AUDIO: výměna rádia za Sony, jiné koncovky

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
jmichalko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prievidza SK

AUDIO: výměna rádia za Sony, jiné koncovky

Příspěvek od jmichalko »

Čo všetko treba prerobiť, aby som mohol vymeniť autorádio VW Sound 2 za rádio SONY, ktoré má celko iné koncovky.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

zkusil bych na to sehnat přechodky.Podle mne by se to mělo dát sehnat bohužel nevým jaké jsou koncovky na origo rádiu.A nebo to přepinovat na ISO

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

Tak tak,delaji se redukce.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorádio SONY

Příspěvek od patper »

jmichalko píše:Čo všetko treba prerobiť, aby som mohol vymeniť autorádio VW Sound 2 za rádio SONY, ktoré má celko iné koncovky.
Zde maji redukce:http://www.aprofi.cz/scripts/zbozi.php? ... ozi&KID=89

Uživatelský avatar
matyasss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TRUTNOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matyasss »

no ja se obavam ze to tak jednoduche nebude...nedavno jsem resil stejny problem.....a nakonec jsem si to radio radsi nechal v aute......totiz nenasel jsem nikde koncovku ktera by prevedla 12 repro na klasicke 4 repro v iso....druha vec je to ze toto autoradio SOUND 2 nema v sobe zesilovac tudiz musi byt nekde ukryty v aute pravdebodobne v palubce...reseni by bylo natahnout znovu vsechny kabely od kazdeho reproduktoru zvlast a do toho se mi nechtelo.....tot ma zkusenost....jinak po vymene reproduktoru hraje naprosto uzasne i tuner mam kvalitni...jedina navyhoda je ze changer neumi MP3 :( ....
jeste me napada ze mozna ta redukce existuje jenom zjistit ktery vyrobce delal toto SOUND 2 autoradio pro VW.....grundig nebo blaupunkt vetsinou...jinak v tom odkazu na ty redukce jsou sice na sony...ale ze sony na iso a ty nepomuzou

Uživatelský avatar
jmichalko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prievidza SK

Příspěvek od jmichalko »

Prave sme to s odborníkom pozerali a zistili, že rádio Sound 2 nemá zosilovač, našli sme ho pod rádiom. Presne ako hovoríš, bolo by treba natiahnúť káble a to som už rezignoval a nechal pôvodné rádio. Zistili sme že v prípojke na repro je tiež prípojka na cd wechsler je to napojené do rádia, avšak nevieme zistiť, kde by mohol byť druhý koniec, alebo kde mohol byť wechsler umiestnený. Pod sedačkami nie a ani v zadných odkladacích poličkách. Aký druh wechslera môže vlastne komunikovať s rádiom Sound 2 ?

Uživatelský avatar
matyasss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TRUTNOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matyasss »

jmichalko píše:Prave sme to s odborníkom pozerali a zistili, že rádio Sound 2 nemá zosilovač, našli sme ho pod rádiom. Presne ako hovoríš, bolo by treba natiahnúť káble a to som už rezignoval a nechal pôvodné rádio. Zistili sme že v prípojke na repro je tiež prípojka na cd wechsler je to napojené do rádia, avšak nevieme zistiť, kde by mohol byť druhý koniec, alebo kde mohol byť wechsler umiestnený. Pod sedačkami nie a ani v zadných odkladacích poličkách. Aký druh wechslera môže vlastne komunikovať s rádiom Sound 2 ?
podivam se jestli na nem nebude nekde znacka...ale myslim si ze nebudu daleko od pravdy kdyz reknu ze to bud nejspis blaupunkt......jinak ten stejny changer tu nekdo nabizi..za rozumne penize

Uživatelský avatar
vw frog
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 22.04.2008 23:55
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: výměna rádia za Sony, jiné koncovky

Příspěvek od vw frog »

Ahoj,čtu vaše příspěvky k autorádiu SONY.V květnu jsem si koupil rádio od SONY
model MEX-BT 2600.Je to rádio s Bluetooth,takže nemusím mít v uchu žádnej bordel :lol:
Po vyndání origo rádia jsem z krabice od SONY vyndal redukční ISO konektor a zapojil.
Hraje všech 10 repro.
SHARAN I 1,9TDII1998,81kW SKATER
Prodejce nových vozů SEAT

Uživatelský avatar
berrky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AUDIO: výměna rádia za Sony, jiné koncovky

Příspěvek od berrky »

vw frog píše:Ahoj,čtu vaše příspěvky k autorádiu SONY.V květnu jsem si koupil rádio od SONY
model MEX-BT 2600.Je to rádio s Bluetooth,takže nemusím mít v uchu žádnej bordel :lol:
Po vyndání origo rádia jsem z krabice od SONY vyndal redukční ISO konektor a zapojil.
Hraje všech 10 repro.
No to me tedy rekni, jak ti to mohlo pasovat! Mam take Sharan 98, 81kW tdi a kdyz jsem to origo radio vyndal, tak tam byly konektory, ktere zdaleka nepasuji do redukce od SONY! Radio uz mam doma, chtel jsem ho zapojit, ale ejhle na origo radiu vw jsou 3 konektory uplne jineho rozmeru...
Nafťáci všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
pipo1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 08.08.2008 18:26
Bydliště: Ustecky kraj-Kadaň-----Vwelemín
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: výměna rádia za Sony, jiné koncovky

Příspěvek od pipo1 »

Zrovna resim ten samej problem nejde to tam koncovky na sebe nepasujou hlavne repro ostatni neni problem predelat na ISO.tak musim cist a hledat myslim ze nejsem sam.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: výměna rádia za Sony, jiné koncovky

Příspěvek od michall »

Koncovky, resp. redukce hledejte třeba tady
http://www.gme.cz/cz/index.php?page=product&id=22132896
http://www.stualarm.cz/kategorie/car-au ... konektory/
http://www.ame.cz/Prislusenstvi-pro-aut ... radia.html
http://autohifi.e-conrad.cz/auto-hifi-p ... ery+c7812/

je jich tam spoustu, čímž ovšem netvrdím, že všechny. Pak už jedině sehnat protikus konektoru, co je v autě a v autorádiu, popis zapojení a samo-domo.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
pipo1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 08.08.2008 18:26
Bydliště: Ustecky kraj-Kadaň-----Vwelemín
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: výměna rádia za Sony, jiné koncovky

Příspěvek od pipo1 »

Diky :idea:

Uživatelský avatar
vw frog
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 22.04.2008 23:55
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: výměna rádia za Sony, jiné koncovky

Příspěvek od vw frog »

pipo1 a berrky

Opravdu jsem s tím neměl žádnej problém.A dokonce funguje i vypnutí rádia při vytažení
klíčku ze zapalování.
FROG
SHARAN I 1,9TDII1998,81kW SKATER
Prodejce nových vozů SEAT

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“