ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Jakub_CB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.09.2017 20:49

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od Jakub_CB »

No on už je ten kabel asi jednou nebo vícekrát zkracovanej a celkově nevypadá moc dobře

Jakub_CB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.09.2017 20:49

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od Jakub_CB »

Tak, Sharan už je zase doma. Vyměnila se teda pojistkovka s kabelem k altíku, kabely se daly podle nejlepšího vědomí a svědomí, plus mam nové zadní tlumiče a pružiny, to je pane najednou pohodlíčko :D
Přílohy
fotka.jpg

4fire
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.10.2013 12:50

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od 4fire »

Předně díky za vlákno... už jsem taky po výměně... u mě byl problém studený kontak v zalisu oka M6, na pojistkové skříní... po očištění, 30 sec po startu kabel do 5 cm od slisovaneho spoje teplota cca 60-70 stupňů... prostě KO kabel... kdo si myslíte že očištění stačí, tak si pak na tom podržte ruku a uvidíte sami... za mě na výměnu a ne zkracování... a byla to dobrá volba... cca v půlce kabelu pod chráničkou díra jak svina... viz foto... kabel jsem nakonec místo 25qmm dal 35qmm, GPH oka M8 a M6 zalisovaný profi kleštěmi, zaizolovano smršťovačkou ... no a protože myslím na bližního svého, tak jsem ty kabely vyšvihl rovnou tři... jeden pro sebe a dva pro vás, co se do toho nechcete pouštět sami... nebo na to nemáte čas stejně jako já a zase nechcete, aby vám to shořelo... nechám ho za 650,-/ks + poštovný, nebo převzetí osobně Praha 7, nebo Kralupy n/V... cena vychází z času, co jsem s tím strávil atd... pokud se někomu nebude líbit a umí si ho vyrobit sám líp, levněji a rychleji, nechť mi ani nepíše... neboli je to cena po zralé úvaze a je konečná... více na mailu /SZ ... jinak jeden je asi o 2 cm delší než původní a druhý je o cca 7 cm delší než původní. Při instalaci je třeba vymasené oko M6 ubrousit po bocích asi o 1 mm, aby se vešlo do pouzdra a to podle toho jak moc tro máte vytavené... vzal jsem to flexou a paslo to tam... šroub jsem přilepil do vytavené díry nějakým UHO lepidlem na plasty a pokud vyteče, tak tam půjde pryskyřice... nový box jsem vyhodnotil jako cenovou hodadinu podle hesla "Nice to have"... po zapnutí všeho co šlo a 5 minutách měl kabel teplotu okolí... altík dává +-14,40V ... na baterce je pak 14,37V takže ještě půjde ven ten červenej mezi boxem a okem baterie... a pak to bude na 100%.
PS: zkoušel jsem na zbytku kabelu cvicně pájení a zajímaly by mě fotky, jak jste si ty 25qmm zapajeli... čím a dopad na izolaci... já jsem od pájení na finálním produktu do mého auta upustil... za mě víc problémů, nevýhod.
Aktualizace 4.6.2018: Testováno o vákendových vedrech ... kabel za vše provozních podmínek měl teplotu okolí, takže zase jedbna věc z krku :-)
Přílohy
20180530_220418.jpg
20180530_220620.jpg
20180527_100720.jpg
20180530_220924.jpg
20180530_232036.jpg

fb_lů
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.08.2020 17:08

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od fb_lů »

Ahoj, koukám že příspěvek je už staršího data, ale nedá mi to, potřeboval bych ten kabel, asi už ho nemáš viď?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od michall »

A kdyby ne, tak matros koupis v kazdem vetsim obchode elektro a krimplovaci kleste ma kdejaky elektrikar.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Dzurd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 09.09.2020 16:14

Pojistkový box akumulátoru

Příspěvek od Dzurd »

Hezký den, nikde jsem nenašel odpověď na tohle téma a tak zakládám nové vlákno.
Můj dotaz zní:
Spálila se mi hlavní pojistka vnitřního prostoru v pojistkovém boxu u akumulátoru a vytavila se z plastu. Podle rad, co jsem našel, tak jedině vyměnit celý box, což jsem udělal. Ujel jsem 30km a u kabelu, který vede k pojistce se znovu taví plast. Když jsem na něj šahl, tak byl oproti ostatním strašně teplý.
Neví někdo co to může být? popř. co s tím :cry:

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkový box akumulátoru

Příspěvek od tornado1 »

přechodový odpor šroubovacího oka - přelisovat
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Dzurd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 09.09.2020 16:14

Re: Pojistkový box akumulátoru

Příspěvek od Dzurd »

Chápu dobře, že mám koupit nové oka, očistit a dát nové oko na kabel?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Pojistkový box akumulátoru

Příspěvek od michall »

O kousek zkrátit a dát nové oko. Doporučuji to nedělat ve svěráku, kombinačkami, ...

Téma tu je, i s návody, jak na to
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Dzurd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 09.09.2020 16:14

Re: Pojistkový box akumulátoru

Příspěvek od Dzurd »

michall píše:
02.02.2021 07:09
O kousek zkrátit a dát nové oko. Doporučuji to nedělat ve svěráku, kombinačkami, ...

Téma tu je, i s návody, jak na to
Omluvám se, jsem začátečník a moje první auto, tak jsem z toho trochu ne svůj a nevím co a jak :(

Belasi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 11.04.2015 08:09
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od Belasi »

ahoj, zatim zde byla nekolikrat resena vymena privodu knalternatoru (150A). ja jsem se pustil do opravy vyhrateho kabelu interieru, tj. toho se 110A pojistkou (druhy nejtlustejsi). nejradeji bych ho vymenil, ale vypada to, ze ho budu muset jen zkratit. totiz zatim jsem se dostal jen nekam pod baterku (castecne jsem demontoval i ten plech pod baterkou + okolni plast), ale vede to nekam hloubeji. zrejme se to bude nekde delit. nema nekdo zkusenost kde to je napojeno?
VW Sharan 2005, 1.9TDI, 85kW, AUY
Ford Galaxy 2002, 1.9TDI, 85kW, AUY

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od michall »

Podle všeho je ten vodič rozdělený přímo ve svazku
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Belasi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 11.04.2015 08:09
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od Belasi »

koukam ted do schematu v "jak na to" etzold a tam to je skutecne znaceno jako spoj B171 v "kabelovem svazku v interieru vozidla". od pojistkovky prurez 16mm2, cerny, dale jdou udajne 6mm2 cervene. netusi tedy nekdo jak takovy spoj (rozdeleni) je proveden, pripadne kde se tento konkretni nachazi? ja mam prvnich 15cm kabelu k.o. a obavam se, ze to bude mit nekde pokracovani.
VW Sharan 2005, 1.9TDI, 85kW, AUY
Ford Galaxy 2002, 1.9TDI, 85kW, AUY

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od michall »

Spoj je prostě zamotaný ve svazku, ale kde, to netuším. Spoj vypadá jako ultrazvukově slisované vodiče, tj, není pájený ani v dutince. Tady každá rada drahá, napadá mě snad použít spojku třeba od GPH https://www.e1.cz/produkt/1178779-kabel ... m2?t=popis a přes ní samovulkanizační pásku a přes celé smršťovačku s lepidlem. Chce to ale lisovací kleště, matlat to kombinačkami nebo ve svěráku není to pravé.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Belasi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 11.04.2015 08:09
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od Belasi »

ok, diky, cili do toho nebudu dal vrtat a bud to bude stacit pouze zkratit a nasadit ocko jak uvedeno vyse nebo to budu muset navic nadlouzit jak navrhujes. jdu zjistit jake kleste jsou na tyhle GPH spojky a ocka potreba. aha oni to maj v kv elektru jako odkaz -montazni prislusenstvi
VW Sharan 2005, 1.9TDI, 85kW, AUY
Ford Galaxy 2002, 1.9TDI, 85kW, AUY

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“