KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
mk646
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 09.06.2015 20:21
Bydliště: SK-Lv

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od mk646 »

M@rty74 píše: Když byla klima předtím prázdná, jakou závadu ti psal VAG ?
Vtedy blikalo a nechladilo, tak som to na VAG ani nedával, vedel som že je prázdna.
SEAT Alhambra 1.9 TDI 85kW (AUY)

Uživatelský avatar
mk646
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 09.06.2015 20:21
Bydliště: SK-Lv

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od mk646 »

Tak dnes som bol u servisáka a hneď odhalil záhadu - únik média. Nie úplný, nejaký tlak tam ešte bol (preto neblikal klimatronik) ale už málo na to aby to chladilo. Nasledovalo hľadanie a nájdenie úniku, spoj tenkej trubky pri snímači tlaku (pod svetlom). Nevie niekto rozmery tesnenia ktoré tam patrí?
Odpoviem si sám :D
Podľa ETKY 7M0820749B 8,1X1,8 . Len neviem prečo sú na niektorých spojoch(aj na tomto) v nákrese nakreslené tri tesnenia naraz.
SEAT Alhambra 1.9 TDI 85kW (AUY)

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od kubenec »

Protoze tam jsou. Je tam takova spesl rychlospojka a v ni jsou 3 o-krouzky za sebou.
Ale bez patricneho naradi se to blbe rozdelava a muze dojit k destrukci hlinikovy trubky.
Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
mk646
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 09.06.2015 20:21
Bydliště: SK-Lv

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od mk646 »

Díky, som si nebol istý, či to dobre chápem :)
SEAT Alhambra 1.9 TDI 85kW (AUY)

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od Kenedi »

Ahojte vsetci, presiel som vsetky prispevky ktore tu su. Mam Sharan 12/2004. Nejde mi klima. Menil sa teraz klima kompresor za novy a tiez sa doplnalo aj chladivo. Ale stale nejde.

Chcem sa opytat ze ked na Climatronicu dam ze zelana teplota ma byt nizka "LO" tak by sa mala zapnut vrtula v motorovej casti?

Pozeral som ze problemy mozu byt:

1. Tlakovy spinac G65
2. tesnost systemu
3. spojka na klimu

Mohol by mi niekto poradit ze ak je vadne to tak nejde tamto .. a tak nejak .. Neviem co tam moze byt.

Klimatizacia v aute je dvojzonova (mam vyduchy na strope)

Vopred dakujem za akukolvek radu
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od Brady7 »

Odkud jsi?
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od Kenedi »

Ahojte,

tak som pozistoval po dlhsom case ked som si nasiel priestor preco mi nejde klima.. Klima kompresor mal nejake zle zapojenie.. co sa opravilo ale dalsia chyba je ze mi unika chladivo.

Po tom ako som presiel auto s UV lampou svietilo to najviac pred zadnym kolesom na mieste kde konci dlha klima hadica a hned za spojom ako je ukotvenie ku karoserii ide dnu do kufrovej bocnice.

Otazkou vsak ostava ako sa tie hadice spajaju nakolko to su isto dve hadice.

Vid obrazky podla ETKY:
Online Etka
Online Etka
a takto to mam ja na aute a tam to svieti ako stromcek (UV primes do chladiva)



Vopred dakujem za rady..
Přílohy
Tam ako je to zvyraznene neviem ako sa to spaja.. lebo tade mi pravdepodobne unika chladivo.
Tam ako je to zvyraznene neviem ako sa to spaja.. lebo tade mi pravdepodobne unika chladivo.
Takto to vyzrera u mna na aute.
Takto to vyzrera u mna na aute.
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

Uživatelský avatar
baryn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kroměříž

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od baryn »

kolik má být tlak v systému při chodu kompresoru? Mám velkou klimu s dvěma výparníky, sharan. Nový kompresor a po naplnění (1050g) a zkoušce na mašině se mi tlak pohybuje okolo +- 20barů

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od Kenedi »

Mam si nechať zaslepiť zadnú vetvu alebo kúpiť rúru do zadu. Čítal som ze veľa ľudí to dávalo opraviť ale casom sa to zase pokazilo. Je tu niekto kto to ma zaslepené? raďte

Odoslané z Lenovo K920 pomocou Tapatalku
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od dejdar »

To Kenedi:
V březnu jsem koupil Sharana z Rakouska, kde byla zadní větev odpojená. Zkušenosti z provozu s tím nemám, protože byl prázdný i předek, ale určitě si myslím, že nepůjde používat režim AUTO na climatroniku a budeš muset ručně vypnout zadní ventilátor.
Já jsem se rozhodl, že se pokusím tu klimu zprovoznit celou takže jsem objednal 2 nové trubky (cca 2500,-) za motor, které byly uřízlé - namontoval jsem je a zjistil jsem, že je děravá trubka od tlakového spínače na mezistěnu - koupena (cca 900,-), vyměněna a zjištěn další únik v zadním podběhu jako máš ty.
Ten spoj na tenčí trubce v tom podběhu byl tak vyhnilý, že nešel vůbec rozebral a konec té spodní trubky se úplně rozsypal. Musel bych koupit jak trubky pod autem tak pokračování k výměníku. Když jsem ale zjistil, že cenově by to vycházelo cca 6000,- + 6000,- tak jsem se rozhodl, že to zkusím opravit s tím co mám a s velice šikovným kamarádem schopným svařit cokoliv.
Tu spodní trubku jsem o kousek zkrátil a vytvořil na ní nový dudlík pro spojku, na to pokračování k výměníku mi kamarád navařil nové koncovky, které mi zbyly z těch uřízlých trubek zepředu. Namontováno a zjištěn další únik pod víčkem na chladiči. Překvapivě to tam nebylo vyhnilé, ale byly jenom vymačkané gumičky takže jsem koupil novou patronu vysoušeče včetně víčka (cca 700,-) a hurrrráááááááááá dnes už konečně chladím dvouzónově.
A jedna veselá historka nakonec: Protože byl Sharan rozbraný jezdil jsem zatím Alhambrou a minulý týden tam lanko na otevírání kapoty proklepalo trubku od klima chladiče........
Přílohy
DSC_0077.JPG
DSC_0078.JPG
DSC_0081.JPG
DSC_0084.JPG
Sharan II 2006 + Tabbert Rossini

veškeré autoelektro, diagnostika-nejen VW, opravy příhřevů, přestavby na nezávislé, opravy MAXIdotů, apod...

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od Kenedi »

na tak super. mne je to ľúto zaslepiť. nasiel som niekoho kto by to možno vedel ale ešte to nevidel. ak to zaslepím ľudia sa uvaria v zadu. tvoje riešenie je super ešte mám 2 mesiace predtým ako pôjdeme na dovolenku.

VW Sharan 1.9 tdi 96kw DS
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

rusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 31.10.2011 21:54
Bydliště: Pribram

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od rusta »

Vsechni zdravim, mam problem s klimou :-( by jsem ji doplnit a kdyz byla naplnena tak jsme to nastartovali a klima zacla chladit, sahara bezela ale potom na tom doplnovaci zacal stoupat na cervenem okruhu tlak ke 30 (nevim v jakych jednotkach meri). Mechanik mi rekl, ze je to kvuli vysouseci. Je to tak? Da se nejak opravit? Nebo je treba vymenit cely chladic? Asi po 5 minutach co auto stalo praskla zespoda hadice, tak jsme kapalinu odsali zpet.
Nemate s tim nekdo zkusenosti?
Alhambra 1.9 tdi 96 kW, 2004 r.v

rusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 31.10.2011 21:54
Bydliště: Pribram

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od rusta »

Nikdo nic? Jestli je ten vysousec ucpany nebo kvuli cemu sel tlak nahoru?
Alhambra 1.9 tdi 96 kW, 2004 r.v

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od michall »

Asi by to chtělo vědět, jestli máš jedno- nebo dvouzónovou klimu a kolik chladiva ti tam mechoš doplnil. Nicméně je to teoreticky možné. Když jsem kdysi nechal měnit vysoušeč, tak jsem zjistil, že byl asi nějaký přicpaný, takže kompresor opakovaně rozpínal a klima nechladila. Prasklá hadice je asi špatně, systém by měl umět vyhodnotit nebezpečný tlak a kompresor vypnout.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

rusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 31.10.2011 21:54
Bydliště: Pribram

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od rusta »

Je to Jednozonova klima.na stropu vydechy nemam. Kolem 700 tam daval. Trubka praskla az potom. Samozrejme ji necham opravit. Jde mi o to jestli to je tim vysousecem nebo ne. No nic, asi ho koupim a vyzkousime. Na autokelly ho maji za cca 700 bez slev.
Alhambra 1.9 tdi 96 kW, 2004 r.v

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“