ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od rcmony »

Zkus rukou jestli drží zámek když ho zamáčneš při otevřených dveřích. Pokud drží seřídit trn, pokud nedrží ...

Rozebrat tapecírunk a očistit, promazat táhla. Mám to čerstvě za sebou, stávalo se to občas a postupem času se to zhoršovalo, poslední dobou jsem musel 2x-3x bacit dveřma než to drželo.

Na promazání použij něco co nestuhne v mrazu, ať to zase nezamrzá. Já použil trošku vazelíny od mého dvorního mechanika od mínus hodně do plus hodně (aby to nezamrzlo a v létě odtamtud nevyteklo).

Další info jak na páté dveře najdeš zde: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=41712

******************************************************************************************
vítej v nejlepším fóru o vozech Sharan Alhambra a Galaxy v ČR
Buď zde jako doma. Tady je pro Tebe menší úvodní info:

:arrow: Jakoukoli informaci budeš potřebovat, najdeš
zde: v tématu ABECEDNÍ SEZNAM VŠECH TÉMAT V SEKCI SHARAN - SHARAN SHERLOCK a pokud ji tam nenajdeš, tak tam vyhledej příslušné téma, které se týká Tvého problému a napiš svůj dotaz tam. Pokud nenajdeš ani příslušné téma, které se týká Tvého problému, tak založ nové a napiš svůj dotaz do něj.
:arrow: Pro začátek také určitě koukni
sem: do tématu NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA a další info - ČTI NEŽ NAPÍŠEŠ. Mimo jiné se tam dozvíš, jak ve svém příspěvku opravit chybu po jeho odeslání, kdy a jak lze vlastní příspěvek smazat, jak vkládat do příspěvků fotky a jiné soubory, jak a kdy zakládat či nezakládat nová témata a další informace potřebné ke správnému a jednoduchému používání Sharan-fóra. Přečtení návodu Ti zabere 3-4 minutky, ale v budoucnu Ti ušetří spoustu času a práce s vyhledáváním, psaním a odesíláním potřebných informací zde ve fóru.
:lol: Chceš-li, napiš něco o svém mazlíkovi nebo o sobě
sem: do tématu Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi, ostatní Tě zde rádi uvítají, případně se
zde:FOTKY VAŠICH MAZLÍKŮ: Vaši megaprostoroví krasavci pochlub se svým mazlíkem na fotkách.
:arrow: Pokud by jsi měl problém nebo si s něčím ohledně fóra a jeho používání nevěděl rady, tak se přes SZ (soukromu zprávu) nebo e-mail obrať na moderátory této sekce.
I LOVE TO FLY

LeeoGO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 09.01.2013 20:29

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od LeeoGO »

Jdu na to. Napíšu co a jak. Díky

LeeoGO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 09.01.2013 20:29

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od LeeoGO »

Zdravím!
Tak jsem zámek otevřel a pořádně ho prostříkal WD-40. Teď se mi krásně otevírá i zavírá.
Jinak díky za tipy.

Kralicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.01.2013 20:16

Bouchnutí/klepnutí při řazení

Příspěvek od Kralicek »

Dobrý den,
Ať hledám jak hledám, nemohu se dohledat něčeho, co by mi mohlo pomoci při řešení mého problému. Koupil jsem si sharana II. r.v 2004 1.9TDI PD 96kw. Co mě na tom bohužel moc trápí je, že když jedu, a trošku vytočím motor, třeba 3 tisíce otáček a vyšlápnu spojku, tak se ozve ťuknutí někde z přední části motoru. Když opět dám motor do záběru tak klep. Ovšem, když se hodně snažím, aby to bylo plynulé, tak nic, ale když vyšlápnu spojku při akceleraci, že chci zařadit vyšší stupeň tak mi to klepne. Když brzdím motorem nebo podřadím, tak toto nepozoruji. Minulý týden jsem nechal měnit držák převodovky, prý byl volný. A teď se budu chystat na výměnu poloos, pravá poloosa má vůli. Stačí za ní trošku vzít a cvaká. Otázka zní, vyřeší to můj problém s ťukáním při řazení nahoru? :) Docela mi to vadí, když je v autu klídek, najednou zařadím a ťuk. Předem Vám děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: Bouchnutí/klepnutí při řazení

Příspěvek od Skyppy »

Předem si myslím, že bylo zbytečné zakládat nové téma. Stačilo Tvůj dotaz vrznout sem: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=181187" onclick="window.open(this.href);return false;

Já osobně bych zkouknul dvouhmotu a její chování: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=97078" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=30686" onclick="window.open(this.href);return false;

Kralicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.01.2013 20:16

Re: Bouchnutí/klepnutí při řazení

Příspěvek od Kralicek »

Měl jsem auto ve 2 servisech a ani v jednom mi neřekli, že by byl problém s dvouhmotou. Za druhé nemám ani žádné příznaky, jako jsou vibrace. Je fakt :D že jsem měl starou oktávku(1.9tdi r.v 2000,AGR) a musím říct, že když jsem šlápl na plyn, tak reakce byla daleko rychlejší u starého aute, než u sharika, ale to s tím nijak nesouvisí.

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: Bouchnutí/klepnutí při řazení

Příspěvek od golfgti16vv »

taky si spočitej kolik važi oktavka a kolik sharan nehlede na odpor vzduchu

Kralicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.01.2013 20:16

Re: Bouchnutí/klepnutí při řazení

Příspěvek od Kralicek »

Tak s tím samozřejmě souhlasím:D Ale když šlápnu na plyn, tak se prostě nic neděje, ani člověk necítí, že by auto zrychlilo nebo cokoliv dělalo. Takže chvilku odezva a pak teprve zabere, ale tohle mi žíly netrhá. Mě spíše trápí to klepání.

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: Bouchnutí/klepnutí při řazení

Příspěvek od Skyppy »

Kralicek píše:Měl jsem auto ve 2 servisech a ani v jednom mi neřekli, že by byl problém s dvouhmotou.
Promiň že se Ti snažíme pomoct když máš tak dobré servisy, kde Ti nedokáží identifikovat problém.

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: Bouchnutí/klepnutí při řazení

Příspěvek od vhml »

U Favorita měl podobný projev utržený silentblok v záchytu reakce motoru. Když přidáš/ubereš pomalu, motor se zhoupne jen málo, pokud prudce tak se zhoupne víc a někde do něčeho narazí.
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: Bouchnutí/klepnutí při řazení

Příspěvek od matko001 »

Tiez hlasujem za nejaky utrhnuty silentblok motora. Skusal si s motorom poriadne myknut?
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Kralicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.01.2013 20:16

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od Kralicek »

Pardon, odepisuji na telefonu tak to bude bez diakritiky. Na silentbloky jsme koukali a zdaly se OK. Ten silentblok zpetnych reakci, jestli je to ten zespoda motoru, temer uprostred, a je k nemu dobdy pristup ze spoda, tak ten jsme vymenili. Zkusim jeste projit zbytek silentbloku a zkontrolovat znova. Zacal jsem tu vinu trosku svadet na poloosy, ale k tomu mi to proste nesedi, i kdyz, vnitrni kloub poloosy je dosti volny, ale kdyz se za to vezme na heveru tak to trosku boucha. Za jizdy to jsou znatelne vetsi rany. V utery to jdu dat na Melniku panovi, ktery se zabyva jen SAG tak uvidime co mi rekne a pak se podelim. Jinak vsem dekuji za rady a pomoc.

lada 123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 20.03.2012 20:57

SHERLOCK: ABECEDNÍ SEZNAM TÉMAT: ČTI, NEŽ ZALOŽÍŠ NOVÉ TÉMA!

Příspěvek od lada 123 »

sharan td 81kw r.v 99,automat.Nikde ve foru sem to tady nenasel,tak bud sem slepej nebo to tu neni.Dela to jak kdy vetsinou kdyz to jeste neni ohraty,takze sem neresil ale ted mi to dela porad...plyn drzim stejne a samo si to pridava otacky o pul dilku na otackomeru (takze o 100 otacek),a to po 3-5 vterinach ,prida a hned to spadne tam kde to bylo a takhle porad dokola,nekdy se to na chvili vzpamatuje kdyz to prislapnu na podlahu,co to muze bejt?zkousim to i na tempomat a to samy,takze plynovej pedal a reostat to nemuze bejt ne?dela to jeste nekomu?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od michall »

Problém s brzdovým pedálem - pedál jde z "klidové" polohy i nahoru, následkem čehož je zamáčknutí brzdového spínače a následné svícení brzd a blokování ŘJ motoru po jeho návratu do klidu. Otázka tedy zní - má brzdový pedál nějakou aretaci, omezovač, doraz, ... který nedovolí jeho chod nahoru nad klidovou polohu? Hledal jsem v Etce i v Else, ale nějak z toho nejsem moudrý.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

lubos33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 05.06.2011 20:41

Po výměně čelního skla mi v něm lupe

Příspěvek od lubos33 »

Prosím vás nemáte někdo zkušenosti s výměnou čelního skla? Nechal jsem si ho vyměnit u člověka kterému jsem důvěřoval ale asi se z něj vyklubal dacan. Ze skla mi vychází zvuky jako lupání a na větších nerovnostech aji zaskřípe jako když bych měl to sklo v gumě a ta nebyla připevněná. Díky moc za veškeré info luboš.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“