi
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Jiří Marek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 13.11.2011 20:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: MOTOR, SPOTŘEBA: náhlé zvýšení spotřeby, okamžitá spotřeba

Příspěvek od Jiří Marek »

Po výměně rozvodů stoupla spotřeba cca o 2 lt.Při reklamaci údajně vše prověřeno a nic nenalezeno.Prý to je zimním obdobím.Ale problém přetrvává.Umí někdo poradit co je třeba prověřit, nebo opravit.Dík Jirka. Alhambra r.v 2002.mot AUY

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOR, SPOTŘEBA: náhlé zvýšení spotřeby, okamžitá spotřeba

Příspěvek od Skyppy »

U motorů AUY doopravdy zkontrolovat správné nastavení kol v rozvodech, synchronizaci a ještě, jestli Ti po výměně rozvodů neplandá v motorovém prostoru nějaký zapomenutý nezapojený konektor (váha vzduchu, atd.). Co říká VAG?

tronda1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 30.10.2011 18:11

Re: MOTOR, SPOTŘEBA: náhlé zvýšení spotřeby, okamžitá spotřeba

Příspěvek od tronda1 »

nevíte někdo,nebo jestli by se někdo nemrkl přes VAG jakou hodnotu má v motoru-přizpůsobení-kanál č.1.....má tam být 37 xxx
u motoru 96kw. Díky
Ford galaxy rv.2003, 96kw.

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: MOTOR, SPOTŘEBA: náhlé zvýšení spotřeby, okamžitá spotřeba

Příspěvek od johnyM128 »

otázočka, na 1,9TDi 85kw AUY zhruba akú máte okamžitú spotrebu pri akcelerácii ca 2/3 plynu na rovine na 3 prevodovom stupni? mne vyskakuje 29L čo sa mi zdá vcelku dosť :D

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, SPOTŘEBA: náhlé zvýšení spotřeby, okamžitá spotřeba

Příspěvek od Marek77 »

Okamžitá spotřeba je strašně zavádějící a neurčitý údaj. Odvíjí se od mnoha věcí. Vliv na ni má třeba i tlak v gumách, teplota všeho, co mě napadne, vítr, vlhkost vzduchu a milion jiných věcí.

Hodnota okamžité spotřeby umí vyskočit i přes 50 litrů. Důležitá a směrodatná je spotřeba průměrná - na delší trasu, bez vozíku a boxu na střeše, a nejlépe je ji počítat za celou trasu - tedy tam i zpět, protože někdy je na trase dost velké výškové převýšení a pak by to bylo nepřesné.

Třeba já pokud jedu z Třebíče do Jeseníku, jedu za sedm - ovšem zpátky jedu pod pět. Celkově v průměru jsem někde 5,8. A to je pro mě relevantní údaj.

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: MOTOR, SPOTŘEBA: náhlé zvýšení spotřeby, okamžitá spotřeba

Příspěvek od johnyM128 »

:D to je jasné, ale ja som si práve všimol, že priemerná sa mi málinko zdvihla, zato okamžitá naskočila vcelku slušne :D

Uživatelský avatar
P.Houmr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.10.2009 06:40
Bydliště: Karlovy Vary

Re: MOTOR, SPOTŘEBA: náhlé zvýšení spotřeby, okamžitá spotřeba

Příspěvek od P.Houmr »

Mam sharana 2005 1,9 tdi 4x4 a spotřeba neunosna na volno bech 2,6-3 l na hodinu a mimo město 8,5 jak dle palubaku tak tankovani a ješte nekdy ho nemužu vubec nastartovat točí točí a nic nebo skytne a hned chcípne
Mel jsem sharan 19 tdi 81 kv 98 rok spotřeba Praha Vary 5.2 a to jsem ho nešetřil

Uživatelský avatar
P.Houmr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.10.2009 06:40
Bydliště: Karlovy Vary

Re: MOTOR, SPOTŘEBA: náhlé zvýšení spotřeby, okamžitá spotřeba

Příspěvek od P.Houmr »

Mam sharana 2005 1,9 tdi 4x4 a spotřeba neunosna na volno bech 2,6-3 l na hodinu a mimo město 8,5 jak dle palubaku tak tankovani a ješte nekdy ho nemužu vubec nastartovat točí točí a nic nebo skytne a hned chcípne
Mel jsem sharan 19 tdi 81 kv 98 rok spotřeba Praha Vary 5.2 a to jsem ho nešetřil

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“