NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Eizo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 26.09.2007 09:15
Bydliště: u Bruntálu

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od Eizo »

Kupoval jsem olej v Olejspolu v Opavě Valvoline DURA BLEND Diesel 5w-40 VW505.01 za 229 Kč myslim, že je to taky slušna cena.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od jenda »

Cyp_the_trestacz píše:Lidi, nečetl jsem to celý, takže doufám, že to tu už neni. V ELITu je olej BP pro PD 505.01 za nějakejch 220kč/litr.. Zatim spokojenost..
Mám ho v motoru také :D a měním ho když auto začne nadávat že je ho málo, což bývá cca po 13 - 14 t km.

Uživatelský avatar
marcello
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od marcello »

Tak na mě po 5tis houkla kontrola oleje (měrka byla suchá)a musel jsem dolít 1 litr...je to normálka, nebo se někde rodí problém??? marcello

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od Slavoš »

Dolití pár deci po 5-ti tkm,není problém,ale litr je moc i když ani to nemusí být problém.Já během 15 tkm doliju necelý litr.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
humr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od humr »

Ahoj,
leju Paramo, Mogul Racing S Pro, http://obchod1.paramo.cz/Common/Katalog ... AP=V531395
Porizovaci cena cca 200/litr, podle odebraneho mnostvi i min :). Neprijemny je, za Paramo ma jen nekolik maloobchodnich prodejen po republice. Kamarad mi to vozi z Kolina. U pump jsem ho nikde neobjevil.

M.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od Shemik »

Ahoj Humre,
vítej v nejlepším fóru o vozech Sharan Alhambra a Galaxy v ČR
Buď zde jako doma. Tady je pro Tebe menší úvodní info:

:arrow: Jakoukoli informaci budeš potřebovat, najdeš
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 41&start=0 v tématu
ABECEDNÍ SEZNAM VŠECH TÉMAT V SEKCI SHARAN - SHARAN SHERLOCK a pokud ji tam nenajdeš, tak tam vyhledej příslušné téma, které se týká Tvého problému a napiš svůj dotaz tam. Pokud nenajdeš ani příslušné téma, které se týká Tvého problému, tak založ nové a napiš svůj dotaz do něj.
:arrow: Pro začátek také určitě koukni
sem: http://www.vwc.cz/viewtopic.php?f=50&t= ... 4b#p346578 do tématu
NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA a další info - ČTI NEŽ NAPÍŠEŠ. Mimo jiné se tam dozvíš, jak ve svém příspěvku opravit chybu po jeho odeslání, kdy a jak lze vlastní příspěvek smazat, jak vkládat do příspěvků fotky a jiné soubory, jak a kdy zakládat či nezakládat nová témata, jak používat Poptávku a Nabídku a další informace potřebné ke správnému a jednoduchému používání Sharan-fóra. Přečtení návodu Ti zabere 3-4 minutky, ale v budoucnu Ti ušetří spoustu času a práce s vyhledáváním, psaním a odesíláním potřebných informací zde ve fóru.
:lol: Chceš-li, napiš něco o svém mazlíkovi nebo o sobě
sem: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16504 do tématu
Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové ..., ostatní Tě zde rádi uvítají, případně se
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16360 v tématu
FOTKY VAŠICH MAZLÍKŮ: Vaši megaprostoroví krasavci pochlub se svým mazlíkem na fotkách.
:arrow: Pokud by sis s něčím nevěděl rady, tak se na mě obrať přes SZ (soukromu zprávu) nebo e-mail. :mail:
Zdraví Tě Shemik moderátor. 8)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od michall »

Přidám se k tazatelům: používáte někdo Mogul Super 1 Pro 0W-30? Mám TDi PD, olej splňuje VW 506.01, za 300Kč v Autokelly. Přiznám se, že jsem ho koupil na krátkodobé dolití, auto řvalo, že nemá olej, měrka byla olejová na špičce. Koupit/nekoupit na celkovu výměnu?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od majatrabi »

TO michall: Dnes můžeš použít olej od jakéhokoliv výrobce olejů. Musí, ale splňovat viskozitní a výkonostní klasifikace, které udává výrobce aut. Moc se nedoporučuje míchat značky oleje. Třeba když použiváš Texas tak nepoužívat na dolití Mogul, ale opět Texas.
Více informací ohledně olejů si můžeš přečíst na - http://www.oleje.cz

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od PajaS »

Pro pražáky: Kdybyste někdo ujížděl na Castrolu 505.01 tak v Mako Car Styling ho teď maj za 259,- s DPH.
http://www.mako-carstyling.com/index2.php?menu1=oleje

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od michall »

to: majatrabi: Auto mám chvíli, takže ani nevím co tam je za značku oleje. Za chvíli mě čeká výměna, takže to dolití jiným olejem by snad nemuselo tolik vadit. Spíš mi šlo o to, jestli není ten Mogul nějaká s....a - přece jen patří k těm levnějším.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od michall »

Tak, výměna je tady, ale jsem z toho volajaký zmetěný. V návodu, co jsem stáhnul tady na fóru, se píše, že "... používat výhradně olej dle VW 506 01 ...", z návodu, co jsem dostal k autu (v němčině), jsem vydedukoval, že by to měl být olej dle VW 505 01 (o 506 se tam nepíše nic) a v SAG Jak na to je podle tabulky taky VW 505 01. Co tam teda mám dát ?? 505 nebo 506 ?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
lapaja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwer
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od lapaja »

Já mam za to,že 506 01 je longlife, tak jestli to máš teď na autě nastavený na longlife tak asi nech tento. Já mam ten samej motor a dávám tam 505 01 5W40,měnim olej po 15tis to je asi tak co najedu za rok. Ten longlife se mění něco okolo 20tis - 25tis a má snad 2 roky provozu. Jinak mě opravte.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od michall »

Asi hloupej dotaz: jak poznám s Longlife a bez Longlife ? Myslím si, že nemám.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
lapaja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwer
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od lapaja »

tak zjisti kdo dělal poslední výměnu oleje nebo jestli neni v motoru cedulka s výměnou oleje a typ a možná v servisce. Tím 505 01 nic nezkazíš,jenom to budeš měnit častěji něco mezi 10ti - 15tis.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od michall »

Tady je kus servisky z dojčlándu, v jednom místě se píše o 506.01, ale olej je měněný chaoticky - někdy po roce, někdy po 2, někdy dokonce po půl roce, podle kilometrů je to většinou po přibližně 15t-16t, ale v jednom případě dokonce po asi 45t ?? V servisce je poznámka rukou" ... Pumpe-Duse Ol VW-Norm 505 01 ...". Když tam naleju 505 01 Starline NA-PD od Autokelly za 1060Kč s dépéhá za 5 litrů, vydrží mi tam těch 15tkm/12měs ??
Přílohy
Scan10078.JPG
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“