ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od hiero »

ked pc pise emisie tak predpokladam nieco s egerom alebo zaplnene dpfko.....ale ako pisu chalani bez poriadnej diagnostiky nezistis nic....

flyfish215
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 18.07.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od flyfish215 »

Tak jsem byl dneska u mechanika na diagnostice a je to EGR ventil přerušovaný signál.Mohl by mi prosím to někdo vysvětlit co to znamená? Vyměnit za nový nebo jen vyčistit?Byl jsem i v autorizáku se zeptat ale oni neví jakou část potřebuju.Jsou tam údajně 3 věci co se mohly rozbít.Neposkytl by někdo originální číslo,prosím? Děkuju
Vw Sharan 2,0TDI Freestyle BRT 12/2006 s DPF fitrem

flyfish215
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 18.07.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od flyfish215 »

Problém nalezen a odstraněn.Byl to EGR ventil,nechodil na 100%.Tak jsem se naštval a koupil nový od firmy Wahler což je origo díl.A mám po starostech.Kdyby měl někdo zájem o EGR ventil použitý a vyčištění klidně ať mi napíše.Určitě se domluvíme.Děkuju všem za pomoc. ))))
Vw Sharan 2,0TDI Freestyle BRT 12/2006 s DPF fitrem

Uživatelský avatar
MICHAL K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 20.10.2010 06:12
Bydliště: vrchlabsko

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od MICHAL K »

Zdravím nevím kam s tím.Našel by se někdo kdo by mi napíchl auto na vag zda je tam všechno v pořádku nebo něco špatně děkuji
MICHAL K,SEAT ALHAMBRA 1,9TDI 96KW,Seat Alhambra 2,0 103kw r.v2008

Alone79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 21.04.2020 16:23

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od Alone79 »

Zdravím všechny, mám pár měsíců Sharana 1,9 TDI r.v.2003 a nevím si rady. Furt mi zde bliká nádrž ale to by tak nevadilo podstatný je na nervy jdoucí doprovod zvukové signalizace. Ať mám půl nádrže nebo skoro plnou tak mi to dost často blbne a je to hodně nepříjemný zvuk člověk by vyletěl z kůže. Jde tento doprovodný zvuk vypnout či nějak vypojit a na zemi rošlapat. Děkuji předem za kladné odpovědi Bárta M.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od michall »

Bliká nádrž = rezerva? Nějaké další projevy? Třeba že kolísá palivoměr, blbne tachometr, ... Pokud se to takto projevuje, může být "vakl" někde na kabelech, v případě více závad i na kostře, příp. chyba v palivoměru v nádrži. Možná by pomohla diagnostika. Nemusí to být tím, ale něco podobného je tady viewtopic.php?p=3049550#p3049550 nebo tady viewtopic.php?p=2474055#p2474055 .
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Luk221
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.01.2021 23:22

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od Luk221 »

Dobrý den, mám dotaz, na Alhambře 1.9tdi 66kw r.v.1997 by měli být na držáku olejového filtru dva spínače olejového tlaku. Můj dotaz zní, který je který. Zda ten napravo je s menším tlakem nebo naopak. Děkuji za odpovědi.

fb_miroslav24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.01.2021 21:54

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od fb_miroslav24 »

Mám vw sharan 2000 rok 19 tdi 8kw při nastartování je hlučný moror jako traktor pak stichne ale při jízdě šicí vzduch jako by někde ucházel straci i výkon děkuji za každou radu

fb_tlustý
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.04.2021 13:27

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od fb_tlustý »

je možné, že je ucpaný palivový filtr u VW Saharan 1-9TDi a proto nejde do plného výkonu?

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od hiero »

moze.....

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od smolda »

Zvuk traktoru? Nezapomeň že už je to stará paštika a motor je už za zenitem, proto nemůžeš hned po startu vyrazit za holkama. Musíš minutku počkat až ti olejová pumpa natlačí olej tam kde má být, hlavně se jedná o hydroštely. Prázdné hydráky mají ten zvuk na svědomí - motor se hádá.

Pokud ti sičí vzduch, prohlídni hadice a intercooler. Bez dostatečného tlaku vzduchu motor opravdu nemá výkon. Diagnostika by tenhle problém taky mohla prozradit, nebo spíš potvrdit.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Jirkatoledo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: město

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od Jirkatoledo »

Ahoj
Resim sarana, ma dva vyparniky jeden standartne pod palubkou a druhy v levo vzadu a dole v podbehu to unika, vymena kompletni sestavy klima trubek je nesmysl tolik ani ten saran nestoj co by staly ty roury.
Ptam se nezaslepoval neko na teckach vysoko tlak a nizko tlak, např.zaslepkama na hydrauliku nebo jinak?
Diky za radu klidne mailem na jirkawrc@seznam.cz nebo 724329237 whatsap jirka.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od smolda »

Mám na "téčkách" zaslepeno ocelovými kuličkami. V pohodě.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od sahara »

Ahoj, prosím vás, mám prosbu, potřeboval bych poradit či nasměrovat kam bych měl napsat svůj dotaz.

Řeším problém ohledně topení svého auta. Mám vw sharan 2002 1.9tdi pd auy s climatronicem. Auto se mi normálně ohřeje na 90°C a teplotu drží. Bufík mám nefunkční a hadice, co by měly jít do bufíku, jsou spojené v motorovém prostoru. Auto mi topilo normálně, až minulou zimu se mi stalo, že někdy prostě foukal pouze studený vítr z topení, jako kdyby nešel vzduch přes výměník(radiátor). Na climatronicu jsem měl nastavenou nejvyšší tepltotu(HI). Stalo se mi to přibližně třikrát minulou zimu. VAG mi žádnou chybu nenapsal. Tento podzim se mi to stalo už dvakrát do týdne, takže předpokládám, že četnost se teď bude zvyšovat.

První dotaz zní, jestli tady je nějaké téma, kde někdo řešil podobný problém. Zkoušel jsme ho hledat, ale neúspěšně.
Druhý dotaz je, jestli climatronic má vnější čidlo teploty, který toto může ovlivňovat.
Díky moc!
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

tuis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 05.01.2010 18:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od tuis »

Ahoj nepovedlo se mi najít v tématech o výměně můstků (lišty) ke zhavicim svickam, pokud by jste věděli...Děkuji Pavel
Pavel /Ford Galaxy 1999, 1.9tdi 81kw AFN/ Ostrava

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“