ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od Munez »

jj to vim,ale to cerpadlo minuly majitel predelal na vypinac.teda aspon to je to cerpadlo co honi vodu pro zadek,takze je tam jeste jedno co honi vodu v okruhu predniho topeni?neco me tam povrzava jak kdyby to byl ventilator,ale kdyz vypnu ventilator,tak to jeste asi 10s dovrazava a jde slyset tak tam proteka voda.fakt by tam nemeli byt dve cerpadla?
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od BigBang »

Jedno čerpadlo, pomáhá vodní pumpě honit celej ten objem a samozřejmě taky aby se nepřehříval buf - jak ti ten funguje? Mě když čerpadlo odešlo, vydávalo takový vrzavě-šplouchavý zvuky 10-20s.
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od Munez »

no prave bufik jede normalne jak ma,neprehriva se.kdyz zapnu elektrinu,tak jde v motorove casti slyset jak jede nejake cerpadelko,ale jak zapnu to na vypinac,tak se prave rozjede jeste jedno cepadelko a podle me je to to co vede vodu k bufiku,protoze ja jsem delal jednotku u bufiku,tak voda z trubek vytekla jenom trosku,ale ja blbec zapl zapalovani a mel jsem zaple i to cerpadlo a docela to teklo :D takze asi budu met nejakou dodelavku.budu nejspis muset jit podle zvuku a hledat.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od tomas.nemo »

Myslím, že tohle by se mělo řešit tady: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=23757" onclick="window.open(this.href);return false;
tohle vlákno je jen o tom do jaké sekce patří ten či onen problém :)
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od Munez »

ale ja nemam problem s bufikem.ten jede perfektne.ja spis nevim co popiskuje kdyz je pusteny ventilator.kdyz ho vypnu,tak to jeste dojizdi,tak se ptam jestli je to nejake vodni cerpadlo,protoze mam vypinac asi na cerpadlo co zene vodu dozadu nebo ventilator co vede vzduch do kabiny.vypnu foukani do interieru a jeste to chvilku dojizdi.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

tomasz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 23.07.2015 22:46

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od tomasz »

dejdar píše:Ty vibrace dělají vnitřní klouby. Dělalo mi to taky, ze začátku to bylo cítit jen s karavanem a jen ve velkém zátahu a postupně se to zhoršovalo až klepalo i sólo auto. V červnu jsem vyměnil poloosy a s karavanem jsem od té doby najel tak 5000km a pohodička a klídek.
Ahojte, mali sme tento istý problém, vo väčšom zábere auta a hlavne pri vybočenej prednej náprave sa auto triaslo. V origo VW servise potvrdili že bude treba vymeniť poloosy. Ale náš iný problém sa začína pri diagnostike v miestnom "korporátnom" servise. Servis vobec neriešil poloosy a klby, ale ... zistili chybu snímača natočenia volantu (kým som auto nedal do toho servisu problem so snímačom nebol žiadny). Odvtedy nám svieti žltá ikonka v kružku (že asi ESP), preblikáva svetlo (interiérové, stretávacie a aj osvetlenie palubovky), pri volnobehu sa samovolne zapínali parkovacie senzory a nedalo sa vypnúť tlačidlom na palubovke. Dôvera v servise padla. Dali sme si vymeniť poloosy v dalšom servise. Auto už netrasie, ale... nesvieti ikonka zapnutých dialkových svetiel, po dalšej návšteve servisu už ikona dialkových svetiel svieti, ale počítač hlási problém s vodou v ohrievacom systéme (po zhasnutí motora a znovunaštartovaní už chybu nehlási), a prestalo nám ukazovať hladinu nafty v nádrži je v kuse NULA (tak isto ani počítač nevie "vypočítať" dojazd). Mám za to že v korporátnom servise kde sa prejavilo chyba snímača natočenia volantu museli niečo potentovať.. odvtedy máme tieto problémy palubovkou, snímačmi a ukazovatelmi....

Vie ma niekto usmerniť čo robiť v tomto prípade... ??? Vopred ďakujem
Tomasz

Sharan r.2008 2.0 Tdi BRT 103 kw (chip 115kw)

DelQelon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.02.2016 12:40

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od DelQelon »

Zdravím jsem nový a nevím kam zařadit

mám problém - před půl rokem mi přestal ukazovat rychloměr, otáčkoměr a atd vše funguje.

vyměnil jsem čidlo v převodovce, koncovku, prošel kabely, i nové budíky jsem pořídil.......pořád nejdou už jsem v koncích díky za rady :evil:

jo a pojistka číslo 7 rovnou říkam tím to není :-)

Beber
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 21.02.2014 16:07
Bydliště: za Prahou

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od Beber »

Beber píše:Ahoj všichni,
prosím o radu a pomoc. Mám Alhambru rv. 2003, 96kW, 195000km. Cca před 14 dny, potom co mi přezuli zimní kola (což s tím ale asi nesouvisí, vrátil jsem tam letní a dělá to taky) se mi začal zepředu ozývat zvuk, jako když o sebe něco dře zhruba ve frekvenci otáčení kol. děje se to při zrychlování - nejvíc s lehkou nohou na plynu a při brždění motorem. Když pustím plyn nebo vyšlápnu spojku, přestane to. Nejvíc je to znát na dvojku a trojku, to se ozývá takový hu hu hu hu hu hu, při vyšších rychlostech už je to spíš souvislý hluk – hukot. Natočení kol – zatáčení na to vliv nemá. S řazením žádné výrazné problémy nejsou, dvouhmota je prý ok, nechal jsem na stk zkontrolovat klouby, čepy a spol. - taky bez problému. Najel jsem s tím cca 500 km a znatelně se to zhoršuje.
Tak problém vyřešen. Dělali mi novou spojku a setrvák byl totálně ko - málem na kusy. A už je klid. Sice mi to úplně neštymuje, frekvence toho zvuku se zvyšovala s rychlostí auta, tak to vypadalo spíš na převodovku, poloosy, kola nebo tak něco... No, hlavně, že je klid.
Ještě mě čeká olej v převodovce, má dost nezdravou barvu...
Alhambra 2003 96kW

janmily
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 15.02.2016 12:00

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od janmily »

Ahoj, mám galaxy r.v 1996 motor 1,9 tdi 66 kw a teď s ním mám takovýto problém. Při vyšších otáčkách cca nad 2500 přestane jít jeden nebo dva válce a hodně kouří, když otáčky spadnou jede zase naprosto v pohodě. Už mi v servise měnili vstřiky i čerpadlo ale je to furt to stejné a neví si s tím radu. Diagnostika prý nehlásí žádnou chybu. Před pár měsíci mi přetěsňovali hlavu válců takže tam by to taky mělo být vpořádku. Nesetkal se tu už někdo s tímto problémem? Díky Honza

OObuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.02.2016 11:46

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od OObuk »

Zdravim pani. Neviem kam vo fore zaradit moj problem. Som tu novy. Dufam, ze mi niekto pomoze.
K samotnemu problemu. Dostal som sa k Fordu Galaxy I 2,8 V6 a na aute je zavada bol na nom meneny motor asi 4 roky dozadu auto odvtedy prakticky stalo no rad by som ho "rozbehal" len je tam problem niekedy auto nastartuje niekedy nie alebo ked naskoci clovek sa preveze zastavi a zdochne to a nejde nakopnut... Po motorovej stranke by malo byt vsetko v poriadku chyba bude asi niekde v elektrike...
Vedel by mi niekto poradit bo pomoct co s tym bo pripadne kde hladat?...

Diky za odpovede a prajem pekny den :)

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od M@rty74 »

Začal bych nejlépe diagnostikou, tedy pokud se dá tento motor nějak diagnostikovat.
Nicméně zkus pohledat nebo se dotázat na http://www.ford-galaxy.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od Skyppy »

janmily píše:Ahoj, mám galaxy r.v 1996 Díky Honza
A co tlaky válců? Měřil někdo?

janmily
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 15.02.2016 12:00

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od janmily »

tlaky jsou v pohodě, diagnostika nehlásí žádnou závadu. Ještě je zvláštní, že studené to jede dobře ale jak se to zahřeje, ztrácí to výkon.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od CentriFUGA »

Ahoj, kdo prosím poradi:
U kamaráda galaxy rok někde 2008, je to ten první typ tak jelikož nemá funkční dálku otevírá a zavírá auto klíčem, ale když zamkne tak dost často se sami otevřou všechna okna, ale není to tím že by se podržel klíček v té poloze. Někdy se auto zamkne a okna sjedou sami třeba za hodinu, nebo za půl dne... Po čem jít ? Zámek, nebo něco v ridicovych dveřích ? Díky za radu....

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od BigBang »

V roce 2008 už se SAG 2 (jmenovitě Galaxy) nevyráběly. Výroba Galaxyho končila 2006, pak přišel Fordí samostatnej typ ;) Tohle se mi stávalo akorát ve spojení s dodělávanym alarmem. Nakonec to dělaly stahovačky. Neříkám, že to je ono, ale mohlo by :)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“