MOTOR: předehřev motoru z externího zdroje, z 230V

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

MOTOR: předehřev motoru z externího zdroje, z 230V

Příspěvek od Radoslav »

Nedávno som si objednal elektrický príhrev motora na 220 v a chcel by som sa spýtať,či to už niekto montoval do sharana a ak,
tak by ma zaujímalo,kde ste ho umiestnili.Uvažoval som ho namontovať k zadnému ohrevu-ventilátoru v kufri a zásuvku umiestniť niekde do nárazníka.Jedná sa o tento typ príhrevu OWL-4 DA http://www.predehrevmotoru220v.cz/Fotog ... 4--DA.html" onclick="window.open(this.href);return false;.Ďakujem za Vaše názory.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Topení,príhrev motora na 230 v

Příspěvek od michall »

Myšlenka jistě zajímavá. Má-li to ovšem být předehřev motoru, pak by asi bylo lepší to dát k motoru do malého okruhu. SAG má něco kolem 11 litrů vody a to než se ohřeje, to se elektroměr pěkně protočí.

Nicméně když jsem jen tak letmo prošel stránky, tak jem vcelku úpěl - překlepy, chyby, příkon je 220 - 230V/50Hz 8O (nehledě na to, že 220V v zásuvkách už nemáme dooost dlouho), info o zdvihu čerpadla max. 50cm asi nikomu nic neřekne, doba ohřevu 40 - 60 minut je asi za nějakých podmínek (5litrů vody nebo 20?), montážní návod je nicneříkající omáčka, nějaké atesty, certifikace chybí, ... Skoro bych měl obavy o kvalitu, spolehlivost a hlavně bezpečnost.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení,príhrev motora na 230 v

Příspěvek od Radoslav »

Čo sa týka montážneho návodu,biedny popis a aj kôli tomu sa pre istotu spýtam radšej viacerých a tak sa do toho pustím.Čakám na svojho mechanika,že niekedy na ďalší týždeň.Pán od ktorého som kupoval prisľúbil konzultáciu popri montáži,aby som sa toho nebál.Skúsim to nejako zdokumentovať a nahodiť to na web.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Topení,príhrev motora na 230 v

Příspěvek od michall »

No ono vůbec provedení s flexošňůrou není žádný zázrak. Tohle není provedení na venkovní použití. Zkus si najít řešení, které mají ve Skandinávii, tak jsou na to vybaveni podstatně lépe.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: předehřev motoru z externího zdroje, z 230V

Příspěvek od Radoslav »

Už som si doobjednal origo káblovačku od zn.Defa.Nie je lacná no určite bezpečná :roll:

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: předehřev motoru z externího zdroje, z 230V

Příspěvek od the.max »

Sežeň si benzínovýho bufíka a máš klid, zatopit si pak můžeš i v místech, kde nemáš zásuvku. Na bazoši jsem koupil B5W-SC i s Easystartem, musel jsem si udělat z plechu držák bufíka, protože origo držák použít nejde, kabelovej svazek jsem taky musel předělat, protoŽe to bylo prý vyndané z A6ky a kabely prostě byly krátký.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR: předehřev motoru z externího zdroje, z 230V

Příspěvek od michall »

Radoslav se ptá na zkušenosti se zástavbou elektrického předehřevu, nikoli na možnosti vytápění auta bufíkem. Asi pro to má své důvody. Kdyby sháněl bufíka, ptal by se jistě ve správném tématu. Tedy prosím o reakce k dané problematice.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: předehřev motoru z externího zdroje, z 230V

Příspěvek od Radoslav »

the.max píše:Sežeň si benzínovýho bufíka a máš klid, zatopit si pak můžeš i v místech, kde nemáš zásuvku. Na bazoši jsem koupil B5W-SC i s Easystartem, musel jsem si udělat z plechu držák bufíka, protože origo držák použít nejde, kabelovej svazek jsem taky musel předělat, protoŽe to bylo prý vyndané z A6ky a kabely prostě byly krátký.
Autom chodím ráno do práce a potom večer z práce.Parkujem pod strechou,kde mám 220v aj v práci aj doma.Príhrev na 220v je pre mňa pohodlnejší,rýchlejší a lacnejší.Hlavne štartuješ teplý motor,čiže ho šetríš a hneď ti fúka teplý vzduch po naštartovaní.Ale dík za názor. :)

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: předehřev motoru z externího zdroje, z 230V

Příspěvek od the.max »

No však ano, startuju teplý motor, navíc v okamžiku kdy do auta vlezu tak už je kabina vytopená. Benzínové bufíky nejsou jako příhřev, ale jako nezávislé topení.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR: předehřev motoru z externího zdroje, z 230V

Příspěvek od M@rty74 »

Proboha - to je tak těžké pochopit, že on chce jen to, co píše ???
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: předehřev motoru z externího zdroje, z 230V

Příspěvek od Radoslav »

Dnes sme to prešli spolu s mechanikom,čo všetko je potrebné a kam to všetko umiestniť.Poviem pravdu že v tom motorovom priestore je miesta fakt málo,no nejaké sme predsa našli. Termín montáže mám na budúci týždeň,potom sa ozvem a dám info ako to dopadlo.

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: předehřev motoru z externího zdroje, z 230V

Příspěvek od Radoslav »

V diesli by problém nebol,tam je miesta dosť. :)

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: MOTOR: předehřev motoru z externího zdroje, z 230V

Příspěvek od parizek_ltm »

Pratele a jsou k tomuto nejake meritelne benefity?
Opravdu to tolik setri motor,any za trvani vlastnictvi automobilu existovala nejaka "navratnost" ? Jak to bude s opexem v ramci spotreby elektriny + navratnost investice do systemu?

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR: předehřev motoru z externího zdroje, z 230V

Příspěvek od M@rty74 »

Chlapče dotace na obnovitelné zdroje energie se řeší trochu jinde :laugh:
Navíc je otázkou času, kdy soudruzi v Bruselu zamyslí a zakážou bufíky a podobné jako spoustu jiných věcí.... :baseball:
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: MOTOR: předehřev motoru z externího zdroje, z 230V

Příspěvek od parizek_ltm »

Tak zakazat muze, to je jasne. Me jen spis zajima, jestli to opravdu funguje a setri auto natolik, aby se ty obstrukce (montaz a kazdodenni strkani do zasuvky) lidem vyplatily ?
Jen takova uvaha.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“