OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
lubos-bandit
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 05.07.2009 08:48

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od lubos-bandit »

lubos-bandit píše:
midar píše:Taky me to tudy teklo a ze zacatku se zdalo byt sucho. Byl to spoj v prahu. Ale me nestrikal vubec. Kdyz jsem auto koupil, vsechny spoje od napojeni na motorek az po trysku byly rozpadly.
Ok, zítra rozeberu plasty prohlídnu to. Zatím zadní ostřikovač nepoužívám.
Tak jsem teď přišel z garáže a bylo to tak jak píšete, prasklá spojka na hadičce. Hadička je dost tvrdá, takže byl oříšek tu spojku nahradit nečím lepším. Takže sajrajtu zdar, zítra si už setřu zadní okno a voda mi už zpod auta neteče. :D :D :D
Díky za inspiraci.

Uživatelský avatar
gardenik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 05.02.2010 16:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od gardenik »

Ahoj, tak jsem jednoho dne zjistil ze trva podezrele dlouho nez se dotlaci voda do zadniho ostrikovace a tak jsem se kouknul co s tim...sice se tam dostala, ale v poradku mi to neprislo. Tryska v poradku. Po cteni tady na foru jsem si troufl sundat plastovy kryt a nasel jsem hadicku temer rozpojenou. Neco slo dozadu ale vetsina se vylila u ridice. I dole z auta mi tekla voda. Ted uz vse ok, susime, susime.... tyhle teploty v lednu nejsou nic moc, ale snad to do tydne bude.
Toto forum mi uz usetrilo takovyho casu a namahy. Diky moc!!!
Seat Alhambra 1.9 TDI PD ASZ r.v. 2003, Fratelli Bosio, 340Nm by Dieselpower

Goodmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 13.03.2008 19:38

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Goodmen »

No tak já mám zcela jiný problém, nepoužívám zadní ostřikovač, protože mi nefunguje(v zimě se mi s tím nechce trápit) ale používám jen přední. Jenže se mi stává, že i při -6°C po otevření 5 tých dveří mi z nich teče voda. V létě jsem tomu nevěnoval pozornost, ale při -6°C když ráno otevřu dveře tak mi z nich teče. Když jsou zavřené tak ne, až když je otevřu, tak z té spáry pod SPZ mi začne téct voda...ještě jsem nezkoušel k ní čichnout, jestli smrdí po lihu. No jen mě zajímá jestli to není tím motorkem, že když používám přední ostřikovač, jede i zadní(přední mi dost málo stříká, ale to může být špínou)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od michall »

Základ je identifikovat, co to je. Může to být voda, která tam někudy zatéká. Pokud zadní ostřik opravdu nepužíváš, pak je dost nepravděpodobné, že je to methanol :D
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Goodmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 13.03.2008 19:38

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Goodmen »

No to mě zaráží...ta by při -6°C zamrzla.....snad

Goodmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 13.03.2008 19:38

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Goodmen »

Asi počkám na -20°C :-))

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Marek77 »

Rád bych se zeptal, kudy přesně (vnitřním prostorem) vede ta hadička u modelu II? V přední části vede levým prahem společně s kabelovým svazkem, jak je vidět z fotek zde, ale jak dál? Vede dál i zadním prahem, nebo sloupkem B je vedena nahoru? Nebo kterým místem je z podlahy od prahu vedena nahoru ke stropu? Mají to všechny vozy (modely I a II) stejně?

Děkuju...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od michall »

Tak u dvojky je to se svazkem vlevo, předním i zadním prahem a D-sloupkem nahoru, přechodkou do 5. dveří a pak do motoru stěrače.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Marek77 »

Díky moc. Radši se dopředu zeptám a jdu najisto, než bych v téhle zimě rozebíral půl auta ;-).

A ta místa spojení jsou, pokud jsem to dobře pochopil, právě u prahu předních dveří (u nohou řidiče), pak u prahu zadních dveří a u průchodky do pátých dveří (tři místa)?

Ptám se proto, že kolegovi to zřejmě někde teče dovnitř - čerpadlo vrčí, zezadu to nestříká a uvnitř vozu je cítit alkohol.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od michall »

Vím o spoji v prahu u levé nohy, přechodka z tuhé trubky na ohebnou je nahoře v D-sloupku a přechod zpátky je v 5. dveřích. Já měj povolený spoj u levé nohy a prasklou tu rádoby-ohebnou část v přechodce.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Goodmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 13.03.2008 19:38

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Goodmen »

Tak mi to nedalo a pátral jsem, aniž používám zadní ostřikovač: hadička u řidiče rozpojená( po zapojení nechápu co ji mohlo rozpojit, chtěl jsem ji opětovně rozpojit a slepit, ale ten spoj tak drží, že se bojím) po zkoušce spojení mi z 5 tých dveří teče modrá kapalina:-)) ta průchodka do 5tých dveří je po otevření 5 tých dveřím vlevo nebo vpravo( měl bych za to, že když vede hadice kolem řidiče, je vlevo). Může způsobit rozpojení tlak způsobený motorkem při ucpání trysky ostřikovače??? (myslím v tělese motorku stěrače, točí se mi tryska zároveň se stěračem...zažil jsem to u Golfa IV a řešení bylo: nový motorek cca 1650,-Kč)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Marek77 »

Hadička k ostřikovači vede do pátých dveří levou průchodkou, pravou vede elektrika.

Osobně si myslím, že hadička je do motůrku taky nacvaknutá takovou spojkou, jako jsou spojené jednotlivé díly hadiček po autě. Před chvílí jsem to měl rozebrané. Takže je možné, že hadička vyskočila kromě jiného i ze spojky u motůrku, a proto teče kapalina ze dveří.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od michall »

Ano, je na osu mooru, kterým prochází trubka co končí tryskou. Obvyklá závada je, že hadička v místě napojení na motor praskne.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Marek77 »

Maličko odbočím, ačkoli ostřikovačů se to týká.

Stávalo se často u Fabií první generace, že když přišly první mrazíky, lidé houfně jezdili na servis, že jim nestříká zadní ostřikovač a pod motorem mají louži. Hadička k zadnímu ostřikovači byla tažena motorovým prostorem a v místě pod řídící jednotkou motoru (na příčné stěně za motorem) byla spojena stejnou spojkou, jako je u SAGu. Stačilo odcvaknout jednotku, spojit hadičku a jednotku usadit do držáku zpátky. Mnozí lidé si to v místě té spojky lepili sekundovým lepidlem, protože jim to vyskakovalo tak často, že je přešla trpělivost. A přitom když jste chtěli tu hadičku rozpojit rukama, nadřeli jste se opravdu dost, jak pevně to drželo. Možná to tedy u SAGu taky vyskočí díky nějaké nízké viskozitě té ostřikovací kapaliny, případně když to třeba někde po cestě malinko přimrzne - kdo ví? Ale myslím, že důvod bude stejný, jako u té Fabie.

Pravda je, že na rozdíl od Fabie, kdy to teklo na silnici, to v SAGu valí do koberců - trochu nešťastné.

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Dedla »

michall píše:Ano, je na osu mooru, kterým prochází trubka co končí tryskou. Obvyklá závada je, že hadička v místě napojení na motor praskne.
Přesně tak. Loni mi ostřik ještě fungoval a letos mám asi tento problém. Od nemrzky ostřiku mokrý tapec 5-tých dveří a ze dveří teče kolem zámku. Naštěstí nemám ve zvyku zadní stěrač+ostřik používat,takže mi tato vada nevadí.
Aspoň máme v tomto období zatmavení zadního skla úplně zdarma. :)
All: Ten spoj hadičky pod nohama jsem preventivně kdysi pojistil aspoň nějakou vhodnou smršťovací bužírkou.
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“