SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
iwantronic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.06.2009 22:12
Bydliště: Malacky

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od iwantronic »

Cafte mam VW POLO 1.4 TDI r.v. 2004 a chcel by som tam zabudovať automatické rozsvietenie svetiel. Čital som že sa to da zapnut cez centralnu jednotku ale že by bolo treba napojiť aj nejake rele? Ešte som to nikdy nerobil a nechcem pokaziť niečo na centralnej jednotke ale chcel by som to zralizovať sám. Ak by vedel niekto ako na to alebo ak to už niekto na tomto modely robil daj te mi prosim vedieť.
Dik IwAn

hemic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 15.02.2010 11:34

SVETLA, PREDNI: Automaticke zapinani svetel mazani, dobijeni

Příspěvek od hemic »

Zdravim vsetkych tu na fore a ospravedlnujem sa ak sa to tu uz niekde riesilo, nenasiel som to. Oslovil ma znamy, ze si kupil modul na automaticke rozsvecovanie svetiel a poprosil ma, ci by som mu ho nenamontoval na Alhambru r.v. 2002. Doniesol teda modul, ktory ma standardne +, spinane +, kostru a vyvody na kazde svetlo zvlast. A okrem toho je potrebne zapojit jeden z vodicov bud na kontrolku mazania, alebo kontrolku dobijania (bud spinany +12V alebo -12V). Ktory vlastne doda impulz az po spusteni motora a svetla teda nevybijaju zbytocne baterku. Jedine k comu som sa vsak dopatral, ze z niektoreho pinu RJ ide signal o dobijani, ale len 2V meratelne na oscilockope. Nevedeli by ste mi niekto poradit, kde sa da najst v Alhambre vodic, ktory ma pri zapnutom kluci a vypnutom motore ine napatie, ako pri zapnutom kluci a beziacom motore? Vdaka

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SVETLA, PREDNI: Automaticke zapinani svetel mazani, dobijeni

Příspěvek od Marek77 »

Svorka D+ na alternátoru (vede ke kontrolce dobíjení). Při stojícím motoru je bez napětí, po nastartování je na svorce plné palubní napětí.

REGE_VW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.03.2010 23:46
Bydliště: Ostrava-Krásné Pole

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od REGE_VW »

Ahojky chlapi a PANI ELEKTRIKARI, Sharynakem jsem se stal pred mesicem a proto vas chci poprosit o pomoc. Zatouzil jsem po automatickem rozsvecovani svetel(protoze porad na to zapominam), braska mi daroval nejakou cernou krabicku s dratky.Jelikoz jsem laik, potreboval bych polopaticke vysvetleni(mozno i s obrazky)jak a kde co zapichnout(Sharan rv.2000, 1,9TDi) Predem moc diky.Prikládam schematko:
Obrázek: http://yfrog.com/0hsvetlazj" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od abeljozef »

Radcej zajdi za nejakym elektrikarom. :wink: Neni to len o tom co kam zapojit ale aj o pouziti spravnych vodicov a aj spravnom isteni.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od michall »

Zas tak jednoduché to není, já mám tohle
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1206689#p1206689" onclick="window.open(this.href);return false;
ta tvoje krabička by se musela trochu upravit, resp. rozdělit na víc větví.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od patper »

abeljozef píše:Radcej zajdi za nejakym elektrikarom. :wink:
:D :mrgreen: :D Tak ja jsem presne tohle udelal a Jozef vymyslel a udelal :!: naprosto super automaticke inteligentni rosvecovani svetel 8O :ven:
Na auto se po nastartoveni a impulzu o dobijeni se vse rosviti... vse take zobrazuje vypinac a sedene tam jak pr**l na ...
Ridici jednotka je proto-tip a dali jsme ji pod sedadlo ridice :wink:
Přílohy
30092010145 (640x360).jpg
30092010146 (640x360).jpg
30092010147 (640x360).jpg
28092010132 (640x360).jpg
28092010134 (640x360).jpg

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od michall »

No né 8O to je drátovna :mrgreen:

.. ale sám nemám o moc menší :wink:
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od ifos.cz »

Krasna prace! No proste Jozef :-) Ten vypinac je z ceho?
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od patper »

michall píše:No né 8O to je drátovna :mrgreen:
Musela,on je ten vypinac jinsi neez mame ....
tusim ze je z golfa - ale to musi potvrdit Abel
Přílohy
30092010149 (640x360).jpg

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od michall »

No hlavně že tam pásnul ... paráda.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od abeljozef »

ifos.cz píše:Krasna prace! No proste Jozef :-) Ten vypinac je z ceho?

Golf 6, Passat CC, Sharan 3 :wink:

Uživatelský avatar
Jeník
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 10.09.2008 08:35
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od Jeník »

Klucí a na co taková sranda příjde? Párkrát zapomenu rozsvítit a je to za 300kčs

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od milda »

NENÍ TOTO LEPŠÍ A ZADARMO!!....strana 4!!!

crazyduke Předmět příspěvku: Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

nechci bejt trapnej, jen se mi zdáže to děláte zbytečně složitě. Většina koncernu VW umí sama denní svícení, ale moc se o tom neví. Měl jsem to na octavii.... fungy na 100% a zdarma, žádné relátko.....
citace ze stánek skodaoctavia.cz
našel jsem na přepínači světel kontakt který je sepnutý v klidové poloze a na něm je spínamé +12V od světel přes klíček...
ve funkci světel vás nic neomezí jen to že pří vypnutých světlech se automaticky zapnou světla pro denní svícení při zapnutí klíčku pokud světla zapnete na parkovací nebo potkávací tak se denní vypnou......

dokonce tato funkce je ve schematech popsána a je určena pro denni světla.......

je to zcela bez nákladů a starostí......udělá se propojka na konektoru zapínání světel neobsazeným PINEM 6 a natáhne se k RL denním světlům...

Je to jednoduché a nemusí se nic rozebrat jen známou metodou vysunout přepínač světel (kolečko zapínání zatlačíme dovnitř a a vysuneme ven) a použít jeden ISO pin a správný kus vodiče.....
...zacvakneme svorkovnici zpátky na ovladač a zasuneme ho zpět.

A vše funguje, akorát okruh není nijak chráněný, proto musíme ještě vložit pojistku 15A
(bez problémů se dá dát do pojistkovýho bloku a ještě se to svícení s tím dá případně vypnout)
Přílohy
konector.jpg

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od michall »

No já se zas nechci mýlit, ale asi se tady trochu montujou dvě témata do sebe, totiž téma o automatickém rozsvěcení světel na autě (= jako by řidič ručně otáčel spínačem)
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=17790" onclick="window.open(this.href);return false;

a téma o světlech pro denní svícení a jejich automatickém rozsvěcení.
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=16219" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“