ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
svicko2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.02.2018 19:11

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od svicko2 »

Ano ta funguje. Nejaká další rada?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od michall »

Spínačku jsi měřil? Pojistka, ale nejsem u zdroje schémat, tak neumím říct, která. Nicméně tipuju vyšší hodnotu, řekněme 15A a víc.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

svicko2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.02.2018 19:11

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od svicko2 »

Tak jsem se dostal až po relé ochrany před rozjetím kde nejde na cívku proud tudíš ho nesepne a nejde nastartovat, jen nevím dle schématu odkud je napájena cívka tohoto relé nebo proč je zablokováno. Poradí někdo díky.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od michall »

Takže máš automat? To chce ale taky napsat. Relé blokuje je propojené s řj automatu. Nicméně mě ještě napadá - startovat se dá jen se sešlápnutou brzdou. Není chyba ve spínači u pedálu?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

svicko2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.02.2018 19:11

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od svicko2 »

nene je to manuál a viz obrázek, nebo jsem to celé zkonil? :D
Přílohy
Bez názvu.png

M.pavlat77@gmail.com
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 25.02.2018 09:19

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od M.pavlat77@gmail.com »

Dobrý den ,mám prosbu ....jelikož jsem odjel s rodinkou na hory cca 220km od domova a zde v kopcich na Karlovarsku mi začalo autíčko stávkovat . Přestalo táhnout a do kopce mohu jet jen na dvojku za příšerného révu,proto se ptám zdali není zde v okolí někdo znalý a popř ochotný pomocí díky moc...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od michall »

No chce to aspoň napsat, co je to za auto/motor, jinak se dá říct jen to, že je to rozbitý.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marcus0001
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26.04.2017 16:40
Bydliště: ZLÍNSKÝ KRAJ

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od Marcus0001 »

Ahoj je to přesně rok co mám Alhambru. Do nedávna vše fungovalo ale v poslední době se objevilo pár závad a zatím jsme nedošli na to kde je problém. Mám Alhambru r.v. 2000 81kw

1. Auto padá do nouzáku na 1,2,3 není problém auto jede i na 4tis. otáček na 4st. při 3tis ot. spadne do nouzáku a pokud dam 5 tak už při 2,5tis. ot. - turbo je vyčištěné vše fungovalo na 100% asi 2-3 týdny.

2. Něco pod autem bouchá. Ze začátku jsem měl pocit že to dělá jen při řazení 1-2 st. pak jsem vypozoroval že to dělá i když přibrzdím a znovu přidám plyn ať už motorem nebo brzdou ozývá se to i když je tam neutrál při otáčení v kopci. Ozývá se to hlavně v nižších otáčkách jde to jakoby od levého předního kola, s pod řidiče nebo s prostřed auta. Je to jakoby tam něco luplo, přeskočilo a bouchlo zároveň většinou 2x za sebou.

3.Při startování vždy problikne kontrolka mazání objevilo se to před výměnou oleje ale po výměně to nezmizelo dělá to hlavně když auto stojí delší dobu. Pokud startuju podruhé v krátke době ne vždy to udělá.

4.Po vypnutí motoru v autě něco jakoby bzučí jako by něco dojíždělo ale do nedávna to nedělalo.

PROSÍM poraďte nebo mě zkuste nasměrovat kde by mi mohli pomoct předem moc děkuji za každou odpověď

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od lubos1947 »

to bouchání pod autem bych typoval na výfuk a ta kontrolka mazání bych řekl že to bude v pořádku, ono než olejové čerpadlo nenatlačí tlak tak čidlo to může takto zaznamenat.
to padání do nouzáku tak by bylo asi dobré to napojit na diagnostiku
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od tomas.nemo »

Taky jsem chtěl napsat že první je napojení na diagnostiku. Co se týče toho nouzáku, přejdi všechny podtlakový hadičky a POZOR, ne každý ví, že hadička vede až do řídící jednotky která je za budíkama v palubovce a nejlepší je že je cca 10cm hadičky i v řídící jednotce!! Vše může být OK ale jednotka má chybný údaj kvůli prasklý hadičce uvnitř. Tohle jsem zažil 2x a vždycky byla praská hadička v jednotce. A to bouchání a lupání, kontroloval jsi tyčky stabiků a uložení stabilizátoru, jestli nemáš prodřený gumový uložení?

A ještě jedna věc: doplň si do profilu bydliště, třeba bude poblíž tebe někdo z klubu kdo ti pomůže.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

L.bondor92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 19.05.2017 17:53
Bydliště: Prievidza

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od L.bondor92 »

Máte niekto kontakt a Abel Jozef? Budem veľmi vďačný.
Alhambra II 1,9TDI 85kw 4x4
Sharan I. 1,9TDI 81kw CAN BUS

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od michall »

http://www.vw-club.cz/memberlist.php?mo ... ile&u=3971" onclick="window.open(this.href);return false;

SZ nebo telefon v podpisu
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

flyfish215
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 18.07.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Prosím o pomoc s identifikací problému

Příspěvek od flyfish215 »

Zdravím pánové,chtěl bych Vás požádat o pomoc jakou nemoc má moje autíčko.Rozsvítila se mi na rychloměru kontrolka nějaké závady.Google říká že prý pečené kuře, a souběžne s tím se na Maxidotu objevila hláška Emise do dílny. Můj mechanik má dovolenou,bude až v pondělí,po telefonu mi řekl že to v pondělí pořešíme a že zatím s autem můžu jezdit.Bojím se abych něco nepodělal pokud budu s autem jezdit. Poradíte prosím co mám dělat?V Sherlogu jsem nic podobného nenašel proto jsem založil toto téma. Děkuju moc přikládám obrázek co za kontrolku se mi rozsvítilo na přístrojovce.
Přílohy
9-10-2017-svitici-kontrolky-v-aute-co-ktera-vlastne-znaci-9.jpg
9-10-2017-svitici-kontrolky-v-aute-co-ktera-vlastne-znaci-9.jpg (4.51 KiB) Zobrazeno 5140 x
Vw Sharan 2,0TDI Freestyle BRT 12/2006 s DPF fitrem

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od JirkaVys »

:-D Jo jezdit s kontrolkou motoru bude opravdu ideální :-D
Bez diagnostiky ti také nikdo neřekne nic, protože to zkrátka ani nejde něco vestit.
S autem bych rozhodně nejezdil a počkal až na servis. Ideálně vyměnit i mechanika když řekne, že v pohodě můžeš jezdit. Autobus to jistí ;-)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od michall »

Kontrolka znamená chybu motoru (někdo jí říká "vrtulník"), signalizuje výskyt jedné nebo více chyb. Bez diagnostiky se nedá říct, co to znamená a tedy ani usoudit, zda je možné s rozsvícenou signálkou jezdit. Nemusíš čekat na "svého" mechoše, stačí kdokoli, kdo načte chybu a řekne, jak moc je závažná.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“