ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od kubenec »

michall píše:Jen to chce do toho Elkasu zavolat, protože ne vše, co mají v ceníku, mají taky skladem. Vlastní zkušenost :(
Ale zde mají psáno skladem-ANO

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od M@rty74 »

Pokud jsi koukal do jejich eshopu tak tam mají skladem spoustu věcí, ale na prodejně prd... Taky vlastní zkušenost...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od michall »

Takže mě taky postihla výměna motorové pojistkovky .... tedy ... málem. Konec kabelu od altíku ztvrdlý, oko opálené, spoj mezi okem a pojistkou poněkud zoxidovaný. Celý jsem to očistil, dotáhl a nakonzervoval. V Elkasu jsem koupil na zkoušku 3 oka, otvor na M6, oka jsou na 6, 16 a 25qmm kabely a jsou od GPH, typ KU-L. 6 a 16 se dá použít bez úpravy, 25 je trochu širší, takže úprava pilníkem, ale v zásadě to nevadí, protože se jen dostane na šířku "chlívečku" a pojistky. Samozřejmostí je pečlivé očištění konce kabelu a použití odpovídajícího nástroje na lisování (na samodomo zapomeňte). Možná by šly použít i oka stáčená z plechu typu KU-SP, ale matroš mi připadá trochu tenký.
Přílohy
GPH 6 16 25.JPG
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
mirek22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 300
Registrován: 17.01.2010 22:00
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od mirek22 »

Chlapi jak chci odpojit ventilátor na Sharanu který je to kabel nebo pojistka ?
Z důvodu Flaschnuti řídicí jednotky spustí oba ventilátory a potřebuji je odpojit .
Passat Variant B7 /2.0TDI 103kw CFFB / Lane Assist / Sign assist / Discovery media PQ -DAB

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od michall »

... a souvislost s pojistkovkou v motoru a jejími závadami je jaká?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
mirek22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 300
Registrován: 17.01.2010 22:00
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od mirek22 »

Souvislost , chtěl bych vědět která pojistka nebo kabel je od ventilátoru abych ho odpojil .
Passat Variant B7 /2.0TDI 103kw CFFB / Lane Assist / Sign assist / Discovery media PQ -DAB

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od michall »

Jenže tady se řeší závady té pojistkovky, nikoli na co která pojistka je. Pojistky tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=17291" onclick="window.open(this.href);return false; . Nebylo by lepší opravit ten sw, než vypínat ventilátory pojistkou?

Min by to chtělo napsat, na jakém Sharanu chceš toto provést.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od michall »

"Nálezový" stav a stav po opravě. Podle Elsy je tam kabel 35qmm, nicméně na pohled je to spíš 25qmm. Oka na 35qmm a s otvorem na šroub M6 jsem nesehnal, takže jsem koupil spojky od GPH a z nich ta oka udělal (origo jsou plechová). Na 25qmm a M6 oka jsou, jen budou nejspíš potřebovat trochu úpravy (šířka a tloušťka v pojistkovce, u svorky na aku je to jedno).

Pro rejpaly - na fotce jsou prohozeny dva krajní vodiče.
Přílohy
pred.jpg
po.jpg
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Jakub_CB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.09.2017 20:49

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od Jakub_CB »

Ahoj Sharanisti, jsem čerstvým majitelem Sharana z roku 2005 1.9 TDI 96 KW (bez bufíku) jo a je to mé první auto :D

Mám auto pár měsíců a včera se mi rozsvítila kontrolka dobíjení a na palubce mi budík dobíjení klesl na 12V. Tak sem nelenil a pročetl forum a když jsem koukl do té kouzelné krabičky která tak ráda hoří nalezl jsem tohle :D. Má otázka zní, jaké má být správné pořadí kabelů ? Zatím sem to moc nezkoumal ale podle mě ten kabel co se mi utavil je od alternátoru ale co sem tu četl tak by měl být nahoře. Jak sami vidíte tak krabička už někdy hořela a je tedy možné že kabel od altíku pouze někdo posunul dolu?
Přílohy
IMG_20180502_072326.jpg

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od michall »

Zhora by to mělo být

Alternátor, pojistka 150A
Interiér, pojistka 110A
Ventilátor, pojistka 40 nebo 60A (podle typu motoru)
Ventilátor, pojistka 40A
Žhavení, pojistka 60A

a ty nožovky zhora
ABS, pojistka 30A
ABS, pojistka 30A
ŘJ, pojistka 3A

Podle stavu pojistkovky bych asi urychleně uvažoval o výměně, to "cosi" ve druhé pozici vypadá dost podezřele, pojistka to asi nebude, což znamená riziko požáru.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Jakub_CB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.09.2017 20:49

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od Jakub_CB »

Ok to sem si tak nějak myslel ALE nechápu jak mohlo doteď vše fungovat.Když by teda nějaký patlal zapojil alternátor na tu druhou svorku kde má být interiér kde je potom kabel od interiéru? Mám rádio delta 2,vyhřívaný sedačky senzory v předu i v zadu, vyhřívaný přední sklo a vše funguje :D

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od michall »

No vypadá to, že je to posunuté o jednu pozici. Pokud tam někde není volný konec s očkem a vše funguje, buď rád. Ve schématech je něco v tom smyslu, že motory ASZ to mají trochu jinak. Nicméně s výměnou pojistkovky moc neváhej.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od BOBSEN »

č. 1.JPG
Jo motory ASZ to mají takhle.

Jakub_CB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.09.2017 20:49

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od Jakub_CB »

Super díky moc za rady, Sharan jde do servisu na zadní péra a tlumiče tak se udělá i pojistkovka a raději nový kabel k alternátoru. Až bude doma dám vědět jak to dopadlo :)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od michall »

Vodič k altíku měnit nemusíš, stačí ho trochu zkrátit, očistit a nalisovat nové oko, viz můj příspěvek na téhle straně.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“