Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MOTOR, AFN: Zapojeni čerpadla 10 nebo 7 a 3 pin konektoru
PříspěvekNapsal: 30.11.2010 20:07 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

29.11.2010

35

České Budějovice / Praha

Zdravím všechny členy klubu, poprvé v životě jsem si koupil MPV kvůli místu - rodině. Jedná se o VW Sharan TDI, r.v. 1997, 81kW, barva pampeliška (nebo kanárek), přivezl jsem si ho z Německa. Místo je parádní, dám do něj vše, bohužel nejede tak, jak má (netáhne). S tím jsem ho kupoval, Němec mi říkal, že je špatná váha vzduchu. Takže po dovozu jsem váhu vyměnil spolu s náplněmi, filtry a podtlakovým ventilem turba, ale pořád to netáhne, navíc teď mám problémy i se startováním a než se motor ohřeje, kouří. Mechanik mi říkal, že tlaky má motor dobré, vstřiky jsou také bez problémů, ale že je chyba v čerpadle a že do motoru jde málo nafty. Takže jsem koupil čerpadlo z Passata TDI, stejný rok. Je úplně stejné, ale problém je v zapojení elektriky - na Sharanu mám jednu zásuvku s deseti bity, to druhé čerpadlo má dvě se sedmi a třemi bity. No, na počet to sedí, ale těch sedm drátů je černých a nevíme, jak to zapojit (pořadí), aby vše šlo kam má. Takže Sharan je momentálně na dílně se sundanými rozvody a nevíme, co s tím. Nemáte někdo tip nebo nějakou dokumentaci?

Předmět příspěvku: Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi
PříspěvekNapsal: 30.11.2010 20:59 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

04.04.2008

955

u Turnova

Je to jednoduché. osmipinová piny 1-7 přendáš do desetipinový 1-7, třípinová 1-3 = 8-10 v desetipinový, to znamená 1=8 atd.

Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Předmět příspěvku: Čerpadlo AFN
PříspěvekNapsal: 13.12.2010 23:11 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.05.2010

150

Žandov u CL

prosím o radu,potřebuju přepinovat čerpadlo ze dvou zásuvek za jednu,3 a 7 pin na 10 pin,má někdo stímhle mzkušenost???auto mi stojí už jen kvůli tomuhle problému.Mám Sharana,a motor s čerpadlem co jsem koupil pochází z Toleda,taky 81 kw AFN :?

Předmět příspěvku: Re: Čerpadlo AFN Zapojeni 10 alebo 7 a 3 pin konektoru
PříspěvekNapsal: 14.12.2010 02:25 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

3915

Trnava

Pozri hore

Diagnostika a opravy aut (aj mimo VW koncern), bufikov, inteligentne riadiace jednotky nezavysleho kurenia z vlastneho vyvoja, oprava a preprogramovavanie budikov (modifikaciou ich vlastneho sw nie nalievanim ineho sw na slepo) zmena podsvietena, Opravy MAXI a POLO DOTov a montaze vybav do SAG aj inych aut na urovni fabrickeho prevedia, Kompletny servis autoklimatizacii vratane vyplachov chladiaceho okruhu koly dekontaminacii pri dlhom otvoreni alebo po havarii kompresora. 0905/387337

Předmět příspěvku: Re: MOTOR, AFN: Zapojeni čerpadla 10 nebo 7 a 3 pin konektoru
PříspěvekNapsal: 14.12.2010 10:59 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.05.2010

150

Žandov u CL

Paráda,chvála vwclubu :D

Předmět příspěvku: Re: MOTOR, AFN: Zapojeni čerpadla 10 nebo 7 a 3 pin konektoru
PříspěvekNapsal: 14.12.2010 23:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.05.2010

150

Žandov u CL

ještě takový detail,když jsem ten starý motor dřív startoval,než šel ven,tak jsem mu musel přihžavovat vždycky,i v létě...Předvstřik a vše kolem čerpadla,hžavícího relátka a svíček bylo OK..čerpadlo dávalo málo nafty,alespoň jsme si to všichni mysleli a myslíme,i mechanici z Boshe servisu...jenže dneska jsem přepinovával ty kabely a zásuvku na nový motor,co má ty zásuvky dvě,a při tom vypichování kabelů jsem zjistil,že pin číslo 10 byl přerušenej.....může to být zrovna ten kabel co má vliv na naftu a předvstřik,nebo startovací dávku paliva???ty kabeli by mě zrovna nenepadly že by mohli být přerušený,a to jsem měl jak rozvody,tak i podle TDI grafu všechno v pořádku :roll:

Předmět příspěvku: Re: MOTOR, AFN: Zapojeni čerpadla 10 nebo 7 a 3 pin konektor
PříspěvekNapsal: 01.01.2012 21:39 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.08.2010

118

Karlovy Vary

Zdravím. Tak taky usěšně předěláno z 10 pin. konektrou na dva 7 a 3 pinové. Vyřešil jsem to ale výrobou redukce. Ze starýho nefunkčního čerpadla jsem ucvakl ten 10 pin. konektor s dostatečně dlouhými kabely. Jsou všechny černý ( ty co vedou do el. hlavy) ale jsou na nich napsaný čísla do jakýho pinu patří tak není problém. Pak jsem sehnal zásuvky z kabeláže z vraku kde byla dvoupinová zásuvka. Já konkrétně ze Seatu Toledo a kabely jsem napojil do příslušných pinů. Jinak ten 3 pinový konektor je v poho pač tam vedou 2 kabely k ventilu předvstřiku a jeden na stop ventil. No redukce hotová a tejkonc můžu dát v poho dvokonektorový čerpadlo a nebo se vrátit zpátky k jednokonektorovému :).

Galaxy 1,9 TDi 81Kw, r.v. 99,7 sedaček, šedý interirér, 6x el okna,přední okno vyhř.,otočné sedačky, bez PC a vyhřevu sedaček:-(, dodatečně tempomat,okna v dalce, Galaxy II 85 KW PD r.v.2000, VAG 304 CZ + KKL kabel.

PříspěvekNapsal: 01.01.2012 22:20 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.08.2010

118

Karlovy Vary

Ještě prosbičku nevíte někdo jestli naftový čerpadlo z motoru 66 Kw je stejné jako z 81 Kw? chtěl bych si pořídit jedno do náhrady a jestli si na to mám dát pozor a nebo je to stejný? Myslím tím vnitřek. Průměr pístku a nebo cokoliv v čem by mohl být rozdíl. A pokud je rozdíl tak jak poznám to z 81 Kw. Nebo kdo ví kam mně nasměrovat kde se to už řešilo. Já tady sedím už nějakou hodinku a pořád to nemůžu najít ani zjistit. Díky moc všem.

Galaxy 1,9 TDi 81Kw, r.v. 99,7 sedaček, šedý interirér, 6x el okna,přední okno vyhř.,otočné sedačky, bez PC a vyhřevu sedaček:-(, dodatečně tempomat,okna v dalce, Galaxy II 85 KW PD r.v.2000, VAG 304 CZ + KKL kabel.

PříspěvekNapsal: 05.01.2012 21:11 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.05.2010

1291

Zvolen pracovne B.Bystrica

Uz som aj ja presiel tim prepinovanim,po jednom kabliku som cvakal z jednej a druhej koncovky a letoval a daval zmrstovaciu hadicku,robota trosku na draka ked to clovek letuje na zemi :lol: inac su cerpadla s jednou a dvojdielnou remenickou nato si treba dat pozor lebo by sa musel menit aj drziak cerpadla.to dvojremenickove sa aretuje do telesa cerpadla a to jednoremenickove sa aretuje pri rozvode na telese drziaka cerpadla.su este rozdieli na hlave cerpadla su 10mm,11mm a 12mm auto ti pojde ked kupis aj s inym priemerom hlavy len nemusy byt vykon ako predtim a budes to musiet riesit upravou map v RJ

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 25.03.2016 22:18 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.05.2008

150

Liberec

Ahoj, mam dotaz je stejné čerpadlo z TDI octavia Golf 4 apod.?
Vím že má jinak řešenou řemenici,ale tělo čerpadla vypadá stejně, je tomu tak?

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 26.03.2016 14:27 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.02.2009

400

Štúrovo, Slovensko

rozdiel je v nastaveni pociatku vstreku a prirube cerpadla ktora ide do drziaku ale vsetko sa da :mrgreen: Ja to mam uz za sebou a mam tam jeckove cerpadlo to je 11 mm hlava a bolo na oktavke r.v.2002. toto si nastuduj a das to http://www.myturbodiesel.com/wiki/alh-injection-pump-swap-conversion-mk3-tdi-engine/. musis dat zvacsit otvor v drziaku a krycom plechu a zobrat z cela remenice aby sa Ti to voslo pod plastovy kryt rozvodov to je ta uprava inak vsetko ostatne v pohode...pre inspiraciu foto z mojej upravy prve foto upraveny drziak Ja som si zohnal za par supov druhy a ten som dal upravit a kryci plech rozvodov som vybrusil na aute po osadeni druheho drziaku cerpadla so zvacsenym otvorom....

Přílohy:
IMAG0132.jpg
IMAG0132.jpg (241.89 KiB) Zobrazeno 1376 krát

IMAG0133.jpg
IMAG0133.jpg (69.53 KiB) Zobrazeno 1376 krát

IMAG0134.jpg
IMAG0134.jpg (217.74 KiB) Zobrazeno 1376 krát

IMAG0135.jpg
IMAG0135.jpg (216.88 KiB) Zobrazeno 1376 krát

IMAG0136.jpg
IMAG0136.jpg (185.39 KiB) Zobrazeno 1376 krát

PříspěvekNapsal: 26.03.2016 14:35 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.02.2009

400

Štúrovo, Slovensko

a este jedna foto

Přílohy:
IMAG0137.jpg
IMAG0137.jpg (88.65 KiB) Zobrazeno 1376 krát

PříspěvekNapsal: 26.03.2016 21:03 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.05.2008

150

Liberec

Hezkýýý! moooc díky!!

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 26.03.2016 21:15 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

04.04.2008

955

u Turnova

Pokud by jsi chtěl implantovat čerpadlo z motoru Octavka 1 a spol na motor AFN, AVG , 1Z tak mám na prodej protočený (upravený) držák příslušenství. Stačí napsat, nebo zavolat 603 485 666, Turnov.

Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]