KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od kos »

v srpnu jsem si nechal doplnit klima náplní + reflexní barvu pro hledání případného úniku. Teď jak bylo před měsícem teplo a pustil klimu, zdálo se mi, že zase špatně chladí. Máte nějaké zkušenosti, kde bývá nejčastější místo úniku? Chci radu, dříve než začnu hledat. díky

Jinak kdyby někdo měl problémy se servomotorky u klimatizace - mohu poradit - už jsem měl tu čest vyndat u Alhambry 2 celou přístrojovou desku a zprovozňovat klapku vnitřního okruhu.

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavoš »

Pokud je tam barva tak se podívat,řeším něco podobného únik po 1 1/2 měsíci,zatím vyměněna gumička(byla prý zteřelá).Budu muset klimu zkusit.Jinak mi technik říkal,že řešili problém s mikro prasklinou ve výměníku,práce na 2 dny
:(
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

U Sharana II je casta zavada na chladici pod plastovou zatkou.Oxiduje tam hlinik a potom to tam utika :cry: Pokud tam mas barvivo,tak neni co resit.pod lampou ti to zjisti :wink:

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Příspěvek od johnpiere »

Jojo, přesně tak. Navíc doporučuji před naplněním přetlakovat dusíkem. Já měl únik u příruby čerpadla. Obě gumy nové. 60kč to zpravilo :lol:

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardahes »

kamrád měl shnilou hliníkovou trubičku. Když koukáš do motoru tak je pod levým blinkrem jedno plnící místo a ta trubička vede dolů a pokračuje po levé straně šasí a je moc dobře vidět. V tom místě je k šasí přichycena takovým můstkem a tam to dost často hnije. Kamarád je klempíra a už to někomu parkrát dělal. Docela pakec vyměnit. Práce na dva dny a ještě na prd. Snad to bude jen těsnění, já ho měnil u kompresoru. A ještě jedna věc, byl jsem autem v létě v Chorvatsku a makala výborně. Doma jsem ji už tolik neproháněl ale tuhle bylo nějaký teplo tak jsem ji chtěl pustit ale šla jen taková nárazovka žádná zima. Dal jsem to na VAG a ukázalo to chybný tlakový spínač klimatizace, vše jsme jen vymazali a maká to zas dobře.

Jarda :)

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od kos »

díky za rady - určitě to prověřím na všech uváděných místech. Pokud by to bylo někde ve výparníku tak by mě asi trefilo - již jsem to jednou rozebíral - tedy přístrojovku - a když to děláte až když spí děti - je to tak na tejden :-)
Dám vědět co jsem vylaboroval.

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od kos »

Tak jste měli pravdu. Je to přesně pod tou plastovou zátkou chladiče - stačilo tam nalít trochu vody a už se tam perlili bublinky. Problém je, že teď nevim co s tím. Rozeberu to snadno, ale prý jsou tam těsnící O koužky. Dají se nějak bez problémů sehnat? Kde mám začít pátrat?
díky za info.
foto:
Obrázek
Obrázek[/list]

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

kos

Chtel jsem to take pretesnit :!: Ale kdyz jsem to rekl, tam co mi to plni,tak rekl,ze to nejde :!: Je tam moc velky tlak a neutesnis to :? Takze novy :(

Uživatelský avatar
kedaR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kedaR »

To jsi fotil na mém autě?

Né dělalo mi to taky, u nás je kluk co dělá chlazení a klimatizace,měl jsem to už slušně z oxidovaný,takže mi objednával o trochu větší zátku a už to maká,někdy stačí nová zátka origo a někdy prý dávají už tu větší.Kdyžtak jsem od Benešova,stálo to docela ranec i s naplněním 5 litrů.
Alík a asi 160 kobylek

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od kos »

to by bylo fajn mít kontakt, nebo nejlépe výrobce druhovýroby výčka. zkus mi to prosím poslat do SZ. díky

Uživatelský avatar
kedaR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kedaR »

No a to je prý Praha drahá :roll:
Alík a asi 160 kobylek

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

Ja dal novy chladic 3800 + 800 napln...

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od kos »

Tak jsem to vyměnil - v Carrieru jsem víčko koupil za cca 700 Kč bez DPH. Pozor musíte před otevřením vypustit tlak. Já ho vypustil před 4 dny a dnes když jsem to otevřel kompresor to znovu natlakoval takže mi to málem vyrazilo oko a skoro rozbylo vysoušecí filtr. Očistil jse chladič v místě zátky a řádně vyčistil (přímo vysál). Připravil víčko- gumičky se mají namazat kompresorovým olejem a namontoval - musel jsem koupit novou segrovku. při vyndaváni jsem ji ohnul a při rovnání mi praskla (stála 2,50Kč). Zítra naplníme a snad pojede. Jen ještě utěsním víčko nějakým silikonem.

Fotky orig víčka (chybí jeden Okroužek - přetrhl se)
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od kos »

Dnes zkouška plnění a smůla - víčko je netěsné.
přistupuji k radikálnímu řešení - vyndám filtr a okroužky a zavařím - lepší než koupit novej chladič a celí to rozabírat (ať se to zdá prasácký nebo ne).

Použiji původní víčko a to nové je na prodej.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“