ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od jeff78 »

mohl by prosim sem nekdo hodit cislo te pojistkove skrinky co je tady vyfocena?? Mam sharana 2005. Prdpokladam ze je jedno jaky je motor :-)
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od Skyppy »

Tak podle ETKY by to mělo být číslo: 7M3 937 548 A.
Je to pro motory:
TDI PD 1,9 85kW
TDI PD 1,9 66kW
2,0 85kW
2,3 103kW 16V
2,8 150kW 24V
1,8 110kW 20V TURBO
a pro motor TDI PD 1,9 96kW je to číslo: 7M3 937 548 B

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od jeff78 »

dekuji moc a nevite kolik by takova krabicka stala. Teda jestli jde sehnet samostatne. K tomu ten kabel co je uplne v levo na kraji. Ten konektor jak se porad prehriva no spis tavi, tak se zacina podle me docela rozpadat.
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od Skyppy »

Jestli máš připojení k internetu, tak zkus chviličku hledat podle těch čísel. Já jsem našel třeba tady http://passatdily.cz/?page=zbozi&kategorie_id=144" onclick="window.open(this.href);return false;

petr-petr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 18.03.2011 17:06

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od petr-petr »

Auto1 píše:Ještě mám jednu teorii. Když máte špatné starty (stačí vybitá baterka+mráz nebo svíčky,špatné palivo a pod) a točíte dlouho startérem,tak potom se kabel nažhaví a zničí pojistkovku. Protože jinak běžně se tam nic nehřeje a je to studené.
Ahoj, dovolím si oponovat, touhle pojistkovkou neteče při startování žádný výrazný proud - leda ten co udržuje seplou cívku startéru....
Ale zato takový rozmrazování předního okna, ...... to je díl.
Taky mně vyhořela, ta první 150A - je od alternátoru, opravil jsem to snadno - vyškrábal ohořelý sr..ky vzal novou pojistku, všechny povrchy ok pečlivě očistil, oko s novou pojistkou spojil jen tak ve vzduchu, do vyhořelý díry nacpal "tekutý kov" (rychlý epoxyd) který zafixoval šroub pod pojistkou na straně oka a přišrouboval pojistku i na druhý straně.
Vše vypadalo skvěle, ale kabel se pěkně hřál dál, tak jsem zapnul rozmrazování předního skla, vzal multimetr a měřil.... přes pojistku to bylo pár milivoltů, ale z oka do kabelu (napích jsem ho asi cenťák od oka) bylo přes 300mV. Tak jsem musel "poopravit" i oko na kabelu tam byl problém - ale není to tak jednoduché, nakrimpovat něco na vypeklý a zoxydovaný kabel není sranda.
Sharan II. 2000 + 2009

Uživatelský avatar
homre
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 21.09.2010 22:27
Bydliště: Hořice

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od homre »

tak se hlásím do klubu vyhořelých pojistek,dost jsem se vyděsil když jsem vyděl zpečenou pojistkovou skřínku,po přečtení všech příspěvku zítra udělám potřebné kroky k odstranění závady,dám vědět jak to dopadlo,doufám že to bude jen slabý spoj ve skříňce :wink:
Ford Galaxy II 1.9TDI PD 85kw,tiptronic,rodinný bus a tahač
VW Passat,B5 variant,1.9 TDi,81kw,4motion

Uživatelský avatar
homre
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 21.09.2010 22:27
Bydliště: Hořice

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od homre »

tak už je to opraveno,všem děkuji za návody a poznatky,opravil jsem to podle vás a vše v pořádku,už se to nehřeje :wink:
Ford Galaxy II 1.9TDI PD 85kw,tiptronic,rodinný bus a tahač
VW Passat,B5 variant,1.9 TDi,81kw,4motion

Uživatelský avatar
wilíček
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.09.2011 21:06
Bydliště: Rakovnicko

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od wilíček »

Tak přátelé, plasty v pojistkové krabici jsem pálil také. Původní oprava, tj. proletování kabelu do nového oka pomohla dočasně, neb nyní se přerušilo spojení přímo v ploché pojistce těsně u šroubku. Plast pod pojistkou byl již tak načatý, že provozem se to nějak uklepalo. Nakonec koupena u AMD autodíly za 810,- Kč skříňka nová. Potíž je v tom, že měli pouze více používaný díl pod číslem 7M3 937 548A, kde je na pozici 2 a 3 pojistka 40A pro dva ventilátory. U mého motoru (96kW) je pojistka pro vent. jen jedna a to 60A na pozici 3 a 2. je neobsazena. Viz příspěvek od Skyppyho výše.
Ptám se zdejších mistrů, zda-li by bylo proveditelné, že ventilátor napojím na pozici 3. Bude tedy jištěn jen 40 A pojistkou místo 60A.
Druhá možnost, kterou se mě moc provádět nechce, že kabel od vent. nějak rozdvojím a připojím na 2. a 3. pozici. Bude jištěn 2 x 40A, tedy 80A.
Třetí další možnost, také se mě do ní nechce jít je, že ventilátor půjde do 1. pozice 60A místo žhav. svíček a ty místo vent. do 40A.

Foto v příloze:
Přílohy
Stará.JPG
Nová.JPG
VW Sharan II TDI, ASZ, 2005, šedo-modrá tmavá met.

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od romank52 »

Nie je jednoduchsie kupit jednu 60A poistku a tu druhu nechat neobsadenu?

Uživatelský avatar
wilíček
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.09.2011 21:06
Bydliště: Rakovnicko

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od wilíček »

Aha, teď, při bližším ohledání, jsem zjistil, že ploché pojistky jsou vyndavací. :oops: Tak použiju 60A z té staré "vypečené" krabice. Dík za trknutí. :D
VW Sharan II TDI, ASZ, 2005, šedo-modrá tmavá met.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od patper »

8O ...Ty kraaaaaso,to az si tu precte strejda,to bude facek :tongue: :laugh: :yahoo:

Uživatelský avatar
wilíček
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.09.2011 21:06
Bydliště: Rakovnicko

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od wilíček »

Ale nebude :) jsem v klidu... 8)
VW Sharan II TDI, ASZ, 2005, šedo-modrá tmavá met.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od vilik »

patper píše:8O ...Ty kraaaaaso,to az si tu precte strejda,to bude facek :tongue: :laugh: :yahoo:
Nebude. Mám to pod kontrolou. :smoke: :mrgreen:
Je fakt, že jsme pečlivě proletovali nové oko na kabel a ono to zažhavilo jinde. Teď snad bude od toho pokoj. Zajímavé je, že u některého, třeba desetiletého auta s touhle skříňkou není problém a jiný by to pomalu mohl měnit jak ponožky. :sorry:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od trepifajxl »

Tak jen aby jsi neměl novou nevyhořelou krabičku v krásně vyhořelým autě. Nechce se mi věřit, že jsi koupil je novou pojistkovku a chceš ji napojit na starý vyhřátý kabely, nebo pro pár ušetřených korun montovat starou vyhřátím zoxidovanou pojistku, která ti určitě zajistí kvalitně velký přechodový odpor k založení malého ohýnku.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od jeff78 »

wilíček píše:Tak přátelé, plasty v pojistkové krabici jsem pálil také. Původní oprava, tj. proletování kabelu do nového oka pomohla dočasně, neb nyní se přerušilo spojení přímo v ploché pojistce těsně u šroubku. Plast pod pojistkou byl již tak načatý, že provozem se to nějak uklepalo. Nakonec koupena u AMD autodíly za 810,- Kč skříňka nová. Potíž je v tom, že měli pouze více používaný díl pod číslem 7M3 937 548A, kde je na pozici 2 a 3 pojistka 40A pro dva ventilátory. U mého motoru (96kW) je pojistka pro vent. jen jedna a to 60A na pozici 3 a 2. je neobsazena. Viz příspěvek od Skyppyho výše.
Ptám se zdejších mistrů, zda-li by bylo proveditelné, že ventilátor napojím na pozici 3. Bude tedy jištěn jen 40 A pojistkou místo 60A.
Druhá možnost, kterou se mě moc provádět nechce, že kabel od vent. nějak rozdvojím a připojím na 2. a 3. pozici. Bude jištěn 2 x 40A, tedy 80A.
Třetí další možnost, také se mě do ní nechce jít je, že ventilátor půjde do 1. pozice 60A místo žhav. svíček a ty místo vent. do 40A.

Foto v příloze:
kolik ti prosim stala??
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“