OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od michall »

Něco podobného jsem měl u Feldy - tehdá jsem vypláchnul trysky i hadičky vodou v opačném směru a byl klid. Kompresorem akorát přemístíš binec o kousek dál dovnitř trysky a tlak vody ho zase vrátí do té kuličky.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Mikycarp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 21.11.2009 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Mikycarp »

Tak je to tady :( Koberec pod nohama nachcaný až hamba - takže je to jasný, rozpojená hadička. Po novým roce budu muset udělat rozborku, letos už na to prdím :mrgreen: :mrgreen:
SAG - ideální auto na ryby

Uživatelský avatar
kuba4you
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2671
Registrován: 20.03.2009 15:48
Bydliště: Ostrava - Krásné Pole
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od kuba4you »

Mikycarp píše:Tak je to tady :( Koberec pod nohama nachcaný až hamba - takže je to jasný, rozpojená hadička. Po novým roce budu muset udělat rozborku, letos už na to prdím :mrgreen: :mrgreen:
taky se mi něco podobného stalo jen až vzadu u 5.dveří měl jsem to rozpojené za tepecem u světla a poznal jsem to až tak že jsem vystříkal asi 2l a šel po mokrém fleku jenže ten nikde až jsem v kufru ucitěl smrad z ostřikovače a bylo mi to jasné, nejlepší bylo že mi všechna voda vtekla pod rezervu :mrgreen: tak hadru vysušit

Uživatelský avatar
Mikycarp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 21.11.2009 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Mikycarp »

kuba4you - tam to zkontroluju raději taky, nerad bych sušil 2x :lol:
SAG - ideální auto na ryby

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od crazyduke »

JJ taky se mi do toho nechce, nechám to na jaro... ale při + 8°C vzadu porád nic, ale kapalina mizí podezřele rychle (když to zkouším do zadu) asi už mám pěkný koupaliště někde v autě!!!!!
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Lolik »

Je možné že mužeš mít také zacpanou trysku nebo hadičku. Většinou to jde poznat že když je to ucpane tak otačky čerpadýlka se postupně zpomaluji a motorek trochu kňučí. Pokud je to někde přerušené tak moterek bude vrčet jak o závod a jak píšeš kapalina rychle zmizne.Ze spod u nádobky ti to neteče někam na zem????? Já to zjistil až jsem vypraznil celou nadobku a pak slyším jak mě něco bublá pod nohama u řidiče místo toho aby to stříkalo vzadu. :roll:
Jinak přední trysku jsem důkladně profoukl a vyletělo z ní pár maličkých smítek, ktere jsem zachytil z druhé strany na ruku. Ani bych nevřil co takové smítko dokáže udělat za neplechu. :budo: Teď už stříkám i po lidech na chodníku. musím to ještě seřídit. Sklo mám už jako :brsh1:
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od crazyduke »

jj, tak "bohužel" motůrek běží jako o závod..... ale zatím jsem se nedostal ke kontrole podlahy pod kobercem.... dnes jem se na to chystal, ale ráno kouknu ven a vono zase 5 cm sněhu, tak v tom se nebudu válet u auta... holt nebudu používat zadní ostřik zatím....
kapalina by snad neměla samovolně vytékat z příp. rozpojené hadičky, né? :wink:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od michall »

Pokud bys měl rozpojenou hadičku vevnitř, tak bys cítil nemrzku (úžasná "vůně", až se z toho jednomu točí hlava). Voda teoreticky u nohou řidiče vytékat může.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od crazyduke »

no "zatím" nic necítím, proto se ani zatím neženu do toho rozebírání.... :lol:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Lolik »

U řidiče to ani rozebírat nemusíš. Stačí se mrknout pod kobereček. Viděl bys tam mokro i bez rozebírání prahu. Tedy pokud si tam nevypustíš celou nádobku jako já. :roll:
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od crazyduke »

tam vlastně musím jen stáhnot gumu ze dveří... CO? a v kufru mám sucho.... teď jsem koukal...
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

tom07
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.07.2009 11:00
Bydliště: Náměšť na Hané

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od tom07 »

Díky Vám všem, kteří přispíváte na tomto webu. Když jsem si kdysi četl o této prkotině, že se někomu rozpojila hadička-trochu jsem se tehdy zasmál. A ejhle: dneska mě tato prkotina potkala taky. Ač nerad v tomto počasí, vrhnul jsem se na to. Postupoval dle Vašich doporučení a šlo to docela dobře. Teď se už filc suší a suší....a teče z toho ta voňavá kyselinka a strašně hezky voní :-) . Zatím jsem tam dal misto filcu polystyrén a noviny, abych mohl nějak normálně jezdit.

Uživatelský avatar
heimdall
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 27.10.2009 17:43
Bydliště: Slovensko

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od heimdall »

Chlapci......blba otazka, ale polozim ju aj napriek tomu, co a kde traba stlacit, aby som aktivoval ostrekavac zadneho skla??? nikde to nevidim a za ten polrok co mam sharkyho (2005 r.v) ma zadny ostrekovac nenapadlo ani raz pouzit, vďaka.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od patper »

....packu podrzet co nejdale od sebe - co ji budes drzet,tak bude srtikat :wink: :lol:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od michall »

Pravou páčku pod volantem odtlačíš od sebe, první poloha je aretovaná (zadní stěrač), druhá poloha nearetovaná (zadní ostřikovač).

edit: Páťa byl rychlejší ... :(
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“