ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od vilik »

No jo. Stárnu a slepnu. :blush:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od smolda »

Vilíku a nekupovals asi tak měsíc zpátky nějakej alkáč? To slepnutí by mohlo bejt klidně zppůsobený tím...
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
petascl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.01.2012 11:15

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od petascl »

Ahoj poradíte mi někdo mám Seat Alhambra r.v 2004 1,9 TDI 96kw , a včera se mi začalo něco zkratovat v el,instalaci a šel mi kouř z bočního sloupku u řidiče ,zastavil jsem a po chvili to přestalo , tak zítra jedu do servisu tak abych mohl říct třeba je to tohle , díky za každou radu napad .Ahoj Petascl.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od michall »

Jako z A sloupku? To můžou být třeba zkratované vodiče v průchodce dveří nebo nějaká závada v centrální elektrice/pojistkovém boxu/reléovém roštu, .... Zrovna vlevo od řidiče je těch drátů až až. Neradno si moc zahrávat - rozebrat, "vočuchat", prohlédnout a hlavně najít závadu. Pokud by to byl B sloupek a smrad by byl spíš po naftě, pak by mohla být závada v bufíku.

Doplň si do podpisu typ auta a alespoň přibližné bydliště, snáz se pak hledá někdo, kdo poradí, pomůže.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od Jose1 »

Michalle......
Já vím, že VAG poradí, ale já ho nepoužívám ani nikdo známý v okolí.
Už se mi to jednou kdysi stalo, takže jsem to věděl. Ale je to dávno, a od té doby klid, tož jsem zapomněl.
...už vím...tady:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 6&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

štefina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 20.09.2010 19:47
Bydliště: K. Vary

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od štefina »

Ahoj, jsem tu nový, vlastnim asi 3týdny Alhambru 1.9tdi PD 2002 85kw.(typ motoru AUY). Dávam ji po předchozim majiteli do kupy ale nemůžu přijít na pár závad. Potřeboval bych proto poradit, už jsem tu pár vláken přečetl ale stejně se zeptám.

1. auto nechtělo moc topit, vyměnil jsem termostat ale netopí to moc pořád. A když tak jde chvíli teplo a pak zas studenej vzduch.
2. Tlakuje se mi nádobka na chladící kapalinu. Když je auto studené, mam vodu třeba mezi ryskama ale po 20km voda nikde!!!, povoluji víčko a v momentě kdy si to nacucne vzduch, voda vylítne kolikrát až nad max.hladinu
3. včera jedu a z ničeho nic začalo auto poskakovat jako když dochází nafta, v nádrži půlka. Rozsvítila se oranžová kontrolka(ne rezerva). Vypl jsem motor a znova nastartoval a v pohodě. Po zhruba 30km to samé. Dneska mi to jen pocukávalo, ale kontrolka se nerozsvítila.
Prosím o jakoukoli radu. Za ty 3 týdny jsem už z auta šedivej. Dovezl jsem si ho z D od prvního majitele a už jsem v něm za tak krátkej čas utopil víc jak 25tisíc.
Mějte se Tomáš
Seat Alhambra 1.9TDi 85kw PD 2001

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od trepifajxl »

body 1-3 co na to diagnostika (výpis závad).
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

štefina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 20.09.2010 19:47
Bydliště: K. Vary

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od štefina »

Diagnostika objednána až na středu na ráno, dřív to nestíham... :-(
Seat Alhambra 1.9TDi 85kw PD 2001

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od michall »

Příznaky podobné jako u mě - fouklé těsnění pod hlavou. Možná naštěstí jen trochu, takže nešla voda do válce, ale jinak to samé - nádobka natlakovaná i u studeného motoru po pár vteřinách chodu motoru, voda nikde (utekla víčkem, mrcha jedna).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

štefina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 20.09.2010 19:47
Bydliště: K. Vary

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od štefina »

Tak dneska ráno jsem to byl nechat napíchnout. Diagnostika psala zkrat na 1.vstřiku. Ale vše se nakonec ukázalo jinak. Dělal to palivový filtr. Přisával si vzduch přes zpuchřelou gumičku. Takže výměna filtru i gumiček a vše OK.
Ale taky jsme zjistili že bude muset hlava dolu kvůli tomu těsnění(aspon teda doufam že to bude jen těsněnim a že nebudem muset dělat hlavu) Takže až budu mít hotovo, dám vám vědět. Jinak zatim moc děkuju za dobré rady. Mějte se Tomáš
Seat Alhambra 1.9TDi 85kw PD 2001

Uživatelský avatar
ferdosm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dačice

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od ferdosm »

ahoj muj vuz je sharan I 1997 1,9tdii.pri rozjezdu a pri brzdeni se mi oziva takove klepnuti nebo cvaknuti nekde v predni casti auta.mam vymenene silentbloky ,homoklouby ,cepy ,tlumice ,ulozeni tlumicu a je to porad stejne.je to jako by se neco posunulo pri rozjezdu a vratilo zpet pri brzdeni.nevite nekdo kde to hledat nebo co to jeste muze delat.

tarzan2006
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.11.2012 20:15

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od tarzan2006 »

Je to šroubkterý drží motor měl jsem to samé ten šroub je pevnostní.

Uživatelský avatar
ferdosm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dačice

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od ferdosm »

diky a kde ten sroub najdu?

štefina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 20.09.2010 19:47
Bydliště: K. Vary

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od štefina »

Ahoj všichni, tak těsnění nemam ještě vyměněné, mechanik toho má moc, možná až příští týden ... ale, od doby co jsem vyměnil palivovej filtr mi dělá auto každou jízdu stejnej problém. Zhruba po 10km jízdy začne auto poskakovat jako když dochází nafta a začne jet jen na 3 válce. Ale hlavně se hned rozsvítí kontrolka ESP!!! Zastavim tedy, vypnu motor a nastartuji znovu. Hned je po problému ale vše se opakuje znovu po ujetí zhruba 10km! Jsem už bezradnej :-( Nevíte co by to mohlo být?
Seat Alhambra 1.9TDi 85kw PD 2001

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od smolda »

1.) Dej si popis auta do podpisu ať je hned jasný o jakou kárku jde
2.) Měl bys začít tím že necháš auto napíchnout na VAG, ten ti prozradí v čem je problém
Příští týden jedu na víkend kousek od Žlutic, jestli chceš můžeme se domluvit a tvoje auto napíchnout. Další když tak přes SZ.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“