LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Harry 2009
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 04.07.2009 17:21
Bydliště: Kraslice

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od Harry 2009 »

Zdar kolego
Při realizaci lpg se tě budou ptát jak velkou nadrž chceš...samozřejmě že je lepší co největší,ale vzhledem k rozměrům se ti tam větší jak 60l nevejde. Já ji tam mám a ještě nikdy jsem neškrtl a kouká vzadu jen o malinko níž než rezerva.. Hodně zdaru k přestavbě a vřele LPG dopo.

Harry 2009 Sharan 2.0i benzin+lpg 7seslí,6xel. okna

mirdys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 05.08.2013 15:48
Bydliště: Tábor

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od mirdys »

Ohledně velikosti nádrže to není jen na požadavku zákazníka, je to svázané poměrně přísnou legislativou, na kterou jsou v LPG servisech odborníci. Nádrž, plnící hrdlo ani trubky nesmějí nikde přesahovat původní obrysy auta a nesmějí zasahovat do světlé výšky. Nevím přesně jakou mám nádrž, ale vzhledem k tomu, že plním na 52 litrů a to by mělo být 80% objemu, tak se mi tam vešel cca 65 litrový toroid.

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od the.max »

Ja mam tusim 65 nebo 66, nejvíc jsem natlačil 56.09. Když mám úplně prázdno, tak bezne 55-56.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Dupin81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 15.06.2011 20:00
Bydliště: Zatím Přerov

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od Dupin81 »

Zdravím plynaři. Jen by mě zajímalo kolik mají nalítano vaši mazlíčci. A hlavně vr6-ky. Tak nějak pokukuji po tomto motoru ale auta na trhu s těmito motory mají nalítano okolo 200 tis km a více. Je to na škodu????? Nebo c bybylo ještě dobré vyměnit, krom nové instalace LPG?

Rešil to tu někdo- koupě auta s takovým větším počtem km a náslwednou montáž LPG.

U mě by asi vyhrála firma FEDOR Prostějov

Díky za info.
Zafira 1.8 16v - LPG

Uživatelský avatar
kytli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.09.2013 15:15
Bydliště: Praha

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od kytli »

já koupil V6 s už nainstalovaným LPG, když jsem to koupil měl necelých 178 000, plyn montovaný při 132 000 (jen o 7 měsíců dřív - předchozí majitel vcelku jezdil) ... po vyřešení prvotních problémů to už snad je ok (šlo v podstatě o ptákoviny - jen na to přijít) ... myslím že nechat to přestavět kolem 200 000 km by neměl být zas takový problém (samozřejmě za předpokladu udržovanýho auta), jestli při zástavbě preventivně měnit i nějaký díly nevím, přijde mi to zbytečný (samozřejmě krom svíček, ty bych vyměnil určitě), to pak s sebou přinese spíš provoz ...víc by tu k tomu asi mohl napsat uživatel s nickem lukiis ...
VW Sharan V6 4Motion "Mora Edition"

Uživatelský avatar
ozzys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 02.03.2010 17:40

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od ozzys »

Já řeším "problém" se spotřebou po "výměně" auta: Dříve jsem měl Ford Galaxy 2,3 r. 1998,manuál, pneu 205/65/15, LPG Stag 300. Jezdil jsem dálkové za cca 10,5l/100, město cca 12/100.
Teď mám Galaxy 2,3 r.2003, automat, pneu 215/65/15 LPG Tech, a jezdím v průměru o 2l/100 více.

Předpokládám že vyšší spotřebu mají na "svědomí" širší gumy a automat. Je to reálné, nebo mám ještě otravovat servis ať mi to seřídí? :?:
Ford Galaxy 2,3 automat r.v. 2003

mirdys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 05.08.2013 15:48
Bydliště: Tábor

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od mirdys »

Nevím kolik udělají gumy, ale věřím, že automat klidně 2 litry udělá, mám doma staršího Chryslera Vision, ten má uzamykání měniče až na 3. a 4. stupeň a když ho uzamknu, sleze spotřeba dost výrazně dolů. Mimo ztrát v hydrodynamickém měniči má automatická převodovka i větší zbytkové tření na těch lamelových spojkách, těžko se shánějí dvě stejná auta s man a aut převodovkou, ale pro představu kdyby jsi je postavil vedle sebe a zkusil zatlačit, tak ten automat půjde tlačit o dost hůře. Nevím od jakého převodu se u Galaxy spíná to přemostění měniče, ale očekávám od 3, tím je dáno i to, že auta s automatem mají větší rozdíly mezi spotřebami ve městě a mimo než stejné auto se stejným motorem s manuálem. Servis toho moc už neseřídí, pro ten je hlavní správná bohatost a tím je nastavení dáno.

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od the.max »

Ono taky záleží na systému LPG a seřízení. Já jezdil rok s průměrem 14.4, ale fakt je, že jsem spotřebu neřešil. Bylo ale znát, že to není uplně ideálně seřízené, pak jsem s tím byl přímo u dovozce, tam si s tím fakt pohrál, rozebral vstřikovače a úchylkoměrem nastavil na nich přestě stejný zdvih, předtím mi v podstatě každej vstřik dával jiné množství plynu. Už na cestě z5 bylo znát podstatné zlepšení chodu motoru a spotřeba klesla o 2 litry!!! A to jsem jel pořád mezi 140 a 160km/h. Mám taky automat, ale kdybych s tím jezdil asi rozumně, tak bych se dostal určitě ještě níže.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od obrocnik »

Mam vw sharana 2,8v6 r.v.2001 najazdene 310000km pneumstiky 225/45 R17 4x4 jazdim s prepacenim ako k...t kedze po 15rokoch prvy benzin a dlhodobu mi palubak ukazuje 10,8l.plynu podla dotankovania od 12-13litrov.
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od obrocnik »

Takze nove meranie 51litrov plynu a najazdene 330km a uz piiiip tak dotankoval a znovu 51litrov
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Uživatelský avatar
jp1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 29.05.2009 10:48
Bydliště: Chomutov, Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od jp1 »

oživím toto téma, zajímá mě spotřeba lpg reálná naměřená 1,8t automat, VR6 automat a i jestli někdo má Ford 2,3i automat. Dík
passat 1,9TDi 4motion

wacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.05.2018 18:01

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od wacek »

Mel bych dotaz. Na netu jsem nasel ze by moje Sendy mela mit nadrz na 70 l cca ale me se tam veslo 80 l. Nevite nikdo kolik ma plus minus rezerva???

Diky wacek

Seat alhambra 1.9 tdi 81 kw 99

Uživatelský avatar
jp1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 29.05.2009 10:48
Bydliště: Chomutov, Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od jp1 »

Řekl bych že tento dotaz sem vůbec nepatří.....
passat 1,9TDi 4motion

wacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.05.2018 18:01

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od wacek »

jp1 píše:Řekl bych že tento dotaz sem vůbec nepatří.....
Muzes mi poradit kam bych to mel umistit?? Diky

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od michall »

wacek: předpokládám máš na mysli palivovou nádrž (nafta, benzín), tohle téma je o LPG, takže dotaz třeba sem http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=16409" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“