PALUBNÍ POČÍTAČ: ukazuje vám dojezdové kilometry?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fana
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fana »

vilik píše:Ten dojezd je dán ŘJ(naprogramováním), nebo se dá nějak nastavit přes VAG? Považuji to taky docela za užitečnou věc.

Jedna otázka k polemice. Jak se to zachová, když do nádrže místo 75 naperu 85 l nafty, na při plné nádrži a postupně při vyprazdňování. Teoreticky by to mělo zpočátku ukazovat dojezd jako na 75 l (prvních 10 l) a v okamžiku, kdy by množství pokleslo pod těch 75 l, měl by se začít měnit i dojezd. Ale to je z mé strany teorie. Co praxe?
Já mám Galaxyho I, rv. 1998 a dojezdové km mi to ukazuje. Jako hejhulakovi, sice nemám verzi Ghia, ale mám v tom autě snad všecko, na co pomyslíš. Jinak když se tam natankuje 85l nafty, tak ti to tak 300km ukazuje dojezd furt 999 (asi to neumožňuje zobrazit větší číslo) a pak to pozvolna klesá. Když máš dojezd 100, 50, 40 a myslim 20, tak tě to upozorní blikáním. Ale mám vyzkoušeno, že i když se ti ukáže 0, tak jsem ještě asi 20km dojel k pumpě (v kopcích s plnym autem, ale už jsem měl dost nahnáno :-)). Jsem se dočetl v manuálu k Sharanu, že rezerva je nějakých 8l. Těžko ale říct, jestli tam ještě 8l je, když ukazuje dojezd nulu (a ručička palivoměru je úplně dole) nebo jsou tam fakt už jenom výpary. :-)

Uživatelský avatar
kedaR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od kedaR »

Shemik píše:Kuci a nevite nekdo jak je to u polodotu, maji take ukazovat dojezd :?: Mam polodot zatim bez ovl. packy, tu hodlam dokoupit a doinstalovat, takze by to pak melo ukazovat ty casy, prumery a pod., ale bude ukazovat take dojezd, asi ne coz :?:
Zaleží jaký máš kámoš je to dáno už budíkami některé mají starší soft bez dojezdu a některé polodoty dojezd mají jeden polodot i s dojezdem a češtinou prodám ale je z Alhambry.Až budeš kupovat páčku nezapomeň na zadní stěrač všechny páčky ho nemají.
Alík a asi 160 kobylek

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

VAG: Zobrazují se vám dojezdové km? Jak nastavit?

Příspěvek od Auto1 »

Nevím kde,ale někde někdo něco :) tvrdil,že mu ukazuje šaryk dojezdové km,a nebyl sám,kdo to tvrdil,a prý na roce 2000 nebo 2001,jestli se nepletu.
Prošel jsem 15stránek a nikde tady není ani ´tuk (nebo špatně vidím)
Tak má někdo info,jak se to nakóduje ve VAGu?
Standardně se to nezobrazuje asi nikomu,ale třeba to má někdo už nastavené,ani neví jak...
Tak se aspoň nahlašte,jestli to někomu počítač zobrazuje,kolik ujede km než dojde palivo.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

MOTIF
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.10.2007 22:27

Re: VAG: Zobrazují se vám dojezdové km? Jak nastavit?

Příspěvek od MOTIF »

Ja teda PC zatim nemam, ale mam tusení, že to je snad standartní funkce, ne??

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: VAG: Zobrazují se vám dojezdové km? Jak nastavit?

Příspěvek od Auto1 »

Standartně jsem to na autě Sha/Alh/Gal do roku 03 neviděl,řešilo se to támhle a tadyhle,a dohromady to nikdo nemá,a kdo to má,toho podezřívám,že má budíky z roku 03 nahoru,nebo že přidal komfortku,nebo měnil ji,jinak to nechápu.
Prostě jsem nenašel ani volný kanál,kde by se to dalo nastavit,ale zase když se to překóduje,tak se kanály otevřou,to je fakt.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: VAG: Zobrazují se vám dojezdové km? Jak nastavit?

Příspěvek od jenda »

Je to otázka firmvare ale jde snad přepsat nebo tam nalít z r. 2003,
kdyby to chtěl někdo zkoušet tady je obsah paměti, který dojezd umí :D :
Přílohy
7M3920840N.ZIP
(982 bajtů) Staženo 519 x
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: VAG: Zobrazují se vám dojezdové km? Jak nastavit?

Příspěvek od Auto1 »

jenda píše:Je to otázka firmvare ale jde snad přepsat nebo tam nalít z r. 2003,
kdyby to chtěl někdo zkoušet tady je obsah paměti, který dojezd umí :D :
To je vtip,nebo fakt?
Tak ještě napiš postup přesně,jak tam ten soft do budíků nacpat? Na to asi je potřeba "lepší" kabel,a supervag ne?
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: ukazuje vám dojezdové kilometry?

Příspěvek od jenda »

Budíky dojez opravdu standardně umí až od modelového roku 2003, z toho roku jsou také ty budíky 7M3 920 840 N ze kterých je ten soft co jsem dal do přílohy, Přelít ho ale neumím, obrať se na klubáka MKtecha, ten umí softvare přepisovat, popřípadě dojezd dodělat.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
VanBasco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 14.10.2007 10:56
Bydliště: okres Nové Mesto nad Váhom

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: ukazuje vám dojezdové kilometry?

Příspěvek od VanBasco »

Caute mam TDI Galaxy Ghia r.v. 1998 a dojazd ukazuje , ale neni to len asi meranie stavu nadrze, lebo ono sa to meni od stylu jazdy.
Zdravi
VanBasco

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: ukazuje vám dojezdové kilometry?

Příspěvek od motorpower »

Narazil jsem na debatu.... přepis není problém.
http://www.sgs-servis.cz

Uživatelský avatar
LuKynoBocino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 07.07.2008 21:19
Bydliště: Východní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: ukazuje vám dojezdové kilometry?

Příspěvek od LuKynoBocino »

po dlouhém bádání se mi podařilo na maxidotu dodělat dojezd na alhambře 2001.....nejdřív sem tam nalil soft co tady dal na stáhnutí jenda - dojezd se sice k mé radosti ukázal,ale bohužel budíky ukazovaly nesmysl a navíc přestaly svítit.takže se musí upravit původní soft a nahrát ho tam....
LuKyno

fotky žamberk 2012 : https://plus.google.com/photos/10804876 ... 6758762865" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
SCULLY-1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: ukazuje vám dojezdové kilometry?

Příspěvek od SCULLY-1 »

LuKynoBocino píše:po dlouhém bádání se mi podařilo na maxidotu dodělat dojezd na alhambře 2001.....nejdřív sem tam nalil soft co tady dal na stáhnutí jenda - dojezd se sice k mé radosti ukázal,ale bohužel budíky ukazovaly nesmysl a navíc přestaly svítit.takže se musí upravit původní soft a nahrát ho tam....

Svatá pravda :lol:
DIAGNOSTIKA, CHIPTUNING, (VAG,TACHO,PIN)dojezd km na budíkách,ELEKTRIKÁŘ, kompletní SERVIS vozů
specializace na Galaxy, Sharan, Alhambra :-) opravy Maxi i polodotů tel.605040040

Uživatelský avatar
Luca_69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: ukazuje vám dojezdové kilometry?

Příspěvek od Luca_69 »

Tak tedy otázka zní:

Co všechno lze nahrát u Sharika I., do budíků s počítačem navíc (jako například dojezd na nádrž)??

a znáte nekdo cenové relace ?

A nekoho kdo by to flashnul s jistotou a graciézností a třeba i šarmem sobě vlastním beze strachu že o budíky příjdu ?
http://WWW.MAJESTYCLUB.CZ" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
p.kouda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 05.11.2009 08:09
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: ukazuje vám dojezdové kilometry?

Příspěvek od p.kouda »

LuKynoBocino píše:po dlouhém bádání se mi podařilo na maxidotu dodělat dojezd na alhambře 2001.....nejdřív sem tam nalil soft co tady dal na stáhnutí jenda - dojezd se sice k mé radosti ukázal,ale bohužel budíky ukazovaly nesmysl a navíc přestaly svítit.takže se musí upravit původní soft a nahrát ho tam....
AHOJ :lol: můžeš nám poradit jak tam dodělat ten dojezd :?: Moc děkuji. Sharan 2001 :(
Prodej zahradní a lesní techniky STIHL

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: ukazuje vám dojezdové kilometry?

Příspěvek od Honza42 »

Neporadím, ale jen upřesním. Dojezd to počítá podle spotřeby za posledních pár km jízdy. Prostě kolik by to ještě ujelo, kdyby průměrná spotřeba byla taková jako za posledních cca 10km (to nevím, odhaduji to) Takže když jedete třebas dlouho do kopce a pak se to zlomí z kopce, tak se dojezd zvýší a naopak. Je to poměrně přesný, ještě nikdy to neselhalo. Už jsem jel párkrát i s dojezdem 0km, ale to jsem se hodně bál. Celkem standartně tankuju 70litrů. Mám "minidot" 2003.
Sharan 1,9 PD 96kW 2/2003

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“