ALARM, DÁLKOVÝ START: dálkový start auta, dálk. start bufíku

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Skryty kluc v aute ???

Příspěvek od parizek_ltm »

Ale dyt to uz ani nemusi byt kluc, ale jen cip. Nehlede na to, ze muze narusit funkce alarmu, bych ho tam radsi nechal.
:)

milan325
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 08.05.2009 17:27

Re: Skryty kluc v aute ???

Příspěvek od milan325 »

No uvidim, ak ho najdem a vyberiem. uvidim co to spravi. Neviete niekto ako daleko by to malo byt od auta, aby to stratilo ucinok ? Ak to nebude v poriadku, alebo to bude len cip, budem musiet dat spravit novy kluc a nemam ani kod.
Neviem ani ako ten kod vyzera. To je nejake cislo, alebo pismena alebo co ?
Ci to nahodou nemam niekde napisane, lebo mam kopu papierov.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: Skryty kluc v aute ???

Příspěvek od Jose1 »

Chlapi tomu trochu nerozumím. Chcete říct, že pokud chci dálkově nastartovat auto, tak musím mít někde poblíž čtečky uložený čip, aby to fungovalo? Vždyť to by přece setřelo veškerý smysl toho čipu v klíči. Nebo jak to je??
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
cztweety
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 10.07.2008 16:05
Bydliště: Pardubice, Moravany
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryty kluc v aute ???

Příspěvek od cztweety »

Zrovna o vikendu jsme dalkovy start resili na mem aute.
Proste mas v aute By-Pass, v nem mas samotnej cip kterej je nakodovanej na tvuj immo ( jako treba treti klic ).
Ten cip tam mas proto, aby jsi tam nemusel mit celej klic.
VW Passat Variant 1.9 TDi PD - 96kW
Geocaching - hra pro mozek, nohy i Vasi GPS
Obrázek

milan325
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 08.05.2009 17:27

Re: Skryty kluc v aute ???

Příspěvek od milan325 »

V tom pripade nemusim mat pri startovani klucom v tom kluci cip ? V tom pripade mi ale nedochadza zmysel imobilizera, ked to nastartuje niekto, kto ma obycajnu mechanicku kopiu kluca.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Skryty kluc v aute ???

Příspěvek od parizek_ltm »

Ale kluci :mrgreen:
Pokud mate chip kvuli dalkovemu startu v aute, tak vam samotny tovarni immobilizer nefunguje. A to proto, ze se predpoklada jeho nahrazeni jinym a v drtive vetsine pripadu lepsim zabezpecenim. Imobiliser v aute je pro zlodeje stejnak zalezitost na 30s, jelikoz ho staci rozlomit a nastartovat muze stejne.

Uživatelský avatar
cztweety
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 10.07.2008 16:05
Bydliště: Pardubice, Moravany
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryty kluc v aute ???

Příspěvek od cztweety »

jj, immo je jen takova dalsi lehce prekonatelna prekazka :evil:
VW Passat Variant 1.9 TDi PD - 96kW
Geocaching - hra pro mozek, nohy i Vasi GPS
Obrázek

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Skryty kluc v aute ???

Příspěvek od michall »

Jose1 píše:Chlapi tomu trochu nerozumím. Chcete říct, že pokud chci dálkově nastartovat auto, tak musím mít někde poblíž čtečky uložený čip, aby to fungovalo? Vždyť to by přece setřelo veškerý smysl toho čipu v klíči. Nebo jak to je??
Přesně tak, jinak by to nefungovalo. Trochu z jiného tématu - samozřejmě při dálkovém startu nesmíš mít kvalt (zamykání zpátečky), jinak to bude dálkový start s automatickým odjezdem :mrgreen: , a tím pádem jde bezpečnost do kopru, protože pak stačí trochu drzosti, zloděj prokopne okýnko a tradááááá ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Skryty kluc v aute ???

Příspěvek od vilik »

michall píše:
Jose1 píše:Chlapi tomu trochu nerozumím. Chcete říct, že pokud chci dálkově nastartovat auto, tak musím mít někde poblíž čtečky uložený čip, aby to fungovalo? Vždyť to by přece setřelo veškerý smysl toho čipu v klíči. Nebo jak to je??
Přesně tak, jinak by to nefungovalo. Trochu z jiného tématu - samozřejmě při dálkovém startu nesmíš mít kvalt (zamykání zpátečky), jinak to bude dálkový start s automatickým odjezdem :mrgreen: , a tím pádem jde bezpečnost do kopru, protože pak stačí trochu drzosti, zloděj prokopne okýnko a tradááááá ...
Není to tak úplně pravda. Hodně záleží, co tam máš za alarm. Magicar má třeba otřesové čidlo, které při vykopnutí okénka spustí alarm. V Hořicích k tomu stačil výstřel z děla ve vzdálenosti cca 60 m. Navíc vyklepáním kódu na čidlo otevřeš auto bez klíče. Neboj, ten kód není tak jednoduchý a když se ti nebude nikdo dívat pod ruku, tak nemá šanci. Je to spíš taková nouzovka, když budeš chtít do auta a klíče má manželka. Jinak dálkový start lze aktivovat u manuálu jen při dodržení určitého postupu. U automatu stačí mít páku v poloze P, což je většinou stejně podmínka pro zatažení ruční brzdy.

Jinak více tady:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=17574" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=19052" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Skryty kluc v aute ???

Příspěvek od michall »

Jasně, ale auto je při dálkovém startu "zranitelnější".
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
cztweety
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 10.07.2008 16:05
Bydliště: Pardubice, Moravany
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryty kluc v aute ???

Příspěvek od cztweety »

Proste se nesmi startovat kdyz na nej nevidis, nebo z panelaku z 15tyho patra :D
VW Passat Variant 1.9 TDi PD - 96kW
Geocaching - hra pro mozek, nohy i Vasi GPS
Obrázek

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Skryty kluc v aute ???

Příspěvek od vilik »

michall píše:Jasně, ale auto je při dálkovém startu "zranitelnější".
Ani bych neřekl. I když je nastartované, je zamčené. Otevření dveří, mimo chtěné dálkáčem, vyvolá poplach. O otřesovém čidle jsem psal. Navíc, pokud nastartuji dálkou, motor běží 10 minut a pak zhasne. Mohu interval prodloužit, pokud chci, nebo naopak zhasnout motor kdy chci. Pokud otevřu dálkáčem, musím do 30 sekund zasunout klíč do zapalování a otočit do polohy 1. Jinak to opět chcípne. Navíc já mám funkci, kdy mohu pomocí SMS zablokovat ŘJ. Odblokovat lze opět jinou SMS. Dokonce i kdyby mě někdo odpojil baterii, přijde SMS, že byla vypojena baterie. Takže já to auto zranitelnější nevidím. To že je nastartované neznamená, že je pojízdné. :D Netvrdím, že je to nedobytné, ale určitě to není jednoduché se do auta dostat, aniž by se nespustil alarm. Zkrátka auto je úplně stejně chráněné, jako nenastartované.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
LuKynoBocino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 07.07.2008 21:19
Bydliště: Východní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryty kluc v aute ???

Příspěvek od LuKynoBocino »

já mám taky dálkovej start ale adaptovanej na bufíka (nechtěl sem dávat chip do auta)- ohřeje mě motor i vnitřek, mám nad ním kontrolu,přednastavený doběh 40min.časovač atd. můžu to nastartovat i v garáži (bufík mě vůbec nehulí) takže pohoda a nemusím řešit imobil a vrčet s celým autem.
LuKyno

fotky žamberk 2012 : https://plus.google.com/photos/10804876 ... 6758762865" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Skryty kluc v aute ???

Příspěvek od abeljozef »

Na ten bufik v nevetranej garazi pozor, Oxid uhlicity je neviditelny a nepachne. Len odpadnes a je po tebe lebo sa drzi pri zemi.

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: ALARM, DÁLKOVÝ START: dálkový start auta, dálk. start bufíku

Příspěvek od coto.je »

Po zprovoznění bufíku jsem konečně zprovoznil i ovládání přes GSM.

Prozatím na kratší prozvonění zapne a na delší vypne.
Napájení jsem vyřešil od pojistky č.27 napájecí hodiny a vývod napojil přes diody na zelenobílý drát v prahu přes diody.

Až bude čas tak to asi napíchnu přímo na hodiny, jak bylo popsáno na předchozí straně.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“