NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
armanny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 15.02.2012 12:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od armanny »

to je v pr*eli, už jsem vážně nasraný. Tohle není normální...
Zajímalo by mě jestli jsem si jízdou cca 4km mohl zadělat na nějaký problém.

Kolik hadice cca odhadujete ať to má přepad a můžu vycucat? :?
VW CADDY MAXI LIFE 1.9 TDI 77kW BLS, rv.09,

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od smolda »

Použij šprycku, necucej to, po*ereš se :laugh: Hadičku asi tak 90cm.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
armanny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 15.02.2012 12:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od armanny »

šprcku bych doma ještě našel, ale šprycku těžko.. :D
Nechce se mi to znova startovat, navíc zítra svátek :x
VW CADDY MAXI LIFE 1.9 TDI 77kW BLS, rv.09,

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od Marek77 »

Nic se nemůže stát. Nějaké čtyři kilometry nic nezpůsobí. Otázkou zůstává, proč je toho oleje víc, než má být. Přece mi neříkej, že mechanik v servisu dobrovolně do motoru naplní víc oleje, než zákazníkovi naúčtuje.

Buď místo čtyř litrů nalil pět (což by odpovídalo centimetru nad MAX a především by to muselo být viditelné na faktuře), anebo starý olej nevypustil všechen a něco v motoru zůstalo. Ať tak či tak se jedná o diletanta. Když měním olej, vždy musím jeho hladinu v motoru překontrolovat dřív, než to předám majiteli. Drtivá většina majitelů a uživatelů aut o nějaké hladině oleje nemá ani tucha a za celé roky, co s autem jezdí, ani jednou nějakou měrku nevytáhnou. Mnozí ani nevědí, kde taková měrka je, nebo že by se mělo tu a tam něco kontrolovat. Takže zdaleka ne každý je takový, že po výměně oleje si to doma překontroluje.

Každopádně myslím, že takový člověk by na moje auto už nikdy ani nesáhnul.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od smolda »

Marku, odkud jsi, z Marzu? Lidskej faktor nemá žádný omezení, a že někdo nalil o litránek víc? Jestli tam dělá mechoše Maďar a Nebo Ukrajinec, není se čemu divit.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od Marek77 »

Proto píšu diletant.

Ovšem za sebe si myslím, že nenalil víc, než by se mělo, ale spíš nevylil vše staré.

yrral
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.06.2009 11:45
Bydliště: Praha Západ

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od yrral »

V autě mám olej 10W-40 (500.00). Mohu dolít 15W-40 (501.01). Dle návodu jsou doporučený 500.00 i 501.01 a je tam i uvedeno, že při doplňování je lze míchat. 10W-40 je ale polosyntetika a 15W-40 je minerální. To to opravdu nevadí? Nouzově jsem musel dolít olej 15W-40 do 10W-40 a brzy poté mi odešla svíčka, tak jestli to nemůže spolu nějak souviset.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od Marek77 »

Opravdu to ničemu nevadí. Že minule odešla svíčka, to musela být shoda naprosto nesouvisejících náhod. Zapomeň na pojmy "minerál", "polosyntetika" a další nesmysly - to je dost zavádějící terminologie. Navíc není vždy pravdou, že oleje 10W/40 jsou vždy částečně syntetické - mnohdy jsou to čisté 100% minerální oleje. A navíc, což je v tomto případě nejdůležitější fakt, mísení minerálních a neminerálních olejů ničemu nevadí.

Nicméně specifikace, které jsi uvedl, jsou dané pro benzinové motory. Máš tedy benzinový motor? Z podpisu soudím, že ano. A rovněž předpokládám, že olej měníš v pevném výměnném intervalu max. 15.000 km nebo rok.
Pak tedy věz, že do svého motoru smíš použít jakýkoli olej specifikace VW 500 - VW 504 (čísla za tečkou, tedy doplňková část specifikace, nejsou v tomto případě důležitá) a lze je v motoru i vzájemně mísit v jakémkoli poměru. Každý "srdcař" by řekl, že nejlepší je dolévat vždy ten olej, který zrovna v motoru je. Ano, je to nejlepší, ale není to nezbytně nutné.

Pokud budeš mít v motoru Mobil1 se specifikací SAE 0W/40 (VW 502.00) a doplníš ho litrem Mogulu Felicia se specifikací SAE 15W/40 (VW 501.01), motoru to vůbec nevadí a nijak mu to nemůže ublížit. Oba typy jmenovaných olejů plní specifikace dané výrobcem motoru a tudíž nemůže být problém.

yrral
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.06.2009 11:45
Bydliště: Praha Západ

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od yrral »

Dík za uklidnění, asi to byla fakt jen náhoda s tou svíčkou. Normálně dolejvám to co mám v motoru, teď nebylo nic jinýho k dispozici a zbylo mi půl lahve. I když jde jen o pár korun, tak jsem se chtěl ujistit jestli ho, až bude potřeba, můžu v klidu dolejt.
Mám benzínový motor a měním pravidelně po roce, to mám nájezd jen kolem 10tis.km.

lukiis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 09.02.2012 20:51
Bydliště: HRADEC KRÁLOVÉ

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od lukiis »

Chlapi. mam jeden dotaz...vyměnil jsem olej 5w30, který je uveden v autodatech a dnes se mi rozvitila vystraha tlak oleje-vypnout motor...rozsvítila se při klidně jizdě..na dalnici nic....mám benzin vr6...oleje dostatek-tedy přesně na měrce a filtr origo....kde bych našel tlakové čidlo co je na hlavě?v jaké časti ho mám hledat?popřípadě na co se zaměřiti???? díka předem
Alhambra VR6-LPG-2004
nezavislé topení B5WSC

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od smolda »

Zaměřil bych se na olejové čerpadlo...
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

lukiis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 09.02.2012 20:51
Bydliště: HRADEC KRÁLOVÉ

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od lukiis »

To tlakové čidlo najdu na hlavě kde sim?
Alhambra VR6-LPG-2004
nezavislé topení B5WSC

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od matko001 »

Takze moja olejova dilema pokracuje (ale ja sa do toho raz dostanem - slubujem) :-)

Podla tejto temy (niekde v najstarsich prispevkoch) by sa mali davat ine oleje na QG0 a ine na QG1 a QG2.
Podla ineho prispevku od Marka77 by vsetky II generacie mali mat iba QG1 a QG2.

A podla knizky by som mal davat WSS-C2C917-A 5W 40.

Naposledy som dal Mobil Super 3000 XE 5W-30 ktory ma 505.01 a zaroven ho EXXON (Mobil) doporucuje aj na Fordovu normu WSS-C2C917-A.

Co sa mohlo stat ked:
A - mal som 505.01 a miesto 5W-40 bolo 5W-30?
B - Mal som 507.00 ked ho podla tychto prispevkov nemozem mat?

Edit: Jozef Abel v inom prospevku hovoril, ze QG0 je pevny interval bez snimaca, jo je presne kombinacia ktoru ma Galaxy.
Edit 2: Najblisie idem do Castrol 5W-40, ktory ma aj tu normu ktoru odo mna chce Fordova knizka.
Netusi niekto aky je rozdiel medzi Edge Turbo Diesel a Magnatec Diesel 5W-40 DPF? Rozdiel v cene je necele euro,tak mi je v principe jedno ze ktory z nich zvolim.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od BigBang »

na fordovskou normu můžeš hodit bobek, vždyť tam máš VW motor, takže tě zajímá VW norma :) SAE norma (5W40, 5W30 atd.) říká, jakou má danej olej viskozitu za daný teploty, tzn. 30 má horší vlastnosti za vysoký teploty oproti 40, např. se olejová vrstva u 30 může za vysoký teploty trhat. 5W, 10W zase udává vlastnosti za nízkejch teplot - čím nižší číslo, tím lepší vlastnosti při nízký teplotě...

VW 507.00 zahrnuje ve svý specifikaci i VW 505.01, takže se nic nestane, jenom ten olej musíš měnit v pevnejch intervalech jako 505.01 ;)

Castrol? ne, radši kup zase Mobil, Aral, Millers Oils nebo třeba Repsol (ten jedu zrovna já :mrgreen: )- cenově srovnatelný s Castrolem, kvalitou lepší ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od matko001 »

Castrol vychadzal financne najlepsie. Zbytok bol pri tych NL cenach uplny ulet. Castrol zacinal na 5l pri 34€ a take iste balenie bolo o obchod vedla za 62€. A hlavne castrol viem v pripade uniku dokupit aj jeden liter, co sa mi pri tych ostatnych vdaka 7€ postovemu predrazuje. Lokalne obchody totiz maju vsetky iba castrol.

Cize na zimu je jedno, ci dam 5w30? Pri mojom jazdeni na jar menime znova - pocas zimy mi to vychadza na vymenu cca raz za 4 mesiace. V lete 3 a menej.

Mobil som mal, lebo kamos je distributor, ale je na SVK a poslanim sa mi to zase predrazuje.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“