ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od michall »

Jo tak, to mi nedocvaklo.

Vzduch by to měl dát, povolí i matici spojky a variátoru na skůtru, tak proč ne tohle.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od sahara »

Zdravim,

muj dotaz je ohledne tazeni sharana s haldexem na lane ci tyci. Jestli se neco bude nicit a diky cemu mozny poskozeni vznikne.

Diky moc!
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

Moral3z
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 11.01.2014 17:01
Bydliště: Kolín

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od Moral3z »

Zdravím,

dělal jsem technickou pro mámy kolegyni na Sharanu 2002. Nefungují zadní mlhovky a stěrač (žárovky ok). Když jsem rozdělával světla, vytekla z nich voda, tak počítám, že asi bude prasklá pojistka. Mají mlhovky a zadní stěrač stejnou pojistku?

Můžete mě navést, která to je nebo kde bych našel schéma? A popřípadě, kde má Sharan vůbec pojistky :)

Moc děkuji

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od BigBang »

Pojistky vlevo pod volantem. Nicméně tebou popsaná závada vypadá na zlámaný kabely v průchodce... Funguje zpátečkový světlo a osvětlení SPZ?
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Moral3z
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 11.01.2014 17:01
Bydliště: Kolín

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od Moral3z »

Díky za odpověď. Právě, že zpátečka i osvětlení funguje...a to jsou vlastně oboje žárovky na stejné konstrukci...

EDIT: Auto vyřešeno.. přesněji odevzdáno v původním, tedy nefunkčním stavu. Pojistka to nebyla...

rude
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 02.06.2011 16:12

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od rude »

neco v aute rezonuje od 1000-2200 ot/min, nasledne to prestane. Sharan rv. 04 - 1.9 tdi 96kW.
Moze to byt prevodovka? Stretli ste sa s tym?
Pocul som uz taky zvuk ked na inom aute vibroval thermal shield pri vyfuku.
Vopred diky,
Rudo.

blafuzo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 12.12.2011 20:44

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od blafuzo »

zdarec Bando , mám dotaz brácha ma šaryka 1.8 t má v tom nezavislé ? nebo přídavné topení ? tvrdí mi že někde četl že to má každý šaryk zkrz velikost kabiny a že je mu tam kosa:))) díky za vysvětlení

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od BigBang »

Pokud si dobře pamatuju, tak maj bufíka pouze všechny nafťáky. V benzínech byl jen za příplatek jako nezávislý topení :idea:
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od sahara »

Ahoj,

chtěl bych přemostit topení v motorovém prostoru z důvodu neustálých problému s bufíkem. Zajímali by mě zkušenosti lidí co už to udělali, ale úplně přesně nevím, který téma by to mělo být.

Díky za radu.
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od lubos1947 »

Nevím co tím přemostěním v motorovém prostoru myslíš. Ale máš li problémy s bufíkem a nechceš jej používat, tak jednoduše bufíka vyndej a ty hadice normálně propoj. ještě bych doporučil dát na zadní okruh kohout na hadici a na krátké vzdálenosti jej mít - ten okruh uzavřen, budeš překvapen jak rychleji se ohřeje motor
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od sahara »

Diky za odpoved. A prave, aby byl okruh co nejkratsi, chci ty hadice spojit uz v motorovym prostoru, aby to byla co nejkratsi ta cesta. A tim padem vyradim zadni radiator, ale s tim pocitam.
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od michall »

Tak ono stačí bufíka vyndat a hadice ne propojit ale zaslepit. Pak sice voda v okruhu bude, ale nebude proudit ani trubkami pod autem ani do zadního topení. Podle mě dobré jako krátkodobé řešení (než se opraví bufík). Nebo jak píše lubos1947 dát místo bufa ventil, ale ten se za jízdy asi špatně ovládá, musel by mít ještě nějaké servo.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od BigBang »

jen taková otázka do placu - kam potom tlačí el. čerpadlo vodu?
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od lubos1947 »

Já tam el. čerpadlo nemám, a v těch autech co je tak nevím jak je zapojené respektive kam tlačí vodu, jestli je pouze na to že tlačí vodu do zadního radiátoru tak bych ho odpojil (elektriku)
Já osobně jak už jsem tady někde psal, jsem zadní radiátor vyhodil a dal jsem menší pod řidičovu sedačku a ventil mám též pod sedačkou, je lehce přístupný. Normálně mám tento ventil běžně zavřený a bufíka tam už nemám a motor se zahřeje brzy, v případě že jsou větší mrazy a jedu delší trasu tak to pustím i do tohoto topení, které pak fouká dozadu. Navíc výhoda je v tom že nevedou trubky až dozadu a voda se tak moc neochlazuje. Mám to už třetí rok a jsem spokojen. A též je dobré dát na zimu před chladič dečku- nejde o to kvůli termostatu ,ale hlavně že skrz chladič nejde na motor studený vzduch
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od michall »

Podle schématu chlazení tlačí vodu do předního i zadního radiátoru. Pro klid v buši :-) se asi dá to čerpadlo dočasně odpojit.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“