NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
vasyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mlada Boleslav FordGalaxy

Příspěvek od vasyl »

čau Dwarf22 hele ty si ber podle sebe piješ pivo plzen a pak ti daji klášter bez urážky k ostatním ale rozdil je . auto je taky zvykli bude :mad3: viskozitu radši ne měnit

Uživatelský avatar
vasyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mlada Boleslav FordGalaxy

Příspěvek od vasyl »

je to jedno ale ne měnit
Přílohy
114.jpg
114.jpg (57.39 KiB) Zobrazeno 3781 x

Uživatelský avatar
Dwarf22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Dwarf22 »

> Petr74, Vasyl

díky, za rady.
Hlavně to přirovnání k pivku mi to krásně vysvětlilo
:D

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Příspěvek od Tommate »

do klas. tdi co má přez 200tkm 10W40 polo., za plnou zbytečně připlácíte.. osobně používám balený olej, pod hlavičkou Šampion, 5l za nec. 400,- a věřte (nevěřte) že splňuje potřebnou specifikaci, možná že je to třeba Castrol nebo Mobil :wink:

osobně si myslím že mezi těmi oleji (značkami) není až tak velký rozdíl, je kolem toho hodně "keců" reklamy a tak, a když to někomu dělá dobrý pocit že tam má olej za 400/litr a dokonce si myslí že to motoru výrazně prospěje, tak to už je každého věc..

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

U tdi je to v pohode :wink:
Ale tdi PD - tam je to trosku jinak - ale i tak lze sehnat za normalni penize :D

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Shemik píše:Prave jsem si na doporuceni od Patpera domluvil v MCD-autodilech v Praze na Karlovarske olej Q8, 5W-40, norma 505 01.
Normalni cena kolem 200 Kc/l, po sleve pro staleho zakaznika 160 Kc/l. Takze celkem 5 l / 800 Kc. 8)
Tak tady pridavam obrazky meho oleje
+ obrazky vyplachovaci kapaliny, kterou jsem pouzil k vycisteni motoru pred vypustenim stareho a nalitim noveho oleje. 8)

Postup vymeny oleje a vycisteni motoru nafocen zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 515#488515" target="_blank 8)
Přílohy
shemik - cistici kapalina obr.02.JPG
shemik - cistici kapalina obr.02.JPG (52.72 KiB) Zobrazeno 4740 x
shemik - cistici kapalina obr.01.JPG
shemik - cistici kapalina obr.01.JPG (31.9 KiB) Zobrazeno 4738 x
shemik - olej obr.04.JPG
shemik - olej obr.04.JPG (55.71 KiB) Zobrazeno 4738 x
shemik - olej obr.03.JPG
shemik - olej obr.03.JPG (44.08 KiB) Zobrazeno 4744 x
shemik - olej obr.02.JPG
shemik - olej obr.02.JPG (27.54 KiB) Zobrazeno 4742 x
shemik - olej obr.01.JPG
shemik - olej obr.01.JPG (35.77 KiB) Zobrazeno 4747 x

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Příspěvek od Petr74 »

Shemik píše:Prave jsem si na doporuceni od Patpera domluvil v MCD-autodilech v Praze na Karlovarske olej Q8, 5W-40, norma 505 01.
Normalni cena kolem 200 Kc/l, po sleve pro staleho zakaznika 160 Kc/l. Takze celkem 5 l / 800 Kc. 8)
Stal jsi se "stálým zákazníkem" hned? Nebo jak to bylo ? :wink:
Taky bych se tam stavil...

Jo, a ten čistič Valvoline Flush je tam odtud taky?

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

To Petr74:
Nestal, ja jsem tam uz driv toho nakoupil pomerne dost, vetsinou nejake doplnky, plasty a tak, ale pravda je, ze ten olej mi prodaval prodavac, ktereho jsem videl prvne a on me asi take. Pred tim nez jsem tam zasel jsem tam zavolal a domluvil se s nima. Rekl jsem, ze mi je doporucil znamy a ze rikal, ze tam tento olej koupil za 160 za litr, tak jestli to jde a on rekl at si pro nej prijedu. Zavolej si tam a domluv se s nima predem. Tel je zde: http://www.mcd.cz. Je to ta Karlovarska. 8)

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Příspěvek od Petr74 »

to SHEMIK:
Díky. A co ten čistič? To se mi líbí. Odkud je? Koukal jsem na oblíbený e-shopy a tam nic...

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Jo ten cistic jsem koupil v Krumlove u bratranka co mi s tim pomahal (mj. prodava v autodilech). Na netu by se asi dal sehnat levneji, ale na to nebyl cas. Ale ja myslim, ze ho sezenes v jakekoli prodejne autodilu, kde prodavaji i oleje. Zeptej se v tom MCD, az tam budes volat kvuli tomu oleji. 8)

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

bassorius píše:Shemiku jaky je ten olej Q8? Cena za 4litry je neuvěřitelných 850 Kč. Já mám olej "Aral Tronic 431 5W-40" za 611Kč litr. Na webu (prodejci a výrobce) o tom Tvém oleji píší moc hezky...
To Bassorius:
Normalne ho prodavaji za 200 Kc/l, takze by 5 l vyslo na 1.000 Kc, ja ho mel se slevou pro staleho zakaznika za 160 Kc/l, takze me 5 l vyslo na 800 Kc. No jak rict jaky je, rekl bych naprosto normalni, motor se trochu zklidnil, jinak vse bezi normalne. Jinak na Q8 jezdi pul Nemecka a v Italii je to take jeden z nejprodavanejsich oleju (hodne tam jezdim, mam tam cast rodiny), maji tam huste site cerpacich stanic Q8, tak se to tam hodne prodava. Ja myslim, ze kdyby nebyl v pohode, tak si hlavne nemci nekoupi, to nejsou socky jako my, oni nepotrebujou setrit na oleji a stejne se tam hodne prodava. Kdyz uz, tak bych dal na rady nejakeho mechanika, ale rozhodne ne prodejcu nebo vyrobcu jinych znacek, ti budou vdycky chvalit to sve a pomlouvat to ostatni. Zcela spolehlive rikam, ze 85% ceskych prodejcu cehokoli jsou vetsi lamy nez cernousci v Africe, takhle neco Ti prodat a at je to co nejdrazsi, to jo, ale opravdu odborne rady se nedockas. To plati na vsechna prodejni odvetvi. 8)

(Me se pred par lety stalo neco podobneho pri nakupu fotaku. Parametricky se mi velmi libil jeden Ricoh, ale u nas je to skoro neznama znacka, tak vsichni, ale uplne vsichni prodejci tvrdili, jak je to neznamy a spatny apod., kdyz Ti tohle rekne 5 nebo 6 prodejcu za sebou, tak to od koupe fakt odrazuje, tak jsem z toho byl zklamany, protoze se mi zdal opravdu dobry a to jak provedenim a resenim optiky, tak i dilenskym zpracovanim (na tom se rychle da poznat nekvalitni vec), tak i pouzitou elektronikou, tak jsem se spojil s profesionalnim fotografem a ten mi vysvetli, jak je to s tema radama od prodejcu a hlavne ze Ricoh dela jednu z nejlepsich optik na svete a ze je to 100 let stara firma atd atd. Koupil jsem ho, mam ho 2 roky a nemenil bych za nic na svete. Jeste, ze jsem si nenechal poradit od prodejcu, u vice nez pulky otazek na civeli jak trubky a ti lepsi rikali zjistime vam to a ti tupici si vymysleli uplne ptakoviny. Zni to neuveritelne, ale u nas muze byt i 6 ze 6ti prodejcu lama.) 8)

Podobne to podle me bude se znackou Q8 u nas. Aral, Shell, OMV tu kazdy zna, protze tu jsou jejch pumpy, ale Q8 uz tolik ne, nehlede k tomu ze u techto znacek stoprocentne velkou cast ceny platis za to jak se ten olej jmenuje, za znacku, to ale take plati ve vsech odvetvich. Tyhle rady prodejcu podle me plynou jen z neznalosti a kseftu, "nejlepsi je to co prodavam". S prodejcema je to podobny, tam nejde o neznalost, ale o kseft, uz jsi nekdy slysel od pekare odbornou radu "no vite v sousedni pekarne maji rohlicky lepsi"? Tot muj nazor na rady prodejcu a vyrobcu. Ale obecne z pohledu ceny a kvality je fakt, ze ty drazsi oleje muzou byt trosku lepsi, ale uz se to tu myslim take psalo, ten rozdil je tak minimalni, ze to podle me nestoji ani za premysleni nad tim, zda tam dat olej za 1.000 za litr, jak mi nabizeli ve VW, nebo olej za 200 Kc litr, ktery na te kvalite zas tak strasne , jak rikaji prodejci neztraci. Ja prodejce docela chapu, na jejich miste bych jednal stejne jako oni, cim drazsi zbozi, tim vyssi provize. 8)

Pro me je nejvetsi argumet to jak se to prodava v Nemecku a Italii. 8)
Samozrejme bych ho nekupoval u nejakeho Pepika v JZD ze sudu, ale podle me je potreba u oleje dodrzet parametry a ne znacku. 8)
Petr74 píše:Četl jsem někde, že olej po těch 15k kilometrech neztrácí své vlastnosti, ale mění se spíš z důvodu zanesení sazemi (nebo jakým svinstvem). A tak se kazí drahý i levný olej stejně. Tak proč tam cpát nějaké super-dlouhodobé-drahé oleje?! Myslím, že právě Q8 a podobné ve stejné cenové hladině jsou naprosto dostačující.
Když si koupíš u pumpy olej ARAL, BIXXOL, CASTROL, platíš stejně jenom značku a marži prodejce... Kvalita není lepší.
bassorius píše:stáhnul jsem z webu pojednání o olejích - a upravil je do Wordu. Vše o olejích je jasně popsáno odborníkem. Doporučuji přečíst.
Je to delsi cteni, ale vypada zajimave, nekdy to musim prelousknout cele 8)
Přílohy
Vlastnosti motorových olejů.doc
(575 KiB) Staženo 318 x

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Příspěvek od PajaS »

Kdybyste někdo neodolatelně toužil po Castrolu TXT 505.01 jako já, tak nejlevněji jsem ho našel zde:

http://www.trifa.cz/detail.php?zbozi_id ... 49&subkat=

Libových 284 kaček. Jsem z Prahy takže jsem si tam zajel a v pohodě. Alha už si chrochtá.

Pokuď to někde máte levněji tak sem s odkazem :!: :D

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od StandaS »

Chtěl bych se jen zeptat, má někdo zkušenosti s tímto olejem.
Přílohy
DSC01437.JPG

Uživatelský avatar
Miran
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od Miran »

Musíš tam mít volej přímo SEA 5W-40 pumpe düse.Je to na tom oleji napsaný.Používám Cartechnik německej olej .norma VW.505.00 505.01.Máme ho na krámu za 916Kč 5L
Maniací sleva 15% ˇPosíláme na dobírku + poštovné.

Uživatelský avatar
Miran
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

Re: NÁPLNĚ, OLEJ: jaký používáte motorový olej, odkazy

Příspěvek od Miran »

Máš úplně pravdu s těma olejema chodíme na školení a je to tam přesně tak řečeno Olej vyrábí Tři rafinérky a aditiva dva koncerny .A různé značky si přivezou kanystry a nadoby a zaplatíš poze značku.Norma musí být dodržena každým dovozcem . Jinak by se nechytali ve státních zkušebnách.Nic víc nic míň.Chrochtat si bude stejně na castrol jako na jinej a podstatně lacinější.Hlavně tam musíš dát to co tam má být.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“